Skocz do zawartości

system solbet smart


Recommended Posts

Napisano
Cytat

skoro trzyma - to klej, co tu się zastanawiać, oblepisz to płytkami?
a jak ogarniesz tą konstrukcję, bo to mnie ciekawi?


Jeszcze nie podjalem tematu, napisze, jak bede mial czas pomyslec.

Cytat

Dla świętego spokoju zwiesiłbym te półki na prętach metalowych (bloczek nawiercony "centrycznie", nawiercenie w ścianie, w środek pręt) i "wzmocnił" tym klejem.

A musisz mieć te półki - no chyba, że nie lubisz tej osoby, która będzie to sprzątać icon_cool.gif



A gdzie stawiac wszystkie kosmetyki, szczoteczki cyfrowe i analogowe, mydla, golarki, szampony itd. itp. w trakcie, przed i po uzytkowaniu? Nie wszystko sie chowa zawsze do szafeczki (ktora nota bene tez musze wykonac w tej technologii, bo zonie sie nie podobaja kupne) i nie wszystko sie tez zmiesci na umywalce, czy wannie podczas uzywania.

Obecnie mam taka szafeczke (wlasnej roboty) i poleczke w mieszkaniu:



Cytat

Ps. Dla jasności, to takie połączenie "kołkowe" jak w meblach (tyle, że kołek metalowy).


Tego nie skumalem... Jakie polaczenie kolkowe w meblach??
Napisano
Cytat

Tego nie skumalem... Jakie polaczenie kolkowe w meblach??


Cos takiego

Napisano
Cytat

i na kotwe chemiczna? ;)


icon_eek.gif Tylko po co? Kotwa chemiczna jest dobra ale w tym przypadku to trochę droga inwestycja.
Napisano
Cytat

icon_eek.gif Tylko po co? Kotwa chemiczna jest dobra ale w tym przypadku to trochę droga inwestycja.


Mam jeszcze poltora tuby i nie mam na co zuzyc, a w sklepie nie chca mi przyjac zwrotu ;)
Napisano
Cytat

Mam jeszcze poltora tuby i nie mam na co zuzyc, a w sklepie nie chca mi przyjac zwrotu ;)


Nie dziwi mnie fakt ,że nie chcą przyjąć pól tuby icon_biggrin.gif Jeżeli zostało to spoko możesz użyć. Tylko najpierw trzeba umocować kołek w ścianie i poczekać aż klej zwiąże a potem w półce.
Napisano
Cytat

To znaczy tej calej tuby nie chca przyjac icon_smile.gif

A nie wiecie, czy da sie kupic koncowki mieszajace do kotwy chemicznej?


To co to za sklep? Aby towar został przyjęty musisz posiadać paragon lub fakturę i towar nie może nosić śladów użytkowania.
O ile dobrze pamiętam to takie końcówki widziałem chyba w Casto lub Obi.
Napisano
Cytat

To co to za sklep? Aby towar został przyjęty musisz posiadać paragon lub fakturę i towar nie może nosić śladów użytkowania.



Sklep, jak sklep - nie ma obowiazku przyjecia zwrotu, a do tego minelo pare miechow od zakupu.
Napisano
Cytat

Sklep, jak sklep - nie ma obowiazku przyjecia zwrotu, a do tego minelo pare miechow od zakupu.


Nie wiem jak to z punktu prawa wygląda ,ale ja kilka razy robiłem zwroty i nikt łaski mi nie robił aby towar przyjąć i pieniążki zwrócić.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chodzi mi o to że chce dokleić kawałek płytki przy tarasie tej co jest na zdjęciu ,ponieważ odpadła kiedyś tam końcówka .Tylko mam problem od spodu nie mam jak tego przykleić i do czego przykleić .Przyłożyłem od spodu jakieś drewienko ale dotknę tego to całość odchodzi .    
    • A coś innego niż przekładanie bo nie oderwę teraz tych listw co są przy krokwi i jak sam w te szpary to brzydko będzie wyglądać.   
    • Taki kierunek zmian był rozważany już na początku XXI wieku i stąd wziął się pierwotny termin wymiany wszystkich liczników energii elektrycznej ustalony na rok 2022 roku. Na szczęście nie było takich mocy przerobowych światowego przemysłu licznikowego, żeby wyprodukować ich odpowiednią ilość, a i firmy odbiorcze nie byłyby w stanie wykupić takich ilości, więc temat energii biernej przycichł i nie jest poruszany publicznie. Bo nie da się obciążyć części odbiorców kosztami, a innych nie. Jednak nikt o nim nie zapomniał, jestem tego pewien i po wymianie wszystkich liczników na elektroniczne (jest nowy termin), na 100% energetyka wróci do poważnych rozważań, bo innego wyjścia nie ma. Bo do klasycznej mocy biernej (indukcyjna i pojemnościowa) doszła teraz moc odkształceń, będąca skutkiem stosowania wszelkich elementów półprzewodnikowych, której to mocy udział w przesyle całkowitym energii będzie tylko wzrastał. A ten  przesył generuje wyłącznie straty, tak jak i przesył innych rodzajów energii biernej. I ktoś za to zapłacić musi. 
    • Jest jeszcze jeden aspekt całej sprawy. Obecnie zakłady energetyczne nie naliczają odbiorcom indywidualnym opłat za przekroczenie dopuszczalnego obciążenia mocą bierną. Dotyczy to zarówno zwykłych gospodarstw domowych, jak i tych, w których są mikroinstalacje PV (panele PV). Jednak mają taką możliwość i mogą zacząć to robić już na bazie obecnie obowiązujących umów. Kilka lat temu już taka próba była ze strony jednego z zakładów energetycznych. Dotyczyła właśnie prosumentów, czyli odbiorców z mikroinstalacją PV. Szybko się z tego wycofano, gdy o sprawie zrobiło się głośno. Ale jestem praktycznie pewien, że ta sprawa do nas kiedyś wróci. Prędzej czy później dotknie nawet tych, którzy nie mają PV. Tym bardziej, że o ile stare liczniki analogowe w ogóle nie rejestrowały mocy biernej, to te nowe elektroniczne już to robią. Są więc techniczne możliwości żeby coraz więcej osób rozliczać uwzględniając moc bierną, czyli wziąć od nich więcej. 
    • Z tego, co się orientuję, to prawda – nie ma tam liczbowych progów, za to są w WT. Dyrektywa wprost zobowiązała państwa do nowych standardów nZEB i ZEB. Kraje same muszą ustalić, jakie parametry są konieczne, by budynek spełnił wymagania. Więc nie ma narzuconych wartości, ale jest narzucony cel.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...