Skocz do zawartości

Co pogarsza jakość wody?


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
Gość jeremiasz
Masterszef - jak dla mnie "polimaty" mówi o rzeczach o których nie ma zielonego pojęcia i może i byli tacy, którzy mówili większe głupoty, ale do poziomu "dobrze opisanego problemu" jest tam bardzo, bardzo daleko. Podejrzewam, że za odpowiednią opłatą chłopak i cały jego zespół z miną znawcy zrelacjonuje ci każdy temat z pozycji eksperta, który wypowiada prawdy jedynie słuszne i uznane za włąściwe przez opłacającego.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Filtr, który najlepiej przefiltruje twoją wodę icon_smile.gif Tak aby jej barwa, smak i zapach były po prostu dobre. Obecnie na rynku jest masa urzadzeń do uzdatniania wody w naszych domach. Szukałaś czegoś w sieci?


Nie szukałam bo ja jest nie ona tylko on. icon_wink.gif
Żeby wiedzieć jakie filtry użyć to należałoby najpierw przebadać wodę aby stwierdzić jakie filtry czy stację uzdatniania wody będą najkorzystniejsze dla danego przypadku.
Link do komentarza
Cytat

Nie szukałam bo ja jest nie ona tylko on. icon_wink.gif
Żeby wiedzieć jakie filtry użyć to należałoby najpierw przebadać wodę aby stwierdzić jakie filtry czy stację uzdatniania wody będą najkorzystniejsze dla danego przypadku.


Oczywiście że tak, to jest baza do tego aby podjąć kolejne kroki. Po otrzymaniu wyniku będziesz wiedział co jest ewentualnie nie tak i co dalej z tym robić.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście że tak, to jest baza do tego aby podjąć kolejne kroki. Po otrzymaniu wyniku będziesz wiedział co jest ewentualnie nie tak i co dalej z tym robić.


icon_biggrin.gif Przecież to dokładnie,o czym ty piszesz napisałem w poście wyżej który zacytowałeś icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No to czego w takim razie ode mnie oczekujesz? Może jak wrócisz tu z wynikami badania wody będziemy mądrzejsi.


Kolego, ja od ciebie niczego nie oczekuję, to ty mnie zaczepiłeś.
Jeżeli masz słabą pamięć do wróć do posta#7, a poście #8 łaskawie ci odpowiedziałem.
Link do komentarza
Cytat

Zapytałeś jaki filtr, będzie najlepszy. Odpowiedziałem. Tyle. Myślałem że poszukujesz czegoś konkretnego.


kto zapytał? bajbaga.
Jeżeli odpowiadasz komuś to aby nie było niedomówień należy go zacytować, bo domyślam się ż to jest do mnie ale moge się mylić.
Najwyraźniej źle odczytałeś moje intencje w poście#6. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Raz w miesiącu trzeba zużyć całą wodę,  lub wygrzać do temperatury 55*C. 
    • Twoje pieniądze, ty wybierasz.
    • Sufit, ok. Ale ściany nie, pomniejsza przestrzeń życiową i ciągle generuje koszty remontów.
    • Komentarz dodany przez Budowlaniec Mirek: Rozumiem, że jest to materiał reklamowy, jednak należy sprostować ważne sprawy, jakie zostały mocno skrzywione. 1. Nieprawdą jest, że papy bitumiczne trzeba układać w dwóch warstwach. Prawie każdy producent pap posiada w swoim asortymencie po kilka odmian pap do układania w systemie jedno warstwowym. 2. Co do łatwości montaży, to można powiedzieć, że jest całkowicie odwrotnie. Wiadomo, że prawidłowy montaż jest piętą Achillesową dla wielu wykonawców. Jednak montaż pap jest łatwiejszy i nie wymaga tak skomplikowanej znajomości wykonania wielu elementów. Papę przygrzewa się całą powierzchnią do podłoża, więc trzyma się wyjątkowo mocno, a membrana? Każdy łącznik mocujący membranę PCV do podłoża przebija ją, a to powoduje powstanie potencjalnego miejsca przeciekania wody. Papy nie potrzeba przebijać aby ją zgrzać do podłoża. Kolejny element to połączenia papy czy membrany z obróbkami dachowymi. Membrany trzeba bardzo dokładnie przykleić do tych obróbek, bo inaczej będą miejsca przecieku, wręcz jest konieczne wykonanie łatek które będą uszczelniały. A dobrze przygrzana papa z widocznym wypływem masy od razu pokazuje prawidłowość wykonania połączenia. 3. A gdy nawet przyjmiemy, że papę należy układać w dwóch warstwach, to ta niedogodność daje wielką przewagę gdy zaczniemy porównywać sposób montażu i gwarancję szczelnego wykonania pokrycia. Przy układaniu dwóch warstw papy zakłady pierwszej warstwy są przesunięte względem zakładów drugiej warstwy. To daje gwarancję całkowitej szczelność, nawet gdyby jakiś zakład był wykonaniu mniej starannie. Natomiast membrana układana w jednej warstwie wymaga wyjątkowo uważnego łączenia pasów membrany, bo każda nieuwaga od razu odbije się brakiem szczelności i woda będzie zalewała wnętrze budowli. Więc co jest łatwiej zamontować - bezdyskusyjnie papa jest zwycięzcą.
    • Jeśli planujesz budowę lub renowację dachu płaskiego, przed Tobą wiele istotnych decyzji, które wpłyną na trwałość, wygląd i funkcjonalność całego budynku. Jednym z kluczowych wyborów jest decyzja dotycząca odpowiedniego pokrycia dachowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/pokrycia-dachowe/55875-dach-plaski-papa-czy-membrana-sprawdz-co-wybrac
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...