Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wach

Niegospodarny sąsiad w rychliwej okolicy

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa "wojowania" albo chociaż zmuszenia sąsiada nowo budującego dom do ogrodzenia placu budowy.
Otóż ostatnio rozgrodził on go i nic nie ma sobie z tego iż w pobliżu przy spokojnej ulicy na spacery chodzą mamy z dziećmi i budowa stanowi realne zagrożenie dla ich pociech. Dodatkowo ostatnio odbyły się bez zabezpieczenia jakiegokolwiek wykopy na głębokość ok. 2m ( nie było widać człowieka który wykonywał wykop) na potrzeby kanalizacji. Wg prawa budowlanego i zdrowego rozsądku takie wykopy należy zabezpieczyć!!! Gdzie ewentualnie zgłaszać takie zaniedbalstwo i brak poszanowannia dla podstawowych zasad bhp?

Cytat

Gdzie ewentualnie zgłaszać takie zaniedbalstwo i brak poszanowannia dla podstawowych zasad bhp?

a gdzie poszanowanie własności, to że działka nie ogrodzona to już można po niej chodzić ?
widać, że to budowa więc pilnować dzieci a nie puszczać samopas

Cytat

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa "wojowania" albo chociaż zmuszenia sąsiada nowo budującego dom do ogrodzenia placu budowy.
Otóż ostatnio rozgrodził on go i nic nie ma sobie z tego iż w pobliżu przy spokojnej ulicy na spacery chodzą mamy z dziećmi i budowa stanowi realne zagrożenie dla ich pociech. Dodatkowo ostatnio odbyły się bez zabezpieczenia jakiegokolwiek wykopy na głębokość ok. 2m ( nie było widać człowieka który wykonywał wykop) na potrzeby kanalizacji. Wg prawa budowlanego i zdrowego rozsądku takie wykopy należy zabezpieczyć!!! Gdzie ewentualnie zgłaszać takie zaniedbalstwo i brak poszanowannia dla podstawowych zasad bhp?

Dlaczego ten sąsiad ma być niegospodarny, bo buduje?

Małe dzieci raczej nie puszcza się samopas, a większe mają już zdolność rozumowania że jak czegoś nie wolno to nie wolno.

Czyżby całe osiedlepostanowiło z niewiadomego powodu szczuć na nowego sąsiada

Cytat

Dlaczego ten sąsiad ma być niegospodarny, bo buduje?

Małe dzieci raczej nie puszcza się samopas, a większe mają już zdolność rozumowania że jak czegoś nie wolno to nie wolno.

Czyżby całe osiedlepostanowiło z niewiadomego powodu szczuć na nowego sąsiada

prawdopodobnie działka na której jest budowa była miejscem wyprowadzania "pańskich piesków"
tydzień temu trafiłem wiertłem w rurę z wodą :wallbash: i przed chwilą dopiero zasypałem dziurę po naprawie rury
dziura była dość spora niedaleko drogi ale na mojej działce
i nikt nie miał pretensji, że wykop nie jest porządnie zabezpieczony
  • Lubię to 2

cóż, każde roboty budowlane muszą być zabezpieczone, pisz/zgłoś do PINB

no i powinna być tablica informująca o ....
gdzie są podane właściwe telefony
  • Lubię to 1

Cytat

Otóż ostatnio rozgrodził on go i nic nie ma sobie z tego iż w pobliżu przy spokojnej ulicy na spacery chodzą mamy z dziećmi i budowa stanowi realne zagrożenie dla ich pociech.

Czekaj, bo czegoś nie rozumiem.
Albo mamy chodzą z dziećmi po ulicy, a wykop w którym są prowadzone prace na bieżąco jest na działce prywatnej, albo mamy nie chodzą tylko plotkują, albo i wcale nie wychodzą z dziećmi tylko je wypuszczają samopas, a wtedy... dziecko jak to dziecko, pozostawione bez opieki wlezie wszędzie tam gdzie dorośli nawet by nie pomyśleli żeby zajrzeć.

Powinnien sasiad postawić jeszcze ograniczenie prędkości i znak o wybojach - a nóż widelec w pobliżu przejedzie jakiś kierowca i wjedzie przypadkiem do dołu ?

ktoś tu zapomina, że jak nie ogrodzone to nie znaczy niczyje - w tym kraju chyba od dawien dawna wiadomo, że nie ma NIC za darmo ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
    • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
    • Gość rgaczol@wp.pl
      Witam, to coś wspaniałego, gratuluję pomysłu. TYLKO ZAZDROŚCIĆ. Czy ten kosztorys to wszystkie koszty? Proszę o uściślenie, 400 zł na środki chemiczne to koszt roczny , czy miesięczny? Jestem emerytem z niewielkim dochodem. Dlatego takie może naiwne pytanie. Mam dom letniskowy na wsi . Drewniany z możliwością mieszkania całorocznie. Problem z ogrzewaniem . Mam kominek , który spala duże ilości drewna i w zasadzie zimą tam nie bywam. Państwa rozwiązanie związane z miejscem do hydromasażu może zmienić moje podejście do eksploatacji "działki".
    • Też się nad tym zastanawiam i plnuję ale dopiero za 3 lata a Ty już nie za wcześnie? Nie chodzi chyba o malowanie??
    • Jest to stary budynek i w niektórych miejscach ściana ceglana ma 12 cm grubości i w tych miejscach gdzie mam możliwość wkładałem dodatkowe ocieplenie. Druga sprawa to ściana kolankowa, która jest tak naprawdę cofnięta o jakieś 0,5 metra od faktycznej zewnętrznej ściany. Tzn. ścianka kolankowa jest zbudowana ze stelażu pod GK a przed nim jest 15 cm warstwa wełny.   Pomiędzy legary a sam stelaż nie planowałem już wkładać wełny, nie będzie tam na nią miejsca ponieważ stelaż będzie wisiał o "włos" od legarów. Jedynym więc ociepleniem sufitu będzie 15 cm warstwa wełny między belkami stropowymi a strych powyżej będzie miał wypełnione między krokwiami również 15 cm warstwą wełny.
  • Popularne tematy