Skocz do zawartości

Isomur - cokołowe pustaki izolacyjne


Recommended Posts

Razem z projektem została dołączona ulotka związana z tym materiałem. Czy ktoś może ocenić ich rzeczywistą przydatność (są stosunkowo drogie). Przyjmując, że duże straty ciepła występują przy podstawie ściany miałoby to sens. Czy w związku z tym można zrezygnować z zaizolowania ściany fundamentu styropianem?
Link do komentarza
Elementy Isomur są połączeniem styropianowej kształtki z wypełnieniem betonem lekkim. Funkcjonalnie jest to rozwiązanie alternatywne dla innych sposobów uzyskania wysokiej ciepłochronności strefy posadowienia budynku na gruncie. Ten sam efekt można uzyskać np. stosując kształtki styropianowe thermomur z wypełnieniem keramzytobetonem , pustaki fundamentowe fortis lub bloczki keramzytobetonowe. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie bloczków keramzytobetonowych lub fortis jako 3 - 4 ostatnie warstwy ścian fundamentowych. Żaden z wymienionych powyżej materiałów nie wymaga dodatkowego ocieplenia od zewnątrz.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam, tak jak można dowiedzieć się w firmie która rozprowadza Isomur.
Cokołowy pustak izolacyjny Isomur jest to lekki beton zbrojony włóknem szklanym plus wkładka ze styropianu ekstrudowanego. Nasiąkliwość tego pustaka wynosi do 4%, gdy inne materiały potrafią w początkowej fazie nasiąknąć nawet do 20%.
Faktycznie stosując Isomur nie trzeba docieplać ścian fundamentowych styropianem ekstrudowanym.
Co do ceny to faktycznie nie są może najtańsze ale styropian ekstrudowany do tanich również nie należy.
Mnie ten produkt jak najbardziej przekonuje i sam mam zamiar go użyć w trakcie budowy mojego
upragnionego domku.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

w takim razie jaka jest cena tego pustaka ????? czy pod taki pustak układam izolacje poziomą przeciwwilgociową ??? gdzie mozna nabyć te pustaki ???? jakie wymiary tego pustaka ????: czy wykonuję na nim wieniec fundamentowy czy pod nim ??



Witaj, koszt jednego pustaka to 16 Euro (aktualna cena na marzec 2009)
Kupuje się go tylko od producenta i nie dostanie się go w żadnej hurtowni. Podana cena zawiera już transport do każdego miejsca w Polsce. Są drogie, ale uważam że warte swojej ceny ponieważ zapewniają ciągłość izolacji i dzięki temu nie ma mostka termicznego. Posiadają atesty i aprobaty techniczne. Z tego co pamiętam to przenoszę obciążenia chyba do 4 kondygnacji więc dla domów jednorodzinnych posiadają wystarczającą wytrzymałość.
Producent:
JORDAHL & PFEIFER
ul. Wrocławska 68

PL 55-330 Krępice k/Wrocławia

Tel: +48 71 39 60 331

Fax: +48 71 39 68 106

email: mostkicieplne@j-p.pl

www.j-p.pl
Link do komentarza
czyli wychodzi około 5000zł koszt na cały domek na jedną warstwę - domek Koralgol 2 - 12.75x9.5 - troche sporo - chyba 2 warstwy ściany fundamentowej z bloczków keramzytowych wyjdzie taniej ??

czy te isomur - kładziemy jako ostatnią warstwę ściany fundamentowej i potem na równi z nim wylewamy chudziaka czy stawiamy je juz powyżej chudziaka ??? czy jest do nich jakis specjalny klej lub zaprawa czy stawiamy je na zwykła zaprawę jak bloczki fundamentowe ???
Link do komentarza
Cytat

czyli wychodzi około 5000zł koszt na cały domek na jedną warstwę - domek Koralgol 2 - 12.75x9.5 - troche sporo - chyba 2 warstwy ściany fundamentowej z bloczków keramzytowych wyjdzie taniej ??

czy te isomur - kładziemy jako ostatnią warstwę ściany fundamentowej i potem na równi z nim wylewamy chudziaka czy stawiamy je juz powyżej chudziaka ??? czy jest do nich jakis specjalny klej lub zaprawa czy stawiamy je na zwykła zaprawę jak bloczki fundamentowe ???



na równi z chudziakiem, ale najistotniejszą sprawą jest aby isomur zawsze stykał się z warstwą izolacji pionowej i poziomej wtedy nie będzie mostka.
Bloki kermazytowe właściwie spełniają takie same zadanie
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Z tego co mi wiadomo na dzień dzisiejszy można kupić cokołowe pustaki izolacyjne bezpośrednio u producenta.
Powstał polski oddział firmy STAHLTON.

Podaję adres: Stahlton Polska
ul. Usługowa 9
Źródła

tel. 71/317-79-22
e-mail: biuro@stahlton.pl

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Mają też wiele innych ciekawych rozwiązań i produktów.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Faktycznie stosując Isomur nie trzeba docieplać ścian fundamentowych styropianem ekstrudowanym.
Co do ceny to faktycznie nie są może najtańsze ale styropian ekstrudowany do tanich również nie należy.
Mnie ten produkt jak najbardziej przekonuje i sam mam zamiar go użyć w trakcie budowy mojego
upragnionego domku.




Pragnę zauważyć, że izolacja termiczna ścian fundamentowych ma służyć nie tylko do zabezpieczenia samych ścian ale także gruntu pod budynkiem zwłaszcza jeżeli stawiamy dom na gruncie wysadzinowym. Przemarzanie takie może być fatalne w skutkach. Dodatkowo w/w izolacja ma pośredni wpływ na zmniejszenie przenikalności cieplnej podłogi na gruncie do pewnej odległości od ściany fundamentowej. (wyższa temperatura podłoża pod posadzką = mniejsza różnica (potencjał) temperatur od str wewnętrznej i zewnętrznej przegrody a co za tym idzie mniejsze przewodnictwo cieplne).

Jeżeli chodzi o umiejscowienie warstwy pustaków izolacyjnych w ścianie fundamentowej to powinno być na równi z poziomą izolacją podłogi na gruncie by nie tworzyły się mostki termiczne.
pozdrawiam Edytowano przez Bartekpx (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
U mnie będzie 90mb muru więc przy tej cenie pustaka to 9000tys zl.- raczej odpada.
Właściwie te pustaki mają chronic przed ucieczką ciepla przez ściane w grunt ale przcież środek pustaka to beton, więc ciepło ze ściany ponad pustakiem isomur będzie i tak uciekac przez ten środek właśnie i dalej w ścianę fundamentową i na boki.
Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale żeby zapobiec ucieczce ciepła trzeba by chyba było pustak tylko ze styropianu położyc jako pierwsza warstwę co jest nie możliwe.
Orientuje się ktoś ile kosztują bloczki keramzytowe fortis albo pełne z keramzytu? 2 warstwy w scianę fundamentową i będzie chyba ok.
Czy duży mróz może spowodowac jakies zagrożenie dla nie ocieplonej ściany fundamentowej i pod podłogą?
Link do komentarza
Cytat

U mnie będzie 90mb muru więc przy tej cenie pustaka to 9000tys zl.- raczej odpada.
Właściwie te pustaki mają chronic przed ucieczką ciepla przez ściane w grunt ale przcież środek pustaka to beton, więc ciepło ze ściany ponad pustakiem isomur będzie i tak uciekac przez ten środek właśnie i dalej w ścianę fundamentową i na boki.
Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale żeby zapobiec ucieczce ciepła trzeba by chyba było pustak tylko ze styropianu położyc jako pierwsza warstwę co jest nie możliwe.
Orientuje się ktoś ile kosztują bloczki keramzytowe fortis albo pełne z keramzytu? 2 warstwy w scianę fundamentową i będzie chyba ok.
Czy duży mróz może spowodowac jakies zagrożenie dla nie ocieplonej ściany fundamentowej i pod podłogą?


A co z wilgocią? Skutecznie zatrzymuje ciepło suchy styropian. Co do keramzytu... bardzo dobrze przewodzi ciepło.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
[quote name='T. Brzęczkowski' date='22.06.2010, 10:36 ' post='111576']
A co z wilgocią? Skutecznie zatrzymuje ciepło suchy styropian. Co do keramzytu... bardzo dobrze przewodzi ciepło.
[/quot

pustak keramzytowy 24

wsp.przeninikania ciepla 0,4 kw/m2
pustak ceramiczny 24 o ile pamiętam = 1,2 kw/m2

Link do komentarza
Cytat

Kolego,chodziło mi konkretnie o Twoją chałupę
nie co te "cudo" potrafi



Sciana dwuwarstwowa pustak ceramiczny max 25 + styr 15
Sciana fundamentowa w projekcie bloczek betonowy miało byc ocieplenie ale może 2 warstwy keramzytuwystarczą i dodatkowo 5 styr.
No to żesmy sie zrozumieli:)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Isomur ma wspolczynnik przewodzenia pionowy 0,20, wiec wg mnie biorac pod uwage koszty takiej inwestycji (ze 2000-5000PLN- zaleznie od dlugosci fundamentow) nie warto go stosowac do murow z betonu komorkowego - wspolczynnik przewodzenia 0,16 czy nawet zwyklej ceramiki- pustak max Harasiuki 0,21, lepiej pomyslec o mniejszej grubosci muru np postawic pustak max wozkowo- grubosc sciany 19cm zamiast glowkowo 29cm- zmniejsza nam sie o 35% powierzchnia przewodzaca=35% mniej strat (oczywiscie na sciany zewnetrzne trzeba dac odpowiednio wiecej styropianu za pieniadze oszczedzone na pustakach).
Dodatkowo mozna dodac na pierwsza warstwe muru zaprawe cieplochronna (aby zmniejszyc przewodnosc fug pionowych-stykajacych sie z fundamentem), oczywiscie nalezy ocieplic fundament i dac hydroizolacje.
W przypadku silikatow- wspolczynnik okolo 0,75 taki Isomur ma jakis sens.

W rozwazaniach nad taka inwestycja nalezaloby okreslic jakie duze straty ciepla powstaja gdy jest i gdy nie ma Isomuru.
Wg roznych zrodel straty przez sciany budynku to okolo 20%, sciany przez podloge okolo 5% calych strat domu- ile z tych strat przypada na mostek sciana/fundament ? Jaka skutecznosc ma zastosowanie Isomuru przy grubosci zaledwie 11,3cm i wspolczyniku przewodzenia 0,20 ?
Link do komentarza
czyli reasumując nie wiele straciłem nie stosując isomura icon_smile.gif mam ytonga 24 cm ,cały czas się nad tym zastanawiałem ale po przeliczeniu kosztów dałem sobie spokój - technologia spoko ale za droga na nasze realia - wraz ze spadkiem cen zyska na popularności - taki kierunek powinna objac firma bo trzymając wysokie ceny ( a takie są ) zyska nielicznych zamożnych klientów
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Myslałem nad zastosowaniem isomura czy innego wynalazku. Tylko jaki sens jest tak duzo płacic za ta jedna warstwę.
Jakie bedą straty jadąc na zwykłych bloczkach betonowych. i tak mam załozone ocieplic do ławy.
Załużmy ze z izomurem uzyskał bym 15 kwh/m2/rok to bez niego a stosując izolacje styropianem do ławy z 2 stron i pod posadzką oczywiście to ile bym wtedy uzyskał bo jeżeli np 23 kwh/m2/rok to ruznica tak niewielka że niewarto tego stosować .Chyba ze rużnica jest ogromna i np z isomurem mamy 15kwh/m2/rok a bez 50 kwh/m2/rok lub więcej co mi się wydaje nieprawdopodobne.

I jeszcze pytanko czy warto stosowac XPS czy mozna dać zwykły styropian parking wodoszczelny
Link do komentarza
Policzony mostek fundament -ściana. Do rozważenia czy to dla Ciebie dużo czy mało.

Ostatni post na tej stronie.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...K%C4%84/page153

Druga sprawa domyślam się, że chodzi Tobie o termoizolację ścian fundamentowych.
Czy XPS to zależy od warunków jakie masz u siebie na działce. Jeśli masz ziemię nasypową moim zdaniem możesz przykleić najtańszy styropian. Jeżeli napierała by mokra glina dałbym XPS. (Tyle, że ja się nie znam icon_biggrin.gif)

Musisz popatrzeć na cechy materiałów, które możesz ewentualnie użyć i wybrać ten, który jest najlepszy technologicznie i finansowo w zastanej sytuacji.
Pozdrowienia
Kleks
Link do komentarza
Cytat

cena jest wysoka bo w zalozeniu odpada ekipa stawiajaca taka chalupe - bo ma to byc domek z klockow stawiany samemu a nie .... choc sa f-my ktore w tym systemie buduja lejac w srodek keramzyt a nie zwykly beton jak w blokach z lat - 80-ych icon_smile.gif


Coś nie chce mi się wierzyć z keramzytem. Z założenia jest czy raczej ma być beton i to zaleca producent o keramzycie pierwsze słyszę (może krótko na tym świecie żyję icon_biggrin.gif ) a jak ktoś chce poprawiać czy ulepszać konstruktorów, technologów i tym podobnych to szczęść mu boże i szerokiej drogi.
Link do komentarza
Cytat

Coś nie chce mi się wierzyć z keramzytem. Z założenia jest czy raczej ma być beton i to zaleca producent o keramzycie pierwsze słyszę (może krótko na tym świecie żyję icon_biggrin.gif ) a jak ktoś chce poprawiać czy ulepszać konstruktorów, technologów i tym podobnych to szczęść mu boże i szerokiej drogi.


a jednak: http://www.jang.pl/technologia
www.praefa.com dokladnie tak jak sciany z tych plyt - wiec nie rozumiem obaw?
dla mnie beton w scianie odpada - bo zamiast budowac nowoczesnie - ekologicznie przeniosl bym sie do ery komuny i blokow z wielkiej plyty.
z tego co pamietam to betonem ewentualnie w szalunkach zalewa sie piwnice a nie zeby sciany robic - no bo dlaczego np. nikt nie ciagnie tych piwnicznych betonowych scian w gore zalewanych w ackermanach? przeciez po oblozeniu tego styropianem mielibysmy prawie to samo co z tym isomurem - czyz nie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...