Skocz do zawartości

valdi83

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

valdi83's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Sciana dwuwarstwowa pustak ceramiczny max 25 + styr 15 Sciana fundamentowa w projekcie bloczek betonowy miało byc ocieplenie ale może 2 warstwy keramzytuwystarczą i dodatkowo 5 styr. No to żesmy sie zrozumieli:)
  2. [quote name='T. Brzęczkowski' date='22.06.2010, 10:36 ' post='111576'] A co z wilgocią? Skutecznie zatrzymuje ciepło suchy styropian. Co do keramzytu... bardzo dobrze przewodzi ciepło. [/quot pustak keramzytowy 24 wsp.przeninikania ciepla 0,4 kw/m2 pustak ceramiczny 24 o ile pamiętam = 1,2 kw/m2
  3. http://www.stahlton-bauteile.ch/download_pl/isomur.pdf przekroj na 17 stronie- pionowe ksztaltki betonowe w środku. Swoja drogą na scianki działowe też by sieprzydało polożyc pierwszą warstwę z czegoś cieplejszego. Sporo ścianek sporo strat.
  4. U mnie będzie 90mb muru więc przy tej cenie pustaka to 9000tys zl.- raczej odpada. Właściwie te pustaki mają chronic przed ucieczką ciepla przez ściane w grunt ale przcież środek pustaka to beton, więc ciepło ze ściany ponad pustakiem isomur będzie i tak uciekac przez ten środek właśnie i dalej w ścianę fundamentową i na boki. Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale żeby zapobiec ucieczce ciepła trzeba by chyba było pustak tylko ze styropianu położyc jako pierwsza warstwę co jest nie możliwe. Orientuje się ktoś ile kosztują bloczki keramzytowe fortis albo pełne z keramzytu? 2 warstwy w scianę fundamentową i będzie chyba ok. Czy duży mróz może spowodowac jakies zagrożenie dla nie ocieplonej ściany fundamentowej i pod podłogą?
  5. Witam A czy nie taniej by wyszło wypełnic pierwszą warstwę pustaków ceramicznych pianką? Co o tym myślicie? troche pracy i kilkadziesiąt opakowań pianki ale efekt gwarantowany
  6. Noo musze przyznac ze nieźle to wyszło, tez kiedys o czyms takim myslalem, zniechęcil mnie fakt że parafina ma wlaściwości izolacyjne i zastygala by najpierw na styku z rurką ale z tymi kratkami z lodowek to niezły pomysl. Jaką średnice rurki doprowadzajacej zastosowałeś? Mam dobry kontakt z kilkoma producentami świec i zniczy ciekawe ile oni placą za kg parafiny... Ile litrow ma twój zbiornik?
  7. Piszesz o naczyniu wyrownawczym. hmm Ja myslalem raczej akumulatorze w ktorym wodę będzie grzac wężownica z alu pexa. Ty myślaleś raczej o przepływowym-różnica polega wlaśnie na wielkosci naczynia wyrównawczego. Może byc tylko trochę mniej sprawny ciekawę o ile mniej. Przepływowy - nie potrzeba wężownicy (500 zl) - koszty podobne w sumie. Zastanawiam się tylko co wpiąc w obieg podlogówki piec gazowy czy moze mały bojler elektryczny ktory wrazie czego dogrzeje wodę. 180 m2 solarow, cysterna trochę spora inwestycja nawet przy własnej konstrukcjii paneli, a w kominku palic sama przyjemnośc byle nie za często tak 1 w tygodniu albo jeszcze żadziej. chyba że myślisz o wykorzystaniu całej polaci dachu- jakieś rurki pod dachówką itp.
  8. Witam Poczytalem trochę na tym forum i zmienilem trochę tok myslenia na temat magazynowania energii. Do tej pory byłem przekonany o słuszności kotłow z podajnikami elektroniką sterownikami. Mam pewien plan. Jeszcze nic nie liczylem więc tylko teoretyzuję. Na etapie budowy stanu zero w domku ktory planuje zacząc budowac na wiosnę 2011 chciałbym wstawic zbiornik wodoszczelny na szambo poniżej poziomu podlogi 8m3. 1,4 wysoki Zbiornik izoluje od srodka styropianem styropianem ekstrudowanym odporny na wilgoc i ściskanie- jakieś 8 cm. Środek wykladamy grubą folią i na dnie układamy wężownicę z rury alu-pex fi 32 powinno wejśc jakieś 30-35mb. Na stelażu (4 slupki z uchwytami stojące w odpowiedniej odległości) rozwijamy 2 weżownicę odbierającą cieplo od dna do góry. Wężownica dolna zasilana z kominka z plaszczem wodnym duzo za dużym jakieś 35-40kw. Wężownica odbierająca cieplo do rozdzielacza podlogowki oczywiscie przez zawór mieszający. Wnioski: Palimy w kominku jakieś 24 -32h na maksa np w wakendy rozgrzewamy akumulator do 80stc. tyle wytrzymuje styropian-potem może się zacząc kurczyc ale nie musi. Cieplo odbieramy aż temperatura w akumulatorze spadnie do 25 stc. min 5 dni może nawet cały tydzien. Wujek ma 1000l bufor rozgrzewa go kotłem atmos 22kw do 80 stc w 3-4h Jak to będzie w przypadku kominka (sprawnośc) ... ciekawę Czy da się to wmiarę dokładnie policzyc? Myślę jednak że 24 h * 30kw daje nam 720kw/h to sporo ale wody tez nie malo chyba da radę.. Co do odbioru to dom 160 m2 parterowy wszędzie podłogówka. Jeszcze trzeba by pokombinowac cwu(jakaś wężownica) Uwagi i propozycje mile widziane szczególnie co do konstrukcji zbiornika. Adam M co ty nato?
×
×
  • Utwórz nowe...