Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dużo czytałem już na ten temat ale myślę ze mój parobem jest wyjątkowy.
Jestem komendantem jednego z hufców harcerskich.
Na naszej bazie na płaskim (bądź bardzo mało pochylonym dachu) leży papa widać na niej już wybrzuszenia.
Pod papą jest tylko beton prawdopodobnie.
Powierzchnia tego dachu to około 200 m kwadratowych.
Dach powoli zaczyna przeciekać w zwłaszcza w jednym rogu może gdzie indziej też ale tego nie widać.
Nie chcę tego ocieplać chce tylko to zaizolować.
Co doradzacie?
Może jakaś wycena przy okazji?
Najlepiej jak by to kosztowało jak najmniej.
Link do komentarza
Budynek ma około 100 lat kto to wie co tam jest ?
Star leśniczówka otrzymana
Sufit dawno zamalowany zaszpachlowany i tak dalej...
Miejsce przecieku to jeden z rogów (widać duży zaciek na suficie).
Jak śnieg stopnieje będą fotki ( budynek stoi w lesie)
A możesz powiedzieć jakiej papy byś użył czy może czegoś innego ?
Zrywałbyś tą papę czy może zostawić i kła na to?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dużo czytałem już na ten temat ale myślę ze mój parobem jest wyjątkowy.
Jestem komendantem jednego z hufców harcerskich.
Na naszej bazie na płaskim (bądź bardzo mało pochylonym dachu) leży papa widać na niej już wybrzuszenia.
Pod papą jest tylko beton prawdopodobnie.
Powierzchnia tego dachu to około 200 m kwadratowych.
Dach powoli zaczyna przeciekać w zwłaszcza w jednym rogu może gdzie indziej też ale tego nie widać.
Nie chcę tego ocieplać chce tylko to zaizolować.
Co doradzacie?
Może jakaś wycena przy okazji?
Najlepiej jak by to kosztowało jak najmniej.



Witam. Jeśli widać już wybrzuszenia to oznacza, że dach potrzebuje wentylacji icon_smile.gif

Dałeś do zrozumienia, że cena jest wyznacznikiem prac remontowych.

Osobiście postarałbym się aby jednak lepiej zabezpieczyć owy dach, zrywając obecne stare pokrycie.

Następnie całą połać zagruntował specjalnym preparatem bitumicznym, by potem móc swobodnie położyć papę podkładową termozgrzewalną. Na samym końcu przychodzi papa wierzchniego krycia również termozgrzewalna.

W ostatniej fazie prac zamontowane powinny być wentylatorki tak by dach mógł oddychać.

Jeśli jednak zdecydujesz się na znacznie tańsze rozwiązanie zostaje położenie jedynie papy termozgrzewalnej nawierzchniowej. Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.
Link do komentarza
Należy sprawdzić czy stare pokrycie trzyma się podłoża. Jak się trzyma i dach nie był smołowany to przekładka ażurowa i papa termozgrzewalna wierzchniego krycia oczywiście po uprzednim przygotowaniu podłoża. Do tego 4 kominki wentylacyjne. Natomiast najtaniej to zwykła papa na lepiku a najlepiej tak jak zalecał szanowny przedmówca. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szukasz sprawdzonej agencji nieruchomości? 🏡 Agencja Kenig to profesjonalizm, zaangażowanie i kompleksowa obsługa. Zajmujemy się sprzedażą, wynajmem i zakupem nieruchomości, oferując pełne wsparcie na każdym etapie – od przygotowania oferty po finalizację transakcji. Zaufaj ekspertom, którzy zadbają o Twoje potrzeby! Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak łatwe mogą być sprawy związane z nieruchomościami. agencja nieruchomości bielsko-biała
    • Renowacyjną malowałem kiedyś sufit w swojej kuchni, bez jego mycia. Czyli na osadzony tłuszcz i wszystkie syfy jakie są możliwe. I pokryła wszystko, trzymała się też przez dwa lata, bo tyle tam jeszcze mieszkałem. Ale jej cena wynosiła co najmniej 5 razy więcej niż zwykłej farby. Nie wiem jak jest teraz, bo od kilku lat jestem nieczynny i nie znam sytuacji bieżącej na rynku. Może ktoś się odezwie i mnie poprawi.   PS. To było w wieżowcu, 8 piętro.  Krajobraz na Twoich fotkach toczka w toczkę jak u mnie. i po lewej i ten siwy na wprost. al. Jana Pawła II
    • Tak przyznaje Racja tak było   Brak dostępu, balkon na piętrze, nie wychylę się na tyle by coś tam podziałać, ledwo odmalowałem pionową powierzchnię pomiędzy moim sufitem a podłożem balkonu piętro wyżej   Rozejrzę się, a może jakiś sprecyzowany pomysł ?   Co do uszkodzenia, podejrzewam że jak zacznę to usuwać to zejdzie mi cała warstwa tej emalii ftalowej, więc gładź na nowo ( tym razem rozejrzę się nad zewnętrzną ) i potem zamiast ftalowej tylko ta renowacyjna byłaby odpowiednia do pomalowania ?
    • Czyli (na szczęście oprócz farby) zastosowałeś materiały i technologię do robót wnętrzowych, a nie na zewnątrz.     To raczej nie farba, a gładź wymywana spod farby.     Każdy sposób na zabezpieczenie od wilgoci jest dobry. Można by nawet zmienić obróbki blacharskie krawędzi, aby uniemożliwić dostęp wody.     Musisz po prostu skierować wylot powietrza tak, aby nie trafiało na powierzchnię malowaną. Bo to nie tylko temperatura, ale i wilgoć. Trzeba zamontować jakąś osłonę, owiewkę czy coś w tym rodzaju.  A czym naprawić... Ja kiedyś stosowałem do napraw farby renowacyjne. Są bardzo drogie, ale skuteczne. Tylko nie można ich kłaść na powierzchnie złuszczające się.
    • Witam, opisze swój problem: Sufit na balkonie zaczął z czasem mocno się łuszczyć ( blok z lat 70 ) jako że długie szukanie fachowca do odnowienia nie przyniosło rezultatu ( w 95% rozmów słyszałem że za mała "robota" ) postanowiłem jako laik sam się tym zająć, po pierwsze skrobanie, po drugie gruntowanie, potem gotowa gładź szpachlowa Śmig S-50, szlifowanie i ponowne gruntowanie, całość pomalowana farbą fasadową śnieżka, efekt był zadowalający do pierwszego deszczu, gdzie krople trafiając na krawędź sufitu delikatnie rozpuszczały farbę i gładź brudząc cały balkon na biało, pomysł na naprawę to pomalowanie pasa zewnętrznego sufitu farbą ftalową Nobiles która została polecona w markecie budowlanym, efekt wizualny troszeczkę ucierpiał z powodu błyszczącego pasa, ale na brudzenie pomogło doskonale.... do czasu montażu klimatyzacji, po miesiącu używania stało się coś takiego jak na zdjęciu poniżej - podejrzewam że wylot ciepłego powietrza załatwił tą warstwę i pytanie następujące, jak to naprawić i zabezpieczyć na przyszłość
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...