Skocz do zawartości

warunki zabudowy a techniczne warunki dostawy mediów


Recommended Posts

Wszystko pięknie zakupiłem ładną działeczke dośc duża wraz z warunkami zabudowy wszystko gra.Przeniosłem warunki zabudowy na siebie i jest ok.Trzeba zacząc załatwiac papiery z elektrownią żadnych problemów warunki uzyskałem po miesiącu.I się zaczeło udałem się do gminy aby uzyskac techniczne warunki dostawy wody i odprowadzenia ścieków.Z wodą żadnego problemu ale kanaliza to absurd .W warunkach zabudowy ujęto iż ścieki mają byc odprowadzone do kanalizacji -to dobrze se myśle .Ale w gminie stworzyli mi problem gdyż w moim rejonie nie ma jeszcze kanalizacji bo utkneła ok 200 m przed działką i na dodatek różnica poziomów uniemożliwia podłączenie mnie do przyłącza.Nie rozumiem jak można w warunkach zabudowy pisac że istnieje możliwośc podłączenia do kanalizy a w warunkach technicznych nie to jakiś koszmar.Na dodatek sąsiad obok w warunkach zabudowy ma napisane że odprowadzenie ścieków do szczelnego zbiornika a po rozbudowie do kanalizy.Pytanie brzmi co mam teraz zrobic szamba nie moge wybudowac bo nie widnieje w warunkach zabudowy a do kanalizy nie da rady.Gminni urzędnicy nakazali mi starac się o nowe warunki zabudowy a co za tym idzie poniśc koszty z tym związane i odczekac może nawet rok.Prosze o porade.
Link do komentarza
Formalnie to nic nie można poradzić - trzeba wystąpić o nowe warunki zabudowy. W praktyce można jednak obejść ten problem - w projekcie zagospodarowania działki zaznaczyć podłączenie do kanalizacji ,a w trakcie budowy wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę z uwzględnieniem odprowadzenia ścieków do szamba lub liczyć na to, że zanim budowa się zakończy kanalizacja "podejdzie" pod dom.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Jest też tak, że wystąp o pozwolenie na budowę domu. Bez przyłączy albo bez tylko przyłącza do odprowadzenia ścieków. Gdy się uprawomocni, to zacznij budowę. W międzyczasie wystąp o zmianę warunków zabudowy w zakresie odprowadzenia ścieków. Po uzyskaniu zmiany wykonaj projekt przyłącza i zgłoś --- zawiadomienie o przystąpieniu do wykonywania przyłącza---- Przyłącza nie wymagają pozwolenia na budowę. Powodziska
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ale co to za budynek? Chyba nie schron?
    • Po 15 latach chyba mu przeszło, co?
    • Budynek nowy, oddany do użytku na początku 2024 r. Ostatnio zauważyłam „pęknięcia” pomiędzy podłogą a listwami. Czy to oznaka osiadania budynku? Nie widać narazie pęknięć ścian. Problem najbardziej widoczny w garażu, kotłowni. W pokojach to jedynie drobnostka wyglądająca jak pęknięcie pod wpływem ciężaru, ucisku mebla.
    • Poszukaj belki na suficie.
    • Wilgoć wykrapla się z powietrza tam, gdzie to powietrze zostaje ochłodzone. To po prostu konsekwencja zmiany (wzrostu) jego wilgotności względnej wraz ze spadkiem temperatury. Jeżeli trzeba to dokładniej objaśnić, to proszę pisać. Bo to akurat dość ważna kwestia związana chociażby z ze wszystkimi pomieszczeniami użytkowymi, a już z poddaszami w szczególności ze względu na ruch pary wodnej przez ocieplenie dachu.  Tu nam się to przekłada na dwie możliwe sytuacje, w których zakładamy, że rury są nieizolowane.  1. Wentylacja wyciągowa. Usuwamy tą rurą ciepłe ii wilgotne powietrze, obie te cechy ma w szczególności powietrze z łazienki. Jeżeli rura bez izolacji biegnie przez jakąś zimną przestrzeń to ma wychłodzone ścianki. Tak więc wilgoć wykrapla się wewnątrz rury i ścieka ku dołowi. Czy w takiej sytuacji ma dokąd odpłynąć i czy nie grozi to zalaniem wentylatora (najgorszy wariant)? Dlatego najlepiej otulić te rury izolacją cieplną.  2. Odpowietrzenie i napowietrzenie kanalizacji. Tu raczej zimne powietrze zewnętrzne przepływa przez pion i łączące się z nim rury. Zakładamy, że te rury bez izolacji biegną przez jakieś pomieszczenia użytkowe, a więc takie gdzie powietrze jest ciepłe i zawiera względnie dużo wilgoci. Wówczas mamy ryzyko, że para wodna z tego powietrza zacznie nam się skraplać na zimnych zewnętrznych ściankach rur. Tu w zasadzie nie ma innego sposobu zapobiegania problemowi, niż otulenie rur izolacją cieplną.  Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...