Skocz do zawartości

sciany fundamentowe alfa


Recommended Posts

Cytat

a nie bedzie zadnych problemow po zastosowaniu alfy bo one maja dziury w srodku?




max i porotherm na ściany też mają dziury w środku , że nie wspomnę o pustakach żużlowych z których domy stoją już kilkadziesiąt lat - nic się jeszcze nikomu nie zawaliło ...

Cytat

a co budujesz?



no chyba nie wieżowiec w centrum Warszawy icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

a wiec tak moj wykonawca chce ciagnac scianki dzialowe od law czy sie oplaca bo ja nie bede lal chudziak



hm ... nie bardzo wiem o co Ci kaman ...

u mnie było tak: ławy (najpierw chudziak, na wierzch kilkadziesiąt cm betonu B20) ... miałam głębokie fundamenty (torf na działce) , gdybym lała tylko B20 poszłabym z torbami ...

Brak obrazka

potem z bloczków pociągnięte do stanu 0 , zrobiłam wysoko bo mam działkę ze spadem , bałam się że przy dużych ulewach woda z drogi będzie się lała do domu ....

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

i dopiero na to szły ściany najpierw główne , potem działowe ...

sprecyzuj o co ci chodzi ...
Link do komentarza
Cytat

a wiec tak moj wykonawca chce ciagnac scianki dzialowe od law czy sie oplaca bo ja nie bede lal chudziak


Nie nie opłaca się. A jak masz w projekcie?
Co zamiast chudziaka dasz?Jak zacznie Ci potem podłoga siadać i pękać to się wtedy będziesz zadawał pytania na forum czemu?
A Twój wykonawca to może dużo chcieć ,ale u siebie w domu ,a u Ciebie ma trzymać się projektu i to co u wskaże kierownik.
Link do komentarza
Cytat

chudiak sobie pozniek wyleje ale nie wiem jak ze scianami dzialowymi wylac fundamencik czy co?


Z całym szacunkiem dla Twojego zapału do budowy swojego wymarzonego domku muszę stwierdzić i chyba się nie pomylę jak powiem,że domu to Ty chyba nie stawiałeś ani nie pomagałeś komuś przy budowie.
Jak postawisz ściany wewn nośne,działowe i mury zew to przy zalewaniu slepej zajedziesz sie na śmierć przy wnoszeniu piachu na podsypkę,chyba nie wiesz ile ton piachu trza władować do środka ,a potem wiadrami czy taczkami beton na ślepą.
Zrób tak jak Daga Ci pokazała (zresztą ja u siebie też tak zrobiłem ) na fotkach a roboty naprawdę będziesz miał o połowę mniej a może nawet i więcej.
Jeżeli będziesz wylewał ślepa to w miejscu gdzie będziesz stawiał ścinki działowe wrzuć w zaprawę siatkę zbrojeniowa stalową i żaden fundamencik nie będzie potrzebny.
A tak w ogóle to należało dyskusję rozpocząć - co na to projekt,bo Ty możesz tak czy siak a projekt "rzecz święta" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie czy szalowac lawy fundamentowe czy wlewac do wykopu?


Jeżeli warunki gruntowe na to pozwolą to w wykopie,taniej ,prościej i szybciej.
A co do określenia "ślepa" to chodzi o posadzkę inaczej po fachowemu zwanej chudziakiem icon_smile.gif
I ci z tym projektem ?masz go czy nie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...