Skocz do zawartości

Brak zgody na budowe-natura 2000


Recommended Posts

Witam serdecznie!
Na początku tego roku, zakupiłem działkę budowlana... Wszystko było już prawie załatwione, czekaliśmy na pozwolenie na budowę, a wczoraj zadzwonił do mnie architekt i powiedział, ze nie dostaliśmy pozwolenia, bo działka znajduje się na terenie- natura 2000. Powiedział, ze trzeba będzie się odwoływać i jak tylko dojdzie do nas to pismo, to żeby do niego przyjść i on nam pomoże zebrać dokumenty potrzebne do odwołania i że zwykle jak już ktos się do Ostrołęki odwołuje, to to pozwolenie otrzymuje...

Teraz moje pytania:
1. Skoro miasto podzieliło działki, wytyczyło drogę i zgodziło się na nadanie nazwy ulicy przy działce, to możliwe żeby w geodezji takiego pozwolenia nie wydali??
Architekt twierdzi, że był zaskoczony, bo w pobliżu są nowe domy.

2. Czy przy ewentualnym odwołaniu poradzimy sobie sami, czy znowu mamy sypać kasą dla Pana architekta...? niby był zaskoczony, ale już wcześniej wspominał, że może być problem z tym pozwoleniem.
(może niesłusznie, ale pomyślałem, że może on ma znajomości w geodezji i oni nie wydaja pozwolenia w naszym mieście, żebyśmy musieli zapłacić panu architektowi za pomoc przy odwołaniu)

Jeszcze nie dostałem oficjalnej odmowy, ma przyjść lada dzień, ale mi tak nerwy pościły, ze musiałem już teraz zapytać. Ewentualnie jak pismo dojdzie to napisze co dokładnie napisali.

Proszę o odpowiedź i ewentualne wskazówki
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Link do komentarza
no cóż... Unijna Dyrektywa dotycząca utworzenia chronionych tą dyrektywą obszarów Natura 2000 - nie jest dla inwestora na pewno niczym przyjemnym.
Ale wiesz.
Skoro pobudowano na tychże obszarach autostrady - to myślę że inwestycja pod nazwą "budowa domu jednorodzinnego" powinna się udać.
Pewnie dostaniesz jakieś dodatkowe wytyczne i obostrzenia - ale nie powinny one być jakoś bardzo uciązliwe - akurat w Twojej sytuacji.
Obym sie nie mylił.
Daj znać jakie dostałeś dokumenty - wtedy będzie można coś pomyśleć i się odnieść.
Pozdrawiam i powodzenia
Link do komentarza
Witam!
W końcu doczekałem się na pismo ze Starostwa. Na szczęście nie jest to jeszcze odmowa, mamy przesłać dodatkowe papiery do Ochrony Środowiska w Ostrołęce.

1. wniosek o wydanie pozwolenie na budowę
2. karty informacyjnej przedsięwzięcia
3. poświadczonej przez właściwy organ kopii mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie
4. wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

punkt 1,3 i 4 posiadamy, natomiast nie wiem jak się zabrać za tę tablicę... Pani w Starostwie powiedziała, że od tego wszystko zależy...
czy ktoś już robił taką tablicę i może coś doradzić??
możemy zlecić wykonanie Pani, która się tym zajmuje, ale oczywiście wiąże się to z dużymi kosztami...

Link do komentarza
Cytat

Witam!
W końcu doczekałem się na pismo ze Starostwa. Na szczęście nie jest to jeszcze odmowa, mamy przesłać dodatkowe papiery do Ochrony Środowiska w Ostrołęce.

1. wniosek o wydanie pozwolenie na budowę
2. karty informacyjnej przedsięwzięcia
3. poświadczonej przez właściwy organ kopii mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie
4. wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

punkt 1,3 i 4 posiadamy, natomiast nie wiem jak się zabrać za tę tablicę... Pani w Starostwie powiedziała, że od tego wszystko zależy...
czy ktoś już robił taką tablicę i może coś doradzić??
możemy zlecić wykonanie Pani, która się tym zajmuje, ale oczywiście wiąże się to z dużymi kosztami...



to nie tablica icon_biggrin.gif
http://poznan.rdos.gov.pl/index.php?option...y&Itemid=68 coś mnie się kiełbasi...
i musi się wiązać, a czy z dużymi? noooo kwestia jak duże parcie masz na budowę wymarzonego gniazdka w wymarzonym miejscu
a praktycznie to jest decyzja środowiskowa i tyle Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dokładnie
decyzja RDOŚ powinna w swojej decyzji wyjaśnić wszystkie wymagania dotyczące Twojej działki



W wersji optymistycznej – brak takowych.

Ps. I raczej optymistyczne jest to, ze na terenie Natura 2000, a nie w jej „otulinie”.
Znajdź warunki dla tego obszaru (co jest chronione, co można, a co nie) – tam jest to wszystko określone. Na podstawie tego napisz wymagana informację.
Może okazać się, że niepotrzebna jest żadna dodatkowa decyzja.
Link do komentarza
Cytat

to nie tablica icon_biggrin.gif


chodziło o kartę...
na razie nie mam czasu, ale w po niedzieli zadzwonię do RDOŚ w Ostrołęce, może powiedzą czego dokładnie oczekują, poza tym może w Urzędzie miasta będzie jakaś informacja, jakie "ptaki tam latają itp."
Architekt pociesza, że raczej wydadzą zgodę...
Oczywiście, że parcie na budowę jest, skoro już wydaliśmy tyle kasy na zakup działki, projekt, architekta itp. to chyba oczywiste że nie chcemy, aby to przepadło....
Link do komentarza
Cytat

na razie nie mam czasu, ale po niedzieli zadzwonię do RDOŚ w Ostrołęce, może powiedzą czego dokładnie oczekują, poza tym może w Urzędzie miasta będzie jakaś informacja, jakie "ptaki tam latają itp."




proponuję nie kombinuj
Sprawdź wydaną przez RDOŚ decyzję środowiskową (na pewno znajdziesz ją w internecie na ich oficjalnej stronie ) i zobacz jakie tam są decyzje odnośnie terenów objętych dyrektową w Twoim terenie.
A w razie wątpliwości zwracaj się zawsze pisemnie - bo wtedy odpowiedź również dostaniesz pisemnie podpisaną przez odpowiedzialną za tę odpowiedź osobę - i zawsze będziesz miał dokument na którym w razie jakiejkolwiek późniejszej zmiany dla Ciebie niesłusznej - będziesz mógł bazować
Link do komentarza
Cytat

proponuję nie kombinuj
Sprawdź wydaną przez RDOŚ decyzję środowiskową (na pewno znajdziesz ją w internecie na ich oficjalnej stronie ) i zobacz jakie tam są decyzje odnośnie terenów objętych dyrektową w Twoim terenie.
A w razie wątpliwości zwracaj się zawsze pisemnie - bo wtedy odpowiedź również dostaniesz pisemnie podpisaną przez odpowiedzialną za tę odpowiedź osobę - i zawsze będziesz miał dokument na którym w razie jakiejkolwiek późniejszej zmiany dla Ciebie niesłusznej - będziesz mógł bazować




doszliśmy z żoną do wniosku, że kombinować nie będziemy icon_smile.gif
zlecimy wykonanie tej karty odpowiedniej osobie, która zna się na rzeczy, lepiej zapłacić i mieć pewność, że będzie to zrobione jak trzeba...
dzięki za wskazówki
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...