Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
hoptop00

Przemalowanie toaletki Ikea

Recommended Posts

Witam Serdecznie!
Ostatnio kupiłam toaletkę firmy Ikea koloru białego (niestety innych nie było) oraz czarne lustro.
Chciałabym przemalować toaletkę na kolor czarny, ponieważ kolor będzie pasował mi do mebli oraz wystroju pokoju.
Proszę o rady czym mogłabym ją pomalować: farba/ spray jakiś specjalny? Niżej umieściłam opis produktu, mam nadzieję że ktoś będzie mi mógł doradzić czym najlepiej będzie ją przemalować i jak się do tego zabrać icon_smile.gif

Oto opis produktu:
Okleina z naturalnego drewna - bardzo trwała,
Płyta komórka: Płyta wiórowa, Płyta pilśniowa, papier
Szkło: szkło hartowane
Panel górny/ Panel boczny: Płyta wiórowa, Płyta pilśniowa, papier, Bezbarwny lakier akrylowy, okleina brzozowa
Przód szuflady: Płyta wiórowa, Bezbarwny lakier akrylowy, okleina brzozowa
Spód szuflady: 100% poliester

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie lustra.
Chodzi mi o żarówki na listwie/lampy jakie mogłyby pasować do niego? Czy lepiej sobie darować, bo popsują efekt? ;)

Jeszcze jedno pytanie odnośnie koloru pufy, gdy już toaletka będzie czarna to jaki kolor będzie pasował? Chciałabym kupić identyczna pufę tylko o połowę mniejszą i zastanawiam się nad kolorem. Czarna to raczej nie, ale taki jak na zdjęciu poniżej? ;)

DSC01446.jpg

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Cytat

Chodzi mi o żarówki na listwie/lampy jakie mogłyby pasować do niego? Czy lepiej sobie darować, bo popsują efekt? ;)

Raczej popsują. Oprawa lustra nie pasuje ani do lamp LED, ani do energooszczędnych. Od biedy mogłyby być żarówki, ale te, jak wiesz, są już w Unii zabronione...
  • Lubię to 2

Cytat

Witam Serdecznie!
Ostatnio kupiłam toaletkę firmy Ikea koloru białego (niestety innych nie było) oraz czarne lustro.
Chciałabym przemalować toaletkę na kolor czarny, ponieważ kolor będzie pasował mi do mebli oraz wystroju pokoju.
Proszę o rady czym mogłabym ją pomalować: farba/ spray jakiś specjalny? Niżej umieściłam opis produktu, mam nadzieję że ktoś będzie mi mógł doradzić czym najlepiej będzie ją przemalować i jak się do tego zabrać icon_smile.gif

na pewno ten biały nie będzie Ci pasował w pokoju, w takim zestawieniu black&white, jeśli inne meble też masz czarne?
może warto zostawić taki jasny akcent kolorystyczny?

jeśli jednak zdecydujesz się na zmianę koloru, to należy lekko zmatowić powierzchnię papierem ściernym i malować wałkiem, farbą akrylową do drewna.

Cytat

Jeszcze jedno pytanie odnośnie koloru pufy, gdy już toaletka będzie czarna to jaki kolor będzie pasował? Chciałabym kupić identyczna pufę tylko o połowę mniejszą i zastanawiam się nad kolorem. Czarna to raczej nie, ale taki jak na zdjęciu poniżej? ;)

a to zależy od wystroju całego pokoju. najlepiej, gdybyś wstawiła zdjęcie, wtedy łatwiej byłoby doradzić..
  • Lubię to 1

Cytat

Witam Serdecznie!

Oto opis produktu:
Okleina z naturalnego drewna - bardzo trwała,
Płyta komórka: Płyta wiórowa, Płyta pilśniowa, papier
Szkło: szkło hartowane
Panel górny/ Panel boczny: Płyta wiórowa, Płyta pilśniowa, papier, Bezbarwny lakier akrylowy, okleina brzozowa
Przód szuflady: Płyta wiórowa, Bezbarwny lakier akrylowy, okleina brzozowa
Spód szuflady: 100% poliester
[attachment=14510:malm_toa...86972_S4.JPG]
[attachment=14511:ung_dril...83223_S4.JPG]

[attachment=14513:toaletka_Ikea.JPG]

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif icon_smile.gif

Ten będzie bardzo gładko i równo rozprowadzał farbę, no i nie odpadnie icon_smile.gif

http://www.sklep.majic.pl/farby-w-spray-u/...jic-paints.html

Starawy wątek, ale dodam swoje trzy grosze.

Lustro i pufę czarne, a toaletka biała.
Ten zestaw też by się ładnie prezentował, ale to zależy jakiego koloru są meble i dodatki w pokoju.
Może toaletka czarna i lustro, a pufa w jakimś kolorze pasującym do dodatków w pokoju.

Można zamiast malować to okleić toaletkę, a obok lustra zamocować dwa kinkiety.

I tam można zastosować energooszczędne świetlówki w kształcie np tradycyjnych "świeczek"

malować w taki sposób jaki podpowiada Molytek

Zrobiłem tak samo dokładnie z sypialnią (całą)
Była biała - a wymyśliłem taki delikatny seledynik.
Jak znajdę chwilkę - powklejam zdjęcia
Wyszło całkiem nieźle - chociaż wałeczkiem musiałem robić 2 razy

jak malowałem meble w kuchni to ich powierzchnia nie wyszła jak "lustro" tylko taka "muldowata"

coś takiego
00008V1MXNGCDU7H-C116.jpg

tak wałkiem to nie umiem malować icon_lol.gif

chodziło mi o pokazanie faktury a nie malunku icon_wink.gif

Cytat

Wiem, że może nieco ekstrawaganckie, ale ja bym dodała kilka lampek zwisających z sufitu.
Każda na osobnym kabelku. To by było coś.

Ozdobnie, pewnie byloby nieźle. Schody się zaczynają jak zadamy sobie pytanie: czy tylko do tego mają służyć? Jesli do czegoś więcej, to jakie lampy?

Temat w ogóle został przedstawiony wyłącznie od strony designu, a nie od strony użytkowej. Bo według mnie, toaletka powinna (mogłaby) do czegoś służyć, oprócz robienia dobrego wrażenia. A wtedy kwestie własciwego oświetlenia wypadało postawić na pierwszym miejscu. Jego natężenia, a więc wyboru lamp, odpowiedniego ustawienia i ukierunkowania światła, jego regulowania... I od tego należałoby zaczynać kompletowanie sprzętu.

Cytat

Tylko i wyłącznie wałkiem. Ale rodzaj wałka musi być dobrany do farby.

Cytat

tylko bez drzew i narciarzy icon_lol.gif

Cytat

A moim zdaniem bez drzew byłoby bardzo monotonnie i wręcz raziłoby w oczy. Może samych narciarzy faktycznie można sobie darować,ale drzewa muszą zostać.

Cytat

Cytat

Tylko i wyłącznie wałkiem. Ale rodzaj wałka musi być dobrany do farby.

Na meblach nie mam "tafli lustra" tylko powierzchnia jest "muldowata", meble (fornir drewniany lakierowany) były zeszlifowane z lakieru. Malowane wałkiem farbą akrylową satynową do drewna. Może lepiej byłoby sprayem? Ja jestem w miarę zadowolony, bo to są zużyte meble kuchenne które trzeba było jakoś odświerzyć. Położone 3 warstwy farby bez podkładu (może tu jest błąd). Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)

No nie wiem czy w przypadku użycia sprayu efekt będzie lepszy. Moim zdaniem niestety nie,w tym wypadku tylko wałek może to zagwarantować,jednak dobrej jakosci,nie taki pierwszy lepszy z brzegu.

Cytat

Na meblach nie mam "tafli lustra" tylko powierzchnia jest "muldowata", meble (fornir drewniany lakierowany) były zeszlifowane z lakieru. Malowane wałkiem farbą akrylową satynową do drewna. Może lepiej byłoby sprayem? Ja jestem w miarę zadowolony, bo to są zużyte meble kuchenne które trzeba było jakoś odświerzyć. Położone 3 warstwy farby bez podkładu (może tu jest błąd).

Wydaje mi się , że źle po prostu przygotowałeś powierzchnię.
Przeczytaj sobie ten post:
https://forum.budujemydom.pl/odnowienie-kuchni-t18671.html

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Polecam okno slide teraz przenoszą się do bielska przy bystrzynskiej na przeciwko Orlenu. Okna z porządnej fabryki i sam montaż mega profesjonalnie. Jestem zadowolony ! 
    • To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
    • Co jest za Twoją działką, patrząc od drogi? Jest to jakaś dolinka rzeki, czy dalej położone jeszcze niżej działki?
    • Cześć. Mam zagwozdkę jak w temacie. Komin do pieca kondensacyjnego mam z pustaka 36x36 cm, w którym jest otwór o średnicy ok 27cm. Tego juz nie zmienie. Natomiast teraz wykonawca radzi mi aby przed zalaniem czapy kominowej wsadzić do niego przewód spalinowy z odpowiednimi obejmami stabilizującamy, bo podobno potem, gdy zostawi otwór troche większy niż sama rura, to juz nie da rady tych obejm tak rozłozyc, aby stabilizowały ta rurę. czy np gdybym chciał wsadzić rurę koncentryczną 125/80, to po zrobieniu otworu ok 14 cm nie dłoby sie potem rozłożyć obejmy. Kontaktowałem sie w tej sptrawie z jednym hydraulikiem i stwierdził, że przewód spalinowy wsadza juz po zrobieniu komina, i ze nie będzie problemu z tym ze rura będzie niestabilna i że służące do tego pajaczki się rozszerza i będą stabilnie trzymały rurę i ze nie trzebatego robić na tym etapie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, która z tych racji jest bardziej prawdziwa, czy musze teraz robić system spalinowy do pieca zanim zostanie wylana czapa, czy mozna to zrobic spokojnie później? Inna sprawa - czy wg Was dobrym pomysłem byłoby ustabilizowanie takiej rury koncentrycznej poprzez wsypanie do wnetrza komina perlitu? Wtedy stabilizowałby komin i troche go izolował wewnątrz termicznie. Po przeliczeniu wyszło mi ok 0,5m3 perlitu, koszt ok 100 zł.
    • Nie będę negował Twojego wyboru ale nie rozumiem co anhydryt ma takiego cudownego, jak dla mnie jest to niepotrzebnie wydana kasa. Jeżeli skład został tak dobrany to zapewne firma ma taką recepturę i jej się trzyma i co najważniejsze na pewno udzielana gwarancji. Więc nic nie ruszaj tylko jak masz obawy co do jakości wylewki to wołaj ekspertów i najlepiej nie z firmy która wylewała tyko niezależnych i niech sprawdzą jakoś wylewki, gdy będziesz sam coś przy niej majstrował firma może nie uznać gwarancji. Zobaczysz co ekspert powie na temat jakości wylewki i wtedy uderz do firmy która wylewała posadzkę.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...