Skocz do zawartości

Budowa naszego LK 712


Recommended Posts

Witam.

Czytałam forum jako gość jak zmagaliśmy się z papierzyskami- równo półtora roku :-(
Zalogowałam się jak mieliśmy już pozwolenie na budowę
No a teraz postanowiłam na pamiątkę założyć dziennik budowy :icon_biggrin:

Może zacznę od tego, że nasz domek będzie projektu LK 712. Wybraliśmy go nie tylko ze względu wizualnych, ale też idealnie pasował nam do działki. Działkę mamy swoją, przez którą biegnie rura z wodą i oby ją ominąć potrzebowaliśmy domu długiego i koniecznie z małą ilością okien z tyłu, gdyż widok byłby na płot betonowy;-/ ..no cóż taka działka, że musieliśmy ten płot z tyłu postawić.
Projekt jest po przeróbkach, np. zrezygnowaliśmy z okien dachowych, zostawiliśmy tylko w łazience na górze. Na klatce schodowej dodaliśmy okno itd, no ale o tym może później, na bieżąco..
Mąż buduje dom sam ze swoim tatą, który jest murarzem, także koszty robocizny nam nie straszne. :icon_lol::icon_lol:

Obecnie czekamy aż wyschnie strop i mąż weźmie urlop , i działamy dalej. No mąż działa, bo ja buszuję po internecie i sklepach i planuję wystrój :icon_redface::icon_redface: no żeby nie było że się lenię, to dodam, że mamy małego smyka dla którego ten domek budujemy, a który wymaga opieki 24 na 24 bo ma niecałe 10 m-cy. :icon_biggrin::icon_biggrin:

A oto fotorelacja z budowy:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
No i jestem icon_razz.gif

Budowa ruszyła do przodu. Niestety nie w tym terminie co chcieliśmy .. ale na szczęście ruszamy dalej icon_lol.gif
Na chwilę obecną mamy zalany strop-odach, i dach przygotowany pod blachodachówkę.
Mamy już okna, 2 bramy garażowe,no i drzwi wejściowe. Tak naprawdę, to już byśmy mogli montować, ale chcemy najpierw pokryć dach. Ekipa przychodzi w poniedziałek za tydzień.

No i zdjęcia-skromnie, bo tylko dwa. Reszta będzie jak pokryją dach icon_lol.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Koszty budowy do tej pory to:

19 625 PLN ( koszty tj. projekt, podział działki, odpis działki, notariusz, płot z tyłu domu, itp.)
83 965 PLN ( drzewo, materiały budowlane, 2 bramy garażowe, podłączenie wody, materiały na dach włącznie z rynnami, zaliczka na okna )

czyli do tej pory wydaliśmy : 103 590 PLN

Do końca roku wydamy jeszcze :
- ok 5000 PLN dla robotników na dach
- 12 500 PLN dopłata za oka i montaż
-5080 PLN ostatnia faktura za dokupienie pustaków, cięcie łat, kleju, cegły klinkierowej na komin itp
czyli stan surowy zamknięty wyniesie nas ok 126 170 PLN

Chyba o niczym nie zapomniałam icon_razz.gif Mam to rozpisane bardziej szczegółowo, ale myślę że w ten sposób będzie w porządku.
Link do komentarza
Cytat

Chyba o niczym ie zapomniałam icon_razz.gif Mam to rozpisane bardziej szczegółowo, ale myślę że w ten sposób będzie w porządku.



Dla mnie w porzadku; informacja pogladowa jest, a jak ktos bedzie bardziej zainteresowany, to pewnie zapyta o szczegoly icon_smile.gif

oj dziewczyny... Wy to mnie z tymi cenami brutalnie sprowadzacie na ziemie. My oszczednosci mamy 100 000 zl i tak mi sie marzylo, zeby za to zrobic SSO... ale jak tak czytam te wszystkie dzienniki to czarno to widze, oj czarno.
Link do komentarza
U nas od wczoraj ekipa działa już na dachu. Na garażu zafoliowane i położone łaty i kontrłaty, ale już pojawił się problem- musimy dokupić łat- ale tylko ok 100 m, więc luzik, ale gorszy problem jest taki, że za mało nam zamówili blacho dachówki i musimy dokupić, a to jakieś 1000 zł więcej wyjdzie. Na dodatek to pomyłka nie nasza, a firmy która nam robi dach-mam nadzieję że to będzie jedyna ich pomyłka icon_evil.gif

kachna 180 tyś to też ładny wynik, tym bardziej że płaciliście ekipie za postawienie SSO itd, my robimy sami.

Solange chyba 100 tyś nie starczy, ale ja wiem...a sami będziecie budować, czy ekipa?
Link do komentarza
Cytat

Solange chyba 100 tyś nie starczy, ale ja wiem...a sami będziecie budować, czy ekipa?



bedzie system mieszany icon_biggrin.gif dach na pewno oddam w rece specjalistow. z fundamentami mysle, ze poradzimy sobie sami. mury albo sami, albo moj kolega, ktory ma firme (ale jakis rabacik naliczy icon_wink.gif). No i podkreslam, ze to ma byc SSO, bez stolarki otworowej.

a wiesz, z ta "pomylka". dziwne, ze zawsze myla sie na niekorzysc. jakie zycie byloby piekne, gdyby przyszedl pan majster i powiedzial: prosze bardzo, 1000 zl oddaje, bo pomylilem sie w obliczeniach... mowi sie trudno, w zasadzie biorac pod uwage koszty calosci, to ta kwota, to kropla w morzu, ale jednak boli. oby to byla pierwsza i ostatnia skucha.
Link do komentarza
...No i okazało się, że reszta blacho dachówki będzie dopiero w przyszłym tyg icon_cry.gif a ja myślałam że w przyszłym tyg to już okna będą wstawiać icon_razz.gif no i 1200 zł trzeba dopłacić icon_evil.gif

Solange Trudno powiedzieć.... na moje niefachowe, ale ciut doświadczone swoją budową oko, to jak sami będziecie stawiać fundamenty i mury, to powinno wystarczyć 100 tyś.
Link do komentarza
Przeglądałem dziś jeszcze raz Twój dziennik i co mnie zaniepokoiło to in instalacja kanalizacyjna na tej fotce https://forum.budujemydom.pl/static/gallery/monthl...20808_thumb.jpg
za dużo rur łączy się w pobliżu. Może to nie będzie się zapychać ale odstępy powinny być większe i a przede wszystkim nie zgrupowane w jednym miejscu zejścia kilku rur. Wiem,ze teraz to już musztarda po obiedzie ale gdyby coś w przyszłości Ci się zapychało to w pierwszej kolejności tam bym zaglądał. Czy rewizje masz założoną? Ja założyłem jedną na pionie w kotłowni a druga na zewnątrz między domem a szambem.
Link do komentarza
Hmmm...jak to wytłumaczyć ci, żebym nie nagadała głupstw, bo tylko troszkę się na tym znam icon_redface.gif U nas za rewizję, będzie robiła gruba rura w kotłowni, a prawdziwą rewizję będziemy mieli jak nam podłączą kanalizację.
Mam nadzieję, że nie będzie nam się zapychało icon_eek.gif Rozprowadzenie kanalizacji pod chudziakiem robił mąż samodzielnie, a nie jest fachowcem, więc pewnie dlatego tak to wygląda, o ale jak to powiedziałeś musztarda po obiedzie icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Hmmm...jak to wytłumaczyć ci, żebym nie nagadała głupstw, bo tylko troszkę się na tym znam icon_redface.gif U nas za rewizję, będzie robiła gruba rura w kotłowni, a prawdziwą rewizję będziemy mieli jak nam podłączą kanalizację.


Rewizja to jest taki trójnik z tym że boczne odejście jego jest zakręcane. To jest rewizja ,że w razie potrzeby odkręcasz i masz dojście do rury, można w to włożyć np żmijkę do czyszczenia rur.W tej kotłowni to na pewno rura 110 i na niej jest ta rewizja.
Link do komentarza
mhtyl dzięki za wyjaśnienie. Tak myślałam że to o to chodzi icon_wink.gif

Ekipa od okien przyszła już dzisiaj icon_lol.gif icon_mrgreen.gif

A oto efekty; kolejno :

-jadalnia od zewnątrz i pokoje dziecinne u góry;-)
-jadalnia z salonem od wewnątrz
-okna w kuchni
-tutaj widać ile mamy położonej blachy od frontu, bo z tyłu jest już a całym domu icon_lol.gif
..a oto najmłodszy inwestor bada ściany u babci za pomocą szczoteczki do zębów icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Blacha dojechała, także od jutra kończą dach icon_biggrin.gif

kachna skąd ja to znam icon_rolleyes.gif mi też chcieli wmówić, że jest mi to zbyteczne :bandit:

a.k. fajnie, a kiedy zaczynacie? Jeżeli chodzi o przeróbki, to zrezygnowaliśmy z okien dachowych ( zostawiliśmy tylko jedno w łazience ). Była to trafna decyzja, bo w pokojach jest jasno, także naszym zdaniem były zbyteczne. Dodaliśmy okno na klatce schodowej. Zmienialiśmy "coś" w kominach went. bo w projekcie "coś" się nie zgadza, ale "co", to muszę dopytać męża i dopiero napiszę, bo nie pamiętam o co tam chodziło..zrezygnowaliśmy ze spiżarki-efekt?-kuchnia fajna-duża, a spiżarkę zrobię na jednej ścianie-dla mnie spiżarka będzie dodatkową ozdobą kuchni. Nie mamy schowka pod schodami. Dlaczego? Bo będziemy robić schody drewniane,niezabudowane, stwierdziliśmy że ładniej będzie to wyglądało-co z tego wyjdzie zobaczymy, w każdym razie funkcję schowka przejmie częściowo kotłownia, bo jest spora. Z powodzeniem jakieś szczotki można tam przechować. To chyba tyle? Jak mi się coś przypomni, to a pewno napiszę.


.


Link do komentarza
Właśnie kończymy uzbrajać działkę. Zaczynamy budowę wczesną wiosną. My też chcemy zrezygnować ze spiżarki przy kuchni. Zastanawiamy się tylko czy robić drzwi z kuchni do przedsionka? Z tym oknem na klatce schodowej to dobry pomysł. W ogóle o tym nie pomyśleliśmy a to przecież konieczne. No i te kominy! Nam też coś w nich nie pasuje. Daj znać co z nimi zrobiliście. Czy chodziło wam tylko o brak wentylacji w kuchni i górnych pokojach? Czy możne jeszcze o coś innego. No i te okna dachowe. Jak rozumiem u was na strychu nie ma w ogóle okien. Czy tak? My myśleliśmy, żeby zamiast dachowych dać od szczytu domu. A co do okien w pokojach to cały czas się zastanawiamy. Jak jest usytuowany wasz dom? Chodzi mi o kierunki i jego naturalne naświetlenie? I jeszcze jedno jak oglądam wasze zdjęcia to wydaje mi się że na powierzchowni domu macie stropodach. Czy tak?

Przepraszam za chaotyczną wypowiedź ale moja rezolutna 3-latka domaga się zabawy icon_biggrin.gif Dziękuję za podpowiedzi i czekam na jeszcze. Cieszę się że znalazłam ten blog. Wreszcie jakoś tak realnie widzę ten nasz dom. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Właśnie o brak wentylacji nam chodziło. Poza tym w projekcie okap od kuchenki znajduje się po tej stronie co okna, my chcieliśmy na ścianie na przeciwko, więc musieliśmy poprowadzić nową wentylację od okapu w kuchni i całego pomieszczenia.

Wejście do kuchni z przedsionka...hmmm, nam też się to nie podobało. Problem rozwiązaliśmy tak, że zmniejszyliśmy przedsionek i drzwi teraz wychodzą na korytarz icon_razz.gif

U nas na poddaszu zrezygnowaliśmy z wszystkich okien dachowych ( oprócz łazienki z wiadomych przyczyn), reszta pozostała bez zmian.

Tak, mamy stropodach icon_razz.gif

Fajnie, że budujecie taki sam domek. Można się wymienić doświadczeniem i przemyśleniami icon_biggrin.gif Powosdzenia wam życzymy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Troszkę mnie nie było icon_redface.gif Może napiszę co u nas...Jeszcze niestety nie wprowadziliśmy się;-( Jesteśmy na etapie kładzenia płytek ( w łazience już są icon_lol.gif ) montowania drzwi itd. No i niestety pieniążków nam nie wystarczy żeby wykończyć wszystko...wchodzimy na dół, góra musi poczekać.. Czekamy na kanalizację, mają na wiosnę już nas podłączyć, mieli podłączyć w grudniu, no ale jak to zwykle bywa..opóźnienia i jakieś poprawki itd.. czekamy cierpliwie icon_razz.gif
Później wstawię jakieś zdjęcia, teraz poczytam co u was, bo mam duuuże zaległości icon_redface.gif Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czy kontener socjalny jest budynkiem?  Kontener socjalny to pojęcie, które często kojarzy się z prostotą, szybkością realizacji i przede wszystkim funkcją społeczną. Takie kontenery są dostarczane jako gotowe do użytku jednostki mieszkalne, mające za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkaniowe w sposób natychmiastowy. Pytanie, czy kontener socjalny może być uznany za budynek, otwiera dyskusję nie tylko na temat technicznych aspektów takich rozwiązań, ale również ich miejsca w prawie budowlanym, normach urbanistycznych oraz w percepcji społecznej. Baraki kontenery socjalne Wprowadzenie kontenerów socjalnych "pod klucz" na rynek mieszkaniowy stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przystępne cenowo i elastyczne rozwiązania mieszkaniowe. Ta forma zakwaterowania, choć czasem postrzegana jako rozwiązanie tymczasowe, może być również traktowana jako pełnoprawne miejsce zamieszkania, spełniające wszystkie funkcje domu. W tym kontekście, ważne jest zrozumienie, jak kontenery te są klasyfikowane z punktu widzenia prawnego i budowlanego, a także jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą taka klasyfikacja.    Baraki kontenery socjalne, funkcjonujące jako tymczasowe lub długoterminowe rozwiązania mieszkaniowe, odgrywają ważną rolę w systemie wsparcia społecznego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpiecznego, choć często minimalistycznego, schronienia dla osób bezdomnych, ofiar katastrof naturalnych, czy rodzin znajdujących się w kryzysie mieszkaniowym. Oprócz podstawowego schronienia, baraki te mogą oferować również ograniczone udogodnienia, takie jak dostęp do wody, elektryczności i podstawowych urządzeń kuchennych, co pozwala na odzyskanie poczucia normalności i niezależności. W zależności od potrzeb i możliwości lokalnych społeczności, kontenery socjalne mogą być również wykorzystywane jako przestrzenie edukacyjne, punkty doradcze lub centra integracji społecznej, wspierając tym samym nie tylko fizyczne, ale i psychologiczne potrzeby mieszkańców. Mimo swojej tymczasowości, baraki kontenery socjalne stanowią ważny element w strategiach radzenia sobie z problemami mieszkaniowymi, oferując elastyczne i stosunkowo szybkie rozwiązania w obliczu rosnących wyzwań społecznych. Uziemienie kontenera socjalnego Uziemienie kontenera socjalnego to ważny aspekt zapewniający bezpieczeństwo użytkowania takich jednostek mieszkaniowych, zwłaszcza w kontekście ochrony przed wyładowaniami elektrycznymi i zapewnienia stabilności elektrycznej instalacji wewnątrz. Proces uziemienia polega na stworzeniu bezpośredniego połączenia konstrukcji kontenera z ziemią, co umożliwia bezpieczne odprowadzenie potencjalnych przepięć elektrycznych bezpośrednio do gruntu, chroniąc tym samym mieszkańców przed porażeniem elektrycznym. Ponadto, prawidłowo wykonane uziemienie minimalizuje ryzyko uszkodzeń sprzętu elektrycznego spowodowanych przez niestabilne napięcie lub przepięcia. Realizacja tego procesu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technik instalacyjnych, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i przepisami budowlanymi. Uziemienie kontenerów socjalnych jest więc nie tylko wymogiem technicznym, ale również środkiem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników, stanowiąc nieodłączny element przygotowania tych tymczasowych przestrzeni mieszkalnych do użytku.   Klasyfikacja środków trwałych to proces grupowania aktywów trwałych lub majątku firmy według określonych kryteriów. W zależności od celu klasyfikacji, środki trwałe mogą być dzielone na różne kategorie.    Kontenery socjalne zakwalifikowane mogą być jako : Kioski, budki, baraki, domki kempingowe – niezwiązane trwale z gruntem, stawka amortyzacyjna 10%. Stawka amortyzacyjna dla takiego rodzaju kontenerów wynosi 10%.   Rodzaj ten obejmuje różne obiekty wolno stojące, niezwiązane trwale z gruntem, w tym kontenery socjalne. Jednak nie obejmuje on innych rodzajów budynków lub obiektów, które zostały wymienione jako wyłączenia, takie jak kioski handlowo-usługowe, budynki transformatorni, budynki portierni, baraki składane itp.  Kontener socjalny mieszkalny - czy sprawdzi się jako miejsce do życia?  Kontenery socjalne mieszkalne mogą stanowić tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia w określonych sytuacjach, ale ich przydatność i wygodę zależy od wielu czynników. Często są stosowane jako rozwiązanie tymczasowe w przypadku nagłych sytuacji, takich jak katastrofy naturalne lub dla pracowników na placach budowy. Mogą być odpowiednie jako krótkoterminowe schronienie, ale niekoniecznie nadają się na dłuższy okres.   Standardy życia w nich mogą być ograniczone w porównaniu do tradycyjnych mieszkań. Konieczne jest dostosowanie się do niewielkiej przestrzeni i podstawowych udogodnień. W zależności od dostosowania i wyposażenia, kontenery socjalne mogą mieć ograniczone udogodnienia, takie jak toaleta, prysznic, kuchnia, ogrzewanie, i klimatyzacja. Komfort użytkowania może być niższy niż w tradycyjnych mieszkaniach.   Zatem warto podkreślić, że kontenery socjalne mieszkalne mogą się sprawdzić jako tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia, szczególnie w określonych sytuacjach, takich jak nagłe kryzysy lub prace na placach budowy. Jednakże, ich przydatność i komfort zależą od wielu czynników, takich jak cel użytkowania, standardy życia, wyposażenie, przepisy lokalne i koszty. Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w takim obiekcie, warto dokładnie rozważyć wszystkie te aspekty i dostosować je do własnych potrzeb i okoliczności.   www.apexconstruction.pl
    • Czemu miałyby polecieć? Chwieją się? Jeśli nie, to skąd obawy?   A to, ze złapałeś je trytytkami to im nie zaszkodzi. Zresztą, jeśli się bardzo boisz, to przecież możesz je zamocować do ściany. Sposób obojętny.
    • Panowie te regały stoją na płaskim podłożu e garażu jeden obok drugiego ,na płasko ponieważ wylewka samopoziomujące poszła na to .Boję się aby nie poleciały na samochód ,zobaczyłem na dole i na górze trytytkami długimi .Nie poleca one na samochód ?
    • Ostatnio przeglądałem takie małe pompki do wody, na 12 V. Rozrzut cen od 18 PLN do 94 PLN. Ten sam model. 
    • Od pandemii kupuje prawie wszystko na Allegro, także wiem jakie potrafią być różnice w cenach. Zwykła taśma klejąca u mnie na wsi 9zł, na Allegro 3zł, więc kupiłem 18 rolek na zapas i przesyłka gratis. Kosiarka u mnie na wsi 3550zł, na Allegro 2950. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...