Skocz do zawartości

Wieniec i nadproże - jak połączyć zbrojenie?


Recommended Posts

Przymierzamy się do zbrojenia stropu monolitycznego wraz z wieńczem i nadprożami (będą betonowane razem) i mam pewne wątpliwości.

Czytam projekt i zastanawiam się jak połączyć ze sobą zbrojenie wieńca oraz nadproży (tych są dwa rodzaje: wysokie nad oknami, i niższe nad przejściami wewnątrz). Zakładam że nie należy przerywać samych wieńców w miejscach gdzie występują nadproża ale dokładać pręty nadproży i wiązać je wspólnie. Nie mam pewności jednak czy nie należy "uwspólnić" pewnych prętów, szczególnie gdy np, górne pręty wieńca są grubsze jak górne pręty nadproża?

Czy możecie podpowiedzieć jak to rozwiązać (staramy się budować raczej samodzielnie w miarę możliwości)?
Niżej rysunek z wieńcem (W1) i dwoma typowymi rodzajami nadproży (N1, N5). Czy W1+N1 "uwspólnić" jak w wariancie A, czy napakować jak w B? Co do W1+N5 chyba trzeba dać wszystkie pręty (bo wieńcowe tutaj cieńsze od nadprożowych)?

DSC01446.jpg

Edytowano przez grzeniu666 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jeżeli to nie jakieś ekstremalne konstrukcje, to wersja A dla każdego z przypadków jest wystarczająca
belka w środku belki nic nie daje



Wielkie dzięki za odpowiedź. Chyba mi się budowa na głowę rzuciła, po raz tysiąc pierwszy otworzyłem projekt i w nadprożach N5 górą mam fi 12 a tylko dołem fi 16. Sprawa jasna, wsjo będzie wg. wersji A icon_smile.gif Pozdrawiam!
Link do komentarza
No i znów się trochę zawiesiłem icon_confused.gif Jak widzę w projekcie zbrojenie podporowe mam opisane jako "fi 12 co 15" (dołem: 2kier. fi 12 co 15), co jak sądzę wyklucza raczej popularne rozwiązanie z odginaniem co drugiego dolnego do góry przy podporach (szczególnie że w wielu miejscach górne sięga >1/3 rozpiętości!) i oznacza użycie "podwójnych L-ek".

Pytanie moje jest następujące: jaką średnicę i gęstość prętów rozdzielczych przyjąć (na rys. żółte kropki) dla prętów górnych? Chyba nie musi to być również fi12 co 15, może wystarczy jakie fi 8 co 30 (bo i bez tego ten nasz strop 140m2 jak sumuję weźmie ze 3,5 t stali icon_cry.gif ) ? Niżej uproszzcony rysunek i fragment proj. konstrukcji.

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Pomożecie...?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...