Skocz do zawartości

Pies w domu


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Zakładam nowy temat dla miłośników psów mieszkających razem ze swoimi pupilami.
Obecnie jestem na etapie remontu domu i poszukuję sprawdzonych "patentów" na wykończenia, które wytrzymają obecność dużych psiaków.
Proszę o aktywny udział w dyskuscji.
Co na ściany i podłogę?

Co do podłogi - zastanawiam się nad kamieniem naturalnym ze względu na jego wytrzymałość i możliwość położenia na ogrzewaniu podłogowym. Od wczoraj myślę o łupku, ale boję się, że moje dwa brutusy - owczarki niemieckie, mogą mi te łupki "złupić" , czy ktoś ma doświadcznenia z łupkami? Edytowano przez klops (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Zakładam nowy temat dla miłośników psów mieszkających razem ze swoimi pupilami.
Obecnie jestem na etapie remontu domu i poszukuję sprawdzonych "patentów" na wykończenia, które wytrzymają obecność dużych psiaków.
Proszę o aktywny udział w dyskuscji.
Co na ściany i podłogę?

Co do podłogi - zastanawiam się nad kamieniem naturalnym ze względu na jego wytrzymałość i możliwość położenia na ogrzewaniu podłogowym. Od wczoraj myślę o łupku, ale boję się, że moje dwa brutusy - owczarki niemieckie, mogą mi te łupki "złupić" , czy ktoś ma doświadcznenia z łupkami?



Nie wiem co na podłogę ale na ściany koniecznie coś łatwozmywalnego - przynajmniej do wysokości psiego kłębu.Pamiętam te "wyszorowane "ściany w naszym domu i uciążliwe zmywanie ich (razem z farbą "pseudozmywalną") icon_confused.gif
Obicia na meble-skórzane-tych się sierść nie trzyma icon_cool.gif (rozumiem,ze psiaki grzeczne i nie oskalpują fotela)
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Doświadczeń z łupkami nie mam.
Ale mam czarnego teriera i 3 koty.
Z rzeczy ułatwiających zycie właścicielowi zwierzyńca domowego:
* pomalować ściany farbą lateksową - ja mam tikkurillę - szorowałam ściany w mieszkaniu, szoruję i w domu - rewelka! nic nie obłazi i czyści się dobrze
* przy miskach suczy (takie na stojaku mam) mam wyłożoną ścianę płytkami
* na podłodze w przedpokoju i w salonie mam panele - jakieś tanie kupowaliśmy "na chwilę" - są już 7 lat, fakt, że nie błyszczą jak nowe, ale tragedii nie ma.
Kamień naturalny... A jak jest z jego porowatością - bo nie mam zielonego pojęcia! Czy nie będzie Ci chłonął tego wszystkiego, co kosmate łapy przyniosą?
Chyba najlepsze będą jednak płytki - są np teraz takie imitujące dechy, kamień i inne takie icon_wink.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
W 100% zgadzam się z przedmówczyniami:
Na ścianę coś zmywalnego, koło misek też mam na ścianie płytki na podłodze płytki (to parter bo psom na góre wstęp wzbroniony - drewniane schody straszenie rysują się od psich pazurów)
Na piętrze mieszka kot tam mam panele, a pod jej miskami taca (lubi rozlewać wodę)
Napisano
Cytat

W 100% zgadzam się z przedmówczyniami:
Na ścianę coś zmywalnego, koło misek też mam na ścianie płytki na podłodze płytki (to parter bo psom na góre wstęp wzbroniony - drewniane schody straszenie rysują się od psich pazurów)
Na piętrze mieszka kot tam mam panele, a pod jej miskami taca (lubi rozlewać wodę)


Święta prawda!
Sucz dobrze wie, że na górę jej nie wolno wchodzić. I nie wchodzi... Wtedy, kiedy my jesteśmy :takaemotka:
Schody porysowane są psimi pazurami
Napisano
Cytat

Święta prawda!
Sucz dobrze wie, że na górę jej nie wolno wchodzić. I nie wchodzi... Wtedy, kiedy my jesteśmy :takaemotka:
Schody porysowane są psimi pazurami


Ja mam bramkę taką dla dzieci przed wejściem na schody - więc na pewno nie wchodzą icon_wink.gif
Napisano
Cytat

Ja mam bramkę taką dla dzieci przed wejściem na schody - więc na pewno nie wchodzą icon_wink.gif


Tyż mam takową, jeno na górze - była robiona z myślą o bezpieczeństwie bliźniaczek (jak przeprowadzaliśmy się miały 26 m-cy i bałam się, że podczas wędrówek w nocy do kibelka mogą pomylić drogę i spaść). Teraz bramka służy przeciwnadiowo, ale schody są do jej dyspozycji jak nas nie ma icon_smile.gif.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Od razu, kiedy pies trafia do Twojego domu, zacznij go uczyć. Najpierw ustal teren, na którym wolno psu się bawić, załatwiać swoje potrzeby podczas kwarantanny, wyznacz mu legowisko – miejsce tylko dla niego, gdzie będzie miał spokój i gdzie będzie mógł wypocząć. Potem KONSEKWENTNIE przestrzegaj wyznaczonych przez siebie zasad. Większość problemów z psami bierze się stąd, że sami właściciele mieszają psom w głowach, raz pozwalając na coś, a raz zabraniając tego samego. W takiej sytuacji pies po prostu nie wie, czego mu nie wolno, więc na wszelki wypadek próbuje wszystkiego.
Zanim zaczniesz uczyć innych, sam się naucz – opanowania, cierpliwości, trzymania emocji na wodzy. Musisz być bardziej cierpliwy niż przy wychowywaniu dzieci – pies nie rozumie tego, co do niego mówisz, nie posiedzi spokojnie w miejscu, wszędzie go pełno. Jeśli masz zły humor, nie ćwicz z psem. Zwierzaki czują nasze nastroje, odczytują je nawet po innych niż zwykle napięciach mięśni, które powodują, że inaczej pachniemy, inaczej chodzimy. Dla nas to niezauważalna zmiana, ale twój pies "martwi się" o ciebie, a nie skupia się na wykonywaniu zadań, jakie mu dajesz.

Denerwowanie się na psa nic nie pomoże – utrudni jedynie kontakt z nim.
Napisano
qca czytanie ze zrozumieniem sie klania. po pierwsze post z zapytaniem pisany ponad pol roku temu, po drugie jego autor nie jest zainteresowany odpowiedziami (skoro napisal tylko jedna wiadomosc na forum), po trzecie, nawet gdyby byl zainteresowany, to ma juz dwa owczarki, wiec Twoj wywod o wychowaniu szczeniaka nijak sie ma do calej sytuacji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Uwielbiam, kiedy wszystko działa bez zbędnego zamieszania — i w booi właśnie tak jest. Interfejs jest wygodny, doładowania i wypłaty przebiegają bez problemów. Otrzymałam bonusy i darmowe spiny — miło, że nie trzeba o nie prosić. Wygrałam już dwa razy i za każdym razem pieniądze pojawiły się w ciągu doby. Świetne kasyno!
    • Witam, ostatnio oglądałem drzwi od WIATRAK-a i na 99 procent wiem że je chce, ale jest ten jeden procent niepewności ,bo wiadomo niemało pieniędzy trzeba wyłożyć (11tys. skrzydło plus dostawka) i rozmyślam czy nie będę żałował. Pana wypowiedzi wydają mi się logiczne i pomocne więc gdyby mógł Pan powiedzieć za te pieniądze ok albo za te pieniądze nie pchaj się w nie i ogólnie czy często bywa że są z drzwiami z tej firmy problemy
    • Taras z naturalnego drewna to inwestycja w estetykę i komfort przestrzeni zewnętrznej. Aby jednak drewno zachowało swoje walory na długie lata, kluczowa jest odpowiednia impregnacja i konserwacja już na etapie przygotowania desek. Poniżej przedstawiamy sprawdzony sposób impregnacji nowej deski tarasowej, oparty na produktach marki OSMO. 1. Wstępna impregnacja – WR Aqua Osmo Pierwszym krokiem jest wstępne zabezpieczenie desek. Impregnat WR Aqua Osmo to bezbarwny środek ochronny na bazie wody, który skutecznie zabezpiecza drewno przed sinizną, pleśnią oraz szkodnikami. Kiedy? Impregnację wykonujemy przed montażem, najlepiej 2 dni przed planowanym olejowaniem. Jak? Środek nanosimy pędzlem lub wałkiem na wszystkie powierzchnie deski – zarówno widoczne, jak i niewidoczne – w jednej warstwie. Po co? Zapewnia to równomierną ochronę drewna i zapobiega jego degradacji od środka. 2. Olejowanie przed montażem – Osmo Olej Tarasowy Po upływie co najmniej 48 godzin od impregnacji WR Aqua, przystępujemy do pierwszego olejowania. Produkt: Olej tarasowy OSMO – bezbarwny lub kolorystycznie dobrany do naturalnego odcienia deski. Jak? Nakładamy z dwóch stron deski cienką warstwę oleju, używając pędzla, szmatki lub wałka. Pozwalamy na dokładne wchłonięcie i wyschnięcie. Dlaczego? Takie przygotowanie pozwala zabezpieczyć również powierzchnie deski, które po montażu będą niewidoczne, co znacząco zwiększa trwałość całej konstrukcji. 3. Montaż desek i finalne wykończenie Po wyschnięciu oleju przystępujemy do montażu tarasu. Gdy deski są już solidnie zamocowane, możemy wykonać drugą warstwę oleju tarasowego – tym razem tylko na widocznej stronie. Cel: Ta warstwa nadaje ostateczny wygląd i zapewnia pełną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych – deszczu, UV i zmian temperatury. Wskazówka: Prace najlepiej prowadzić w suchy, ciepły dzień, unikając pełnego słońca, które może zbyt szybko wysuszyć produkt. Dlaczego warto trzymać się tej kolejności? Poprawna impregnacja i olejowanie przed montażem to inwestycja w trwałość i wygląd tarasu. Chroniąc drewno z każdej strony, zapobiegamy jego wypaczaniu, pękaniu i przedwczesnemu starzeniu. Produkty OSMO tworzą elastyczną, mikroporowatą powłokę, która nie łuszczy się i pozwala drewnu oddychać, co jest szczególnie ważne przy konstrukcjach zewnętrznych.   Podsumowanie – schemat impregnacji nowej deski tarasowej: Impregnacja WR Aqua OSMO – minimum 2 dni przed olejowaniem Pierwsza warstwa oleju tarasowego – z dwóch stron przed montażem Montaż desek tarasowych Druga warstwa oleju – na wierzchnią, widoczną stronę po montażu
    • Planuje dzialke na wsi, lub na obszarze znacznie oddalonym od miasta (tak, wiem ma malo czasu - do polowy nast. roku, dlatego badam temat).
    • Mógłbyś to przetłumaczyć na język polski?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...