Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Montaż markizy do ściany z ociepleniem

Recommended Posts

Trudność montażu markizy do ścian zewnętrznych zależy od tego, z czego zrobiona jest ściana oraz czym jest ocieplona. Trzeba zastosować kotwy chemiczne i kołki dystansowe (najlepiej aluminiowe).

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/tarasy-i-balkony/15025-montaz-markizy-do-sciany-z-ociepleniem

Gość macias76
no i ok, a jak wykonać takie mocowanie do ściany z gazobetonu ? Czy wyżej wymieniony sposób tez sie sprawdzi ??..

Mocowanie w ścianach z materiałów o małej wytrzymałości (gazobetonie) poddawane dużym i zmiennym obciążeniom najlepiej wykonać przelotowo przez całą grubość ściany rozkładając nacisk od strony wewnętrznej na dużą powierzchnię np. przez przyspawanie blachy.

Gość bakadowo@op.pl
Markizę z zasady lokujemy nad oknem tarasowym lub innym, nad którym jest nadproże lub podciąg. Tzn beton. Wystarczą długie kotwy rozporowe. na które nasadzimy odcinki rurek hydraulicznych 1/2 " o długości równej grubości, zaopatrując końce tych rurek w podkładki metalowe o dobranej wielkości. Wiadomo, że najpierw należy wywiercić otwory w betonie (przez styropian). Aby się zbytnio nie narobić należy pamiętać iż wiercenie w betonie rozpoczynamy pilotem tzn wiertłem o najmniejszej możliwej średnicy. Ja używam fi 4-5 mm. Idzie jak w masło na II im biegu. Dalej to już betka gdy łysinka nie ma oporu!! Kotwy po zaciśnięciu na tych dystansach pracują bezbłędnie. Moje już działają 6 lat..

Gość bakadowo@0p.pl
Poprawka! we wcześniejszym wpisie zrobiłem błąd, mianowicie powinno być: " o długości równej grubości styropianu" - oczywiście. Przepraszam!.

Gość Karol Puk
A jak montować mając pod spodem starą cegłę?
Mam dom z lat pięćdziesiątych ocieplony styropianem 10 cm i markizę 4x3 m.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować