Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Montaż markizy do ściany z ociepleniem

Recommended Posts

Trudność montażu markizy do ścian zewnętrznych zależy od tego, z czego zrobiona jest ściana oraz czym jest ocieplona. Trzeba zastosować kotwy chemiczne i kołki dystansowe (najlepiej aluminiowe).

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/15025-montaz-markizy-do-sciany-z-ociepleniem

Mocowanie w ścianach z materiałów o małej wytrzymałości (gazobetonie) poddawane dużym i zmiennym obciążeniom najlepiej wykonać przelotowo przez całą grubość ściany rozkładając nacisk od strony wewnętrznej na dużą powierzchnię np. przez przyspawanie blachy.
Gość bakadowo@op.pl
Markizę z zasady lokujemy nad oknem tarasowym lub innym, nad którym jest nadproże lub podciąg. Tzn beton. Wystarczą długie kotwy rozporowe. na które nasadzimy odcinki rurek hydraulicznych 1/2 " o długości równej grubości, zaopatrując końce tych rurek w podkładki metalowe o dobranej wielkości. Wiadomo, że najpierw należy wywiercić otwory w betonie (przez styropian). Aby się zbytnio nie narobić należy pamiętać iż wiercenie w betonie rozpoczynamy pilotem tzn wiertłem o najmniejszej możliwej średnicy. Ja używam fi 4-5 mm. Idzie jak w masło na II im biegu. Dalej to już betka gdy łysinka nie ma oporu!! Kotwy po zaciśnięciu na tych dystansach pracują bezbłędnie. Moje już działają 6 lat..
  • 4 lata temu...
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość Paweł
Jaka jest maksymalna wartość tfix aby móc przenieść ciężar do 2,5 ton tak jak jest to napisane? Jakoś nie mam pewności czy przy styropianie o grubości 30 cm damy radę przenieść taki ciężar nawet przy trzpieniu 16mm.

Warstwa nośna czyli mur musi być na tyle stabilny, że będzie można w nim stabilnie zamocować kotwy. Są "niby" różnego rodzaju kotwy, które można  nawet w najbardziej lichej ścianie przymocować i potem na tym wieszać po kilkadziesiąt, nawet do kilkaset kg. ja bym jednak przychylił się do porady Eksperta Cezarego i wiercił na wylot lub ewentualnie zaplanował kotwy chemiczne. Można zacząć od sprawdzenia oferty firmy fischer. Tak na szybko mi do głowy przyszło. Potem te tuleje w postaci rurek -idąc za radą @bakadowo@op.pl . najważniejsze jest jednak obciążenie od elementu rozłożone na ilość mocowań.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeżeli bierzesz to pod uwagę, to w porządku. Bo to jest też kwestią przeznaczenia tych pomieszczeń w domu. W niektórych można sobie pozwolić na lekkie zacienienie, a w tych skupiających codzienne życie to nie bardzo.
    • ZACIENIENIE TARASU    Retro, na Twojej krytycznej wnikliwości zawsze można polegać i za to dzięki. Ale zaskoczę Cię. Z pełną premedytacją czekałem z zadaszeniem przez cały sezon, żeby przetestować temat zacieniania wnęrtza dachem tarasu. Połowę dachu nad tarasem mam obecnie nakrytą niebieskim brezentem, a połowy nie nakryłem. Koszt żaden, za to poznawczo sytuacja jest bezcenna. Eksperyment trwa, bo przede mną miesiące jesienne i zimowe.   Moje dotychczasowe spostrzeżenia są takie, że zacienienie owszem jest, ale mam tyle okien w tych pomieszczeniach, że nie gra to roli (wystawa południe, południowy zachód, i zachód) Na 30m2 (salon i kuchnia) mam 5 okien.   Zakładam, że zimą światło pada pod takim kątem, że zadaszenie nie odegra roli, a i tak się zimą pali światło. Czas pokaże, bo zadaszenia i tak nie zrobię tej jesieni.
    • tak, powstaje z automatu z chwilą wyodrębnienia pierwszego mieszkania. A ponieważ kotłownia służy obydwóm mieszkaniom jest częścią wspólną.
    • "Viessmann dla Ciebie” to cykl filmów instruktażowych dedykowany dla każdego użytkownika. Powstał po to, by każdy z nas z łatwością mógł nauczyć się obsługi i zmiany ustawień w urządzeniach grzewczych firmy Viessmann. Poznaj historię Hani i Tomka, zobacz też jak zmienić temperaturę w twoim obiegu grzewczym. Wszystko to na naszym Facebooku! Poznaj cykl "Viessmann dla Ciebie" i dowiedz się więcej o naszych produktach!
    • Pewnie tak. Jeśli jeszcze dobrze zabezpieczysz całość, aby Ci nie zgniło z czasem, to ma duże szanse przetrwać. Ale mam drugie "ale". Spójrz na pierwszą z fotografii, które zamieściłeś. Niedawno toczyłem spór z @Elfir w jakimś temacie, o daszek nad tarasem. Że ogranicza światło w pomieszczeniu. I u Ciebie będzie to samo. Pomieszczenia od strony tarasu będziesz miał mocno zacienione. A w dni pochmurne wręcz ciemne. Ludzie robią dachy nad tarasami z poliwęglanu, żeby nie ograniczać światła, bo jego większość wpada do okien jednak z góry. Czy wziąłeś to pod uwagę?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...