Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Fazior

Projekt Felix - jakie sa wasze opinie

Recommended Posts

Cytat

no dobra temat wentylacji można uznać za zamknięty , a czy ktoś może mi podpowiedzieć odnośnie okien ? Przesuwne okna drewniane , plastiki a może aluminiowe ? Czy ktoś ma takie duże okna i wie jak jest z ich używaniem ? Czy jest się czego obawiać ,bo wyglądają super ale może tak jak w przypadku went. kotłowni są jakieś haczyki

Nigdy nie mogłem przekonać się do okien przesuwanych na szynach rolkach czy innych urządzeniach .Czemu akurat taka koncepcja tradycyjne okna w naszym kraju ,klimacie to raczej zawiasowe rozwierane .

Cytat

Nigdy nie mogłem przekonać się do okien przesuwanych na szynach rolkach czy innych urządzeniach .Czemu akurat taka koncepcja tradycyjne okna w naszym kraju ,klimacie to raczej zawiasowe rozwierane .

Takie okna maja możliwość dużych przeszkleń, co bardzo mi się podoba, a duże przeszklenia takiemu małemu prostemu domkowi dodają trochę nowoczesności. Wnętrze domu przenika się z otoczeniem . Ale to jest fajne tylko wtedy jak planujesz trochę zadbać o ogród , wykonać jakiś fajny taras. Przeglądam pisma z domami i bardzo dużo pokazanych jest tego typu okien tylko pytanie jest takie czy równie pięknie jak są pokazywane będą się sprawdzać w codziennym życiu, mam nadzieję że tak :)bo raczej nie zamierzam z nich rezygnować

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Woda ma prawo przedostać się przez uszczelkę do "wnętrza" skrzydła lub ościeżnicy, a jej odprowadzeniu na zewnątrz służą otwory odwodnieniowe. Woda nie ma ma prawa przedostać się do wnętrza pomieszczenia, chyba że warunki atmosferyczne przewyższają te, którym poddane było okno i zadeklarowane parametry np. w DWU.
    • Nie mam aktualnie możliwości sprawdzenia, druga cześć została również kupiona, właściciel jeszcze się nie wprowadził, a to istotne informacje? Budynki nie stoją połączone, są oddzielone styropianem nie mają wspólnej ściany stropowej.
    • To co widzimy na zdjęciach to purenit- jedno z lepszych i cieplejszych rozwiązań do stosowania pod drzwi balkonowe, zresztą pod okna równiez stosowane jako alternatywa dla listew podparapetowych. Inne, "rozsądne" podwaliny pod balkony czy HST to: - poszerzenia systemowe, które posiada każdy dostawca systemu (do HST w dwóch rzędach) - klinaryt,
    • Witam Forumowiczów,   dopiero odebrałem dom i już zaczynam się borykać z pierwszymi problemami, będę wdzięczny za Waszą pomoc i dobrą radę. Przeszukałem całe forum, jest bardzo dużo informacji o moim problemie, jednak wątki są odmienne ponieważ występuje w dużo mniejsze skali. Być może powinienem wykonać jakieś odkrywki na ścianach aby zobaczyć czy pęknięcia nie idą głębiej lub badanie gruntu?   Opis problemu: Około miesiąc temu pojawiły się drobne rysy w miejscach łączeń karton gipsów ze ścianami nośnymi na 1 piętrze oraz pionowe pękniecie wzdłuż okna na dole budynku na ścianie stropowej. W ciągu miesiąca rysy na 1 piętrze się powiększyły i powstały pęknięcia praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, na dole wielkość pęknięcia pozostaje bez zmian. Na wspominanym 1 pietrze pęknięcia powstały zarówno w łączeniach sufitu, który jest wykonany z kartongipsu ze ścianami nośnymi oraz łączeniach zewnętrznych ścian nośnych z wewnętrznymi ścianami działowymi - pionowe cieknie linie od góry do dołu. Widać, że tendencja jest, że rysy rozstają się od góry do dołu. Być może wpływ na cały proces ma osiadania budynku, zmiany temperatury oraz mocne wiatry. Nie miej jednak jestem mocno niezmartwiony skalą, czy to powinno występować w tak znacznej postaci? Załączam zdjęcia z opisami, a poniżej opis fundamentu oraz ścian.   Zabudowa: Dom w zabudowie bliźniaczej, stan deweloperski, tynki kładzione około 4 miesięcy temu. Ogrzewany od 3 tygodni, temperatura 16 stopni.     Fundamenty: Ławy - monolityczne wylewane na mokro Fundamenty - bloczek betonowy murowany Zasypanie i zagęszczenie fundamentów pospółką Izolacja fundamentów - izohan wm , hydropian, folia kubełkowa   Ściany: Zewnętrzne wykonane z Ytong Forte 400. 24 cm. Dzielące lokale wykonane z Silka 18 cm, izolacja 5 cm styropian Wewnętrzne gazobeton H+H 12 cm. Tynk wew. tradycyjny piaskowo-cementowy. Gładź szpachlowa, malowanie.   Konstrukcja: Strop, schody wewnętrzne, nadproża, wieńce - monolityczne wylewane na mokro.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...