Skocz do zawartości

Odwrócony cug w kominie wentylacyjnym w kotłowni


Recommended Posts

Napisano
Witam.
Do kotłowni , w której znajduje się piec gazowy są doprowadzone dwa kanały kominowe. Jeden z nich jest wykorzystany do odprowadzenia spalin z pieca gazowe ( umieszczona jest w nim rura kwasoodporna ) , drugi natomiast służy jako kratka wentylacyjna. Oba kanały kominowe są umieszczone obok siebie. Zauważyłem ,że przez kanał wentylacyjny powietrze wpływa do pomieszczenia. W kotłowni znajduje się okno przez którego nieszczelności powietrze cyrkuluje . Kocioł jest zbudowany w ten sposób , że odprowadzenie spalin do rury kwasoodpornej jest połączone od dołu z dopływem powietrza z pomieszczenia. W pomieszczeniu nie ma natomiast drugiej kratki wentylacyjnej 30cm nad powierzchnią gruntu. Cug jest moim zdaniem odwrócony w tym przypadku i powietrze zamiast wypływać z pomieszczenia kratką wywiewną napływa do niego, jednak prosiłbym o opinie bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam serdecznie
Napisano
Są dość dobrze opisane zasady budowy takich instalacji.
Są zalecenia akcentowane tłustym drukiem.
Wystarczy je przeczytać i wykonać.
Nawet jak się nie rozumie - po co.
Jednak lepiej jest rozumieć!
Poczytaj co o wentylacji.
Masz tam kompletnie skopaną tą kotłownię!
Okno uchyl na stałe to problem zniknie.

Adam M.
Napisano
proste jak drut żebrowany

Nie masz doprowadzonego powietrza do spalania i sobie piec sam zasysa... - z okien i drzwi nie może... to sobie z otworu zasysa.
Napisano
Dziękuje za odpowiedz , przeczytałem wcześniej kilka artykułów na temat prawidłowej wentylacji , ale wolałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów przed wykonaniem poprawek w instalacji.

Pozdrawiam
Napisano
Raczej nie...
Piec, no, kocioł z otwartą komorą.
Zobacz co za oknem się dzieje.
Jak ma się w nim palić - to tyle potrzeba.
Zapisali to w "warunki jakim powinny odpowiadać...."
To nie ja wymyśliłem ten kocioł z otwartą komorą w tym domu!

Adam M.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja używam Rigips Vario i taśmy papierowej Tuff Tape, jak będziesz miał problem ze znalezieniem daj znać. Rigips Vario do wypełnienia, a taśmę kleję na Rigips Premium Light. Pierwsza jest sucha, druga gotowa, rewelacyjnie się na jednej i drugiej pracuje. Po wypełnieniu czekasz przynajmniej dobę, chyba że jeszcze będzie widać że nie wyschło, więc musi wyschnąć w 100% bo inaczej spęka. Taśmy ślizgowej przy połączeniu ściana - GK się nie zaleca, ponieważ zupełnie inaczej pracuje jedna i druga powierzchnia, stąd taśma Tuff Tape, która doskonale łączy to połączenie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Cześć! Fajnie oderwać się od tematu wakacji i pomyśleć też o domu – wyobraź sobie, jak miło wracać z urlopu do przytulnego, dobrze ocieplonego wnętrza. Ja postawiłem na pełną termomodernizację z Cadela Project – od audytu, przez ocieplenie i tynkowanie, aż po ogarnięcie całego wniosku o dotację „Czyste Powietrze”. Efekt? Komfort przez cały rok i niższe rachunki: Cadela Project - Program Czyste Powietrze Miłego planowania kolejnych wyjazdów (i remontów)!
    • Cześć! Jeśli Wasze wnętrza ostatnio zamieniły się w solarium, to znak, że przyszedł czas na solidną termoizolację – nie tylko od wewnątrz, ale przede wszystkim od zewnątrz. Ja powierzyłem ekipie Cadela Project pełną termomodernizację od A do Z: audyt, dobór materiałów, ocieplenie, a do tego ogarnęli mi wszystkie formalności z dotacją „Czyste Powietrze”. Teraz mam przyjemny chłód latem i oszczędności przez cały rok: Zobacz więcej o Cadela Project Miłego chłodzenia!
    • Cześć! Wiara we własne siły to podstawa, ale żeby naprawdę zobaczyć efekty (i poczuć ciepło), liczą się konkretne działania. Ja postawiłem na pełną termomodernizację – ekipa Cadela Project ogarnęła wszystko od A do Z: audyt, ocieplenie, tynk, a nawet formalności związane z dotacją „Czyste Powietrze”. Efekt przerósł moje oczekiwania, a rachunki za ogrzewanie poleciały w dół: Cadela Project - wniosek z programem czyste powietrze Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze „cuda”!
    • Cześć! Jeśli myślicie o domu pasywnym z bloczków Izodom, to warto zwrócić uwagę na projekt i realizację przez Cadela Project – oferują pełne wsparcie: od projektu, przez eliminację mostków termicznych, aż po wykonawstwo i odbiór domu pasywnego zgodnie z wymogami NZEB cadela-project.plcadela-project.pl. Sprawdźcie szczegóły tutaj: https://cadela-project.pl/dom-pasywny/
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...