Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
czubaka87

zmiana materiałów do budowy obiektu gospodarczego

Recommended Posts

Witam.

Mój problem polega na tym że miałem stawiać blaszak na betonowej posadzce, jako obiekt gospodarczy (wymiary 4 x 6m) i tak też zgłosiłem w starostwie. Jednak po przemyśleniu sprawy wole postawić obiekt murowany w tym samym miejscu i o tych samych wymiarach.

I tu moje pytanie: czy muszę zgłaszać do starostwa że obiekt będzie jednak murowany, a nie blaszany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale robić nowe zgłoszenie czy po prostu "aktualizować" poprzednie???

aaa i jeszcze jedno ta działka jest współwłasnością. przy poprzednim zgłoszeniu dawałęm zgodę sąsiada na obiekt blaszany, czy teraz potrzebna będzie kolejna zgoda na obiekt murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się ,że po pierwsze nowa zgoda współwłaściciela,po drugie projekt budynku gospodarczego i po trzecie zgłoszenie a po czwarte będziesz płacił podatek od tego gospodarczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gdzieś mi ktoś mówił, że budynki gospodarcze do 30m2 bez zgłoszenia się stawia.
Czy coś się zmieniło?
Bez PnB. Zgłoszenie trzeba zawsze. Było tak i jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czyli jak??? icon_biggrin.gif

w poprzednim zgłoszeniu uwzględniałem to że blaszak będzie na fundamencie betonowym.
a w zgodzie od współwłaściciela było tylko napisane o obiekcie gospodarczym, bez specyfikacji z jakiego materiału i przeszło. (oczywiście współwłaściciel wie że teraz chcę murowany i nie ma żadnych zastrzeżeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budynek nie musi być murowany. icon_biggrin.gif

W zasadzie materiał z jakiego wykonano przegrody (ściany i dach) nie jest istotny – zmiana nie jest istotna (analogia do budynku dla którego potrzeba „prawdziwego” projektu ).
Na swoim projekcie, narysuj na czerwono zmianę i podpisz się – dla świętego spokoju.

Buduj z czego chcesz, pod warunkiem, że nie zmienisz lokalizacji tego budynku na działcei jego powierzchni zabudowy. Wymiary zewnętrzne (jeśli były podane) też raczej nie powinny być zmienione.Ps. Również na wszelki wypadek, zdobądź zgodę współwłaściciela na zmianę materiału i schowaj u siebie – urzędu nie musisz powiadamiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Problem tkwi w braku zaprojektowanej izolacji poziomej styku ścian nadziemia i ścian fundamentowych. Architekt pozostawił ten temat dla firmy budowlanej. Kierownik zaproponował jedno rozwiązanie, inspektor nadzoru drugie rozwiązanie, a mnie pozostawili decyzję jak bym chciał aby to zrobili, stąd moje pytanie. To nie są żadne samodzielne modyfikacje, tylko propozycje. Jeśli chciałby mi Pan pomóc, to proszę o sugestie jak Pan by rozwiązał taki układ, gdzie chudziak jest poniżej końca ściany fundamentowej (jest to na załączonym powyżej rysunku), a jeśli Pan nie chce pomóc, to takie komentarze są zbyteczne.   Dziękuję za odpowiedź   - Wyrównać - rozumiem.   - Kwestia papa i pvc - czy papa nie jest wytrzymalsza? czy na folii ściana będzie stabilna?   - Jeśli się da to wolałbym w ogóle uniknąć klina - "minimalny klin" to dalej klin, więc i koszt jest i problem z późniejszym układaniem styropianu na podłodze. A taka folia bez klina może być czy pęknie? Jaką firmę Pan poleca do folii (dobry stosunek cena a jakość)?   - Co do wywinięcia na XPS - wieniec na którym by była ta izolacja pozioma jest na poziomie -11 w stosunku do poziomu zero podłogi i teraz poziom gruntu zewnętrznego jest nisko, bo około -50 cm. Po zakończeniu budowy planuję podsypać teren, aby poziom gruntu zewnętrznego był około -20, miejscami -10, czyli izolacja pozioma byłaby praktycznie na równi z gruntem zewnętrznym, dlatego myślałem tą izolację wywinąć na ścianę zewnętrzną nadziemia na jakieś 20-30 cm - obawiam się podmakania ścian nadziemia...   - tak, chciałbym pogrubić tą folię PE - czy to 0,3 mm wystarczy? czy muszą być dwie warstwy czy może być np. jednak ale 0,6 mm? czy nie lepiej papę?   - izolacja pozioma ścianek działowych to jak rozumiem po prostu postawienie ich na chudziaku na izolacji poziomej podłogi (np. folii PE) - czy tak?   - a jak z izolacją poziomą słupów żelbetowych? również przeczytałem w kliku miejscach, że takowa powinna być, ale zarówno inspektor jak i kierownik twierdzą, że takich rozwiązań się nie stosuje i oni nigdy tego nie robili, że wymyślam i że nie wiedzą jaki to preparat... - stąd pytanie zna Pan taki preparat?      
  • Czyli kocioł z podajnikiem na ekogroszek lup pellet. Jest już nawet model kotła kondensacyjnego na pellet z podajnikiem. Jak dobrze kojarzę - firma LAZAR a model kotła dokładnie to Interfire 11 (moc 12 kW).
  • O tym właśnie mówię. Nie wiem czy jeszcze ktoś zna powód dodawania łopaty wapna do betoniarki przy wyrabianiu mieszanki. Tynki z dodatkiem wapna w ofercie producentów chemii budowlanej są eksponowane w szczególny sposób.   Na szczęście na rynku pozostał produkt, który nie "obejdzie się" bez wapna a o jego zaletach laboraty już napisano - mówię o Silikatach.
  • Gość Marek
   Uwaga na firmę Holbud z Rajczy, właściciel jest kompletnie niezorganizowany, nie dotrzymuje termimów, kłamie i nie odbiera telefonów. Pojawia sie tylko żeby pobrać zaliczki. Przestrzegam przed tą frmą.
 • Popularne tematy

×