Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
flyer

zjazd

Recommended Posts

Witam.Mam pytanie.Czy gmina może uzależnić wydanie zgody na zjazd od nieodpłatnego przekazania jej części działki przylegającej do drogi gminnej?Jeśli tak,to na jakiej podstawie prawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adiqq
ja się z tym nie spotkałem. Pozwolenie miałem na Budowę domu i budowę zjazdu indywiualnego(projekt zjazdu był razem z projektem domu) - do odbioru budynku potrzebowałem również protokól obioru w/w zjazdu (z wydziału dróg UM) - i to wszstko. Potrzebowałem tylko zgody na zajęcie pasa drogowego (na czas wykonywania zjazdu) co zostało skrupulatnie sprawdzone(czy byla) przed odbiorem zjazdu. I to wszystko.
napisz coś więcej, np. zacytuj jakies pismo jakie dostałeś z gminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam.Mam pytanie.Czy gmina może uzależnić wydanie zgody na zjazd od nieodpłatnego przekazania jej części działki przylegającej do drogi gminnej?Jeśli tak,to na jakiej podstawie prawnej?A jaką podstawę gmina podaje? Może nie ma mozliwości skrętu? Jaka jest szerokość drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Pytałem czy gmina może żądać.Moje pytanie nie jest bezpodstawne,ponieważ gmina już raz "wywineła "mi numer wydając mi warunki zabudowy umieściła "punkcik",że zanim wystąpię o pozwolenie na budowę muszę zawrzeć umowę z miastem na ulepszenie nawierzchni.Droga jest gminna i nie mieli prawa żądać tego o de mnie.Właścicielem jest gmina i do niej należy naprawa i modernizacja drogi.To tak jak ja bym powiedział sąsiadowi by naprawił mi samochód na swój koszt Poza tym ,nikt nie był w stanie podać mi podstawy prawnej i na czym to ulepszenie miałoby polegać/droga gruntowa/.Po moim zdecydowanym proteście wycofali się z tego zapisu.Będąc ostatnio w gminie w sprawie uzgodnienia zjazdu panienka coś zaczęła przebąkiwać na temat przekazania gminie paska działki przylegającego do drogi.Mając doświadczenie w kontaktach z gminą dmucham na zimne.Stąd moje pytanie.Droga jak już wspomniałem, jest gruntowa o lokalnym znaczeniu więc szerokość ,myślę nie ma znaczenia.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

.Droga jak już wspomniałem, jest gruntowa o lokalnym znaczeniu więc szerokość ,myślę nie ma znaczenia.Pozdrawiam.Ma znaczenie.
U mnie gmina uwarunkowała remont drugi właśnie od jej poszerzenia, gdyż jeśli szerokość nie spełnia jakichś tam norm, to nie można występować o dotacje. I kiedy mieszkańcy się skarżyli na dojazd, to oni postawili sprawę jasno: Albo oddajemy 1,5 m szerokości działek (wszyscy!!!), albo remontu nie bedzie. Jeśli chociaż jedna osoba się nie zgodzi to nie bedzie.
No i nie było wyjścia.
Ale teraz mamy drogę z chodnikiem. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie nie można wydać WZiZT, jeśli droga dojazdowa do działki budowlanej nie ma minimum 5m szerokości (Rozporządzenie w sprawie WT …., § 14.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku droga ma ponad pięć metrów szerokości.W perspektywie co najmniej kilku lat/wersja optymistyczna/nie będzie na pewno żadnego remontu ani przebudowy.Pytałem o to w gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Cześć, Mam pytanie dotyczące rewizji do systemu odprowadzania wody deszczowej. Chce odprowadzić wodę z rur spustowych do studzienki rozsączającej. Czy przed wejściem pod ziemię lepiej zastosować rewizję wbudowana w rurę spustową, czy lepszym rozwiązaniem jest studzienka "czyszczak" ? Poniżej linki do rewizji i studzienki o które mi chodzi   https://allegro.pl/oferta/rewizja-z-sitkiem-100-karolina-kaczmarek-grafit-8457751945?utm_medium=app_share&utm_source=facebook   https://allegro.pl/oferta/capricorn-osadnik-q3-czyszczak-sitko-klapa-czarny-7809660813?utm_medium=app_share&utm_source=facebook   Będę robić opaskę z kostki wokół domu, więc prostszym rozwiązaniem wydaje się być rewizja wbudowana w rurę spustową, ale jeżeli studzienka jest lepsza to zastosuje to rozwiązanie. Chyba żale jest jeszcze lepszy sposób zabezpieczenia przed zapychaniem? Od góry w rynnie mam zamiar zastosować również sitko na wejściu do rury spustowej.   Pozdrawiam 
  • No dokładnie o to mi chodziło. Poza tym Heniu My jesteśmy starzy i bliżej mamy niż dalej do jasnego końca, chodzi mi o młode pokolenie którego ewentualne małżeństwo dotyczy że w chwili obecnej postęp i zmiany w życiu codziennym i obyczajowym spowodowały że średniowieczno kościelne poglądy. Kościół nie włożył minimum wysiłku do ich dostosowania do współczesnego systemu wartości.  po prostu się nie sprawdzają bo owszem w 1 kolejności powinny one być przestrzegane przez małżonków wzajemnie wobec siebie. Ale po kilku latach dochodzą do wniosku ze to nie ma sensu ale co ludzie i rodzice powiedzą? Jestem za niezależnością finansową i dobrowolnym byciem w związku a nie wspomaganie się imperatywami moralnymi które są przestarzale i większość udaje że są dla nich ważne i udaje że ich przestrzega. 
  • Użyj czarnej foli budowlanej, część jej wywiń na ścianę powyżej poziomu chudziaka a reszta foli na gruncie, folię daj podwójnie.
  • Mi też sie tak wydaje. Podejrzewam, że pierwotnie robiony był z opcją kominka w domu. Z kominka zrezygnowano więc pewnie nie robili wkładu. Jak tak czytam w internetach to prawdopodobnie zgodnie ze sztuką komin powinien być zrobiony jak na foto w załączniku. U mnie jest ta część gdzie jest ocynkowana rura od pieca, a w tej drugiej części nie ma takiej rury jak na foto tylko ta pcv o dużo mniejszej średnicy niż sam otwór. 
  • W zasadzie z fotek widać że to pustak od komina systemowego a nie typowy wentylacyjny, bo pustak wentylacyjny jest tańszy od pustaka kominowego. Nie rozumiem dlaczego został wymurowany bez wkładu, bo kominy systemowe stawia się odcinkami kompletne. Oczywiście można w razie potrzeby wstawić wkład, ale na chwile obecna jest to typowy kanał wentylacyjny.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...