
flyer
Uczestnik-
Posty
11 -
Dołączył
-
Ostatnio
Reputacja
0 NeutralnyO flyer
-
Ranga
Początkujący
-
W moim przypadku nie było mowy o żadnej wycenie drzew.Dostałem decyzję na wycinkę pięciu lip o obwodach powyżej 120 cm.W orzeczeniu napisano tylko do kiedy mam je usunąć oraz,że "posiadacz nieruchomości nie ponosi opłaty za usunięcie w/w drzew"
-
Często w WZ podają szerokość elewacji frontowej z tolerancją np.20%. i o tę tolerancję możesz powalczyć .Jest jeszcze możliwość odwołania do SKO.Próbuj.
-
Bajbaga.Nie rozumiemy się.Ja nie staram się o WZ tylko o PNB.Oczywiste jest dla mnie,że w warunkach mogą być wyszczególnione wymogi które ,muszę spełnić by starać się o pozwolenie. I gdyby to było na etapie warunków to ok.Co do tego pełna zgoda.Natomiast w moim przekonaniu teraz, gdy złożyłem wniosek o pozwolenie to jest to swego rodzaju modyfikacja WZ więc jak to wytłumaczysz?Pozdrawiam Ilość postów i to że pomogłeś wiele razy ludziom powinna jednak zobowiązywać Cie do bardziej merytorycznej odpowiedzi.Rozgoryczony nie jestem oczekuję tylko na konkretne sugestie rozwiązania problemu.Od teg
-
Witam.Nie przekonasz mnie że,standardową procedurą jest uzyskiwanie min.dokumentu pozwolenia na użytkowanie domu który stoi już od 80/słownie:osiemdziesięciu/lat.Przecież to absurd.Jeżeli chodzi o adaptację projektu do warunków miejscowych to co to ma wspólnego z konstruowaniem.Usytuowanie domu względem stron świata to nie jest żadne konstruowanie tylko wyrysowanie na mapie i nie wymaga żadnych obliczeń a ja jak już wcześniej napisałem, mam projekt gotowy, który został obliczony przez projektanta z uprawnieniami a nie zamierzam nic w nim przerabiać.Pozdrawiam.
-
Witam.Nie wydaje mi się aby był to "standardowy druk ponieważ w WZ nie było ani słowa na ten temat .Myślę że,bardziej chodzi o to by się jakiś urzędas wykazał.Urzędniczka nie była w stanie /albo nie chciała/racjonalnie mi wytłumaczyć po co to im potrzebne.Moim zdaniem mogą być dwa powody takiego postępowania ,urzędnicza nadgorliwość lub brak kompetencji.Ewentualnie ktoś czeka,że dostanie w tzw.łapę.
-
Witam . Na działce na której zamierzam budować dom znajduje się budynek mieszkalny dwurodzinny.W dniu dzisiejszym otrzymałem z gminy postanowienie w zw.z wnioskiem o pozwolenie na budowę. W tymże postanowieniu gmina żąda ode mnie dokumentu" potwierdzającego oddanie do użytkowania istniejącego budynku,pozwolenie na użytkowanie,zawiadomienie o zakończeniu budowy".Cały dowcip polega na tym,że ów budynek został wybudowany w 1932roku .Podejrzewam,że gdybym nawet chciał uzyskać takowy on po prostu nie istnieje.Czy ktoś ma pomysł jak się do tego zabrać.Po co to komu skoro projektowany bu
-
Dzięki za informację.
-
Witam.Czy decyzja o PNB staję się ostateczną po 14 dniach z automatu?Czy wymaga jeszcze potwierdzenia na w/w decyzji o jej ostateczności?Zakładając oczywiście,że nikt się od niej nie odwołał.
-
W moim przypadku droga ma ponad pięć metrów szerokości.W perspektywie co najmniej kilku lat/wersja optymistyczna/nie będzie na pewno żadnego remontu ani przebudowy.Pytałem o to w gminie.
-
Witam.Pytałem czy gmina może żądać.Moje pytanie nie jest bezpodstawne,ponieważ gmina już raz "wywineła "mi numer wydając mi warunki zabudowy umieściła "punkcik",że zanim wystąpię o pozwolenie na budowę muszę zawrzeć umowę z miastem na ulepszenie nawierzchni.Droga jest gminna i nie mieli prawa żądać tego o de mnie.Właścicielem jest gmina i do niej należy naprawa i modernizacja drogi.To tak jak ja bym powiedział sąsiadowi by naprawił mi samochód na swój koszt Poza tym ,nikt nie był w stanie podać mi podstawy prawnej i na czym to ulepszenie miałoby polegać/droga gruntowa/.
-
Witam.Mam pytanie.Czy gmina może uzależnić wydanie zgody na zjazd od nieodpłatnego przekazania jej części działki przylegającej do drogi gminnej?Jeśli tak,to na jakiej podstawie prawnej?