Skocz do zawartości

zjazd


Recommended Posts

ja się z tym nie spotkałem. Pozwolenie miałem na Budowę domu i budowę zjazdu indywiualnego(projekt zjazdu był razem z projektem domu) - do odbioru budynku potrzebowałem również protokól obioru w/w zjazdu (z wydziału dróg UM) - i to wszstko. Potrzebowałem tylko zgody na zajęcie pasa drogowego (na czas wykonywania zjazdu) co zostało skrupulatnie sprawdzone(czy byla) przed odbiorem zjazdu. I to wszystko.
napisz coś więcej, np. zacytuj jakies pismo jakie dostałeś z gminy...
Link do komentarza
Witam.Pytałem czy gmina może żądać.Moje pytanie nie jest bezpodstawne,ponieważ gmina już raz "wywineła "mi numer wydając mi warunki zabudowy umieściła "punkcik",że zanim wystąpię o pozwolenie na budowę muszę zawrzeć umowę z miastem na ulepszenie nawierzchni.Droga jest gminna i nie mieli prawa żądać tego o de mnie.Właścicielem jest gmina i do niej należy naprawa i modernizacja drogi.To tak jak ja bym powiedział sąsiadowi by naprawił mi samochód na swój koszt Poza tym ,nikt nie był w stanie podać mi podstawy prawnej i na czym to ulepszenie miałoby polegać/droga gruntowa/.Po moim zdecydowanym proteście wycofali się z tego zapisu.Będąc ostatnio w gminie w sprawie uzgodnienia zjazdu panienka coś zaczęła przebąkiwać na temat przekazania gminie paska działki przylegającego do drogi.Mając doświadczenie w kontaktach z gminą dmucham na zimne.Stąd moje pytanie.Droga jak już wspomniałem, jest gruntowa o lokalnym znaczeniu więc szerokość ,myślę nie ma znaczenia.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

.Droga jak już wspomniałem, jest gruntowa o lokalnym znaczeniu więc szerokość ,myślę nie ma znaczenia.Pozdrawiam.



Ma znaczenie.
U mnie gmina uwarunkowała remont drugi właśnie od jej poszerzenia, gdyż jeśli szerokość nie spełnia jakichś tam norm, to nie można występować o dotacje. I kiedy mieszkańcy się skarżyli na dojazd, to oni postawili sprawę jasno: Albo oddajemy 1,5 m szerokości działek (wszyscy!!!), albo remontu nie bedzie. Jeśli chociaż jedna osoba się nie zgodzi to nie bedzie.
No i nie było wyjścia.
Ale teraz mamy drogę z chodnikiem. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...