Skocz do zawartości

Kominki - doświadczenia użytkowników (Wojtek)


Recommended Posts

U siebie dopiero robię wylewke, ale o pewnych rzeczach trzeba wcześniej myśleć. Rurę do szufelki u siebie przewidziałem choć długo zastanawiałem się czy to nie przesada. Drugi dylemat przy sufitach podwieszanych to DGP. Turbina kiedy staje się konieczna?.
Link do komentarza
Z wybieraniem popiołu przy pomocy odkurzacza należy bardzo uważać. Jeszcze kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia, w popiele może utrzymać się żar. Rura i pojemnik odkurzacza do obsługi kominka muszą być wykonane z niepalnych materiałów...
Link do komentarza
Gość Piotr, projekt Nicosia
Ja obmurowałem kominek cegłą szamotową, a na to piaskowiec naturalny (dla estetyki), rozwiązanie świetne, podczas wieczornego palenia nie przegrzewa się salonu, bo taka obudowa długo wchłania żar, a po wygaśnięciu; do rana można się przytulać do ciepłego..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość polter
No to kolego popłynąłeś... Wkład za 5750... + robocizna :( I że niby wkład z płaszczem drogi... I jeszcze, że palenie drewnem droższe od gazu... Nie wiem jaka jest lokalizacja tego budynku ale to chyba nie Polska?
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość komikom

Powiem teraz coś z czego większość powinna zdawać sobie już sprawę, mamy 2018 rok. Praktycznie każdy produkt jest dostępny do tego stopnia, że możemy dopasować go na "miarę". Oczywiście osobiście uważam, że to jest dobre. Dlaczego tak myślę? Ponieważ przez 19 letnie doświadczenie potrafimy o kominkach powiedzieć wszystko, współpracujemy z ogromną liczbą wielkich firm dzięki czemu ich asortyment to dla nas codzienność. Kolejną oczywistością jest fakt, że jak o coś nie dbasz to to się to psuje. Gdy będziesz rzucał drzewo bez namysłu do kominka to chociazbyś miał ze złota to Ci pęknie i się porysuje. W Kominku palimy DREWNO, suche sezonowane, Ukladamy je odpowiednio i rozpalamy a nawet gorszej jakości produkty będą nam służyć. Polecamy Brać wkłady stalowe od żeliwnych już się odchodzi. Tak teraz bedzie pewnie nagminka o cenie. Fakt są droższe, ale jeżeli ten kominek ma być dobry, ma slużyć a nie jako ozdoba w której nawet nie rozpalisz po po 100 użyciach się rozleci to po prostu bierzesz stal. Wytrwalsza ładniejsza z lepszymi parametrami. Konstrukcje są bardziej zmodernizowane przez co jest lepsze i efektywniejsze spalanie.

Link do komentarza

Kominek to urok dla tych, którzy go dostrzegają. Jest też aspekt praktyczny, nagrzanie pomieszczenia 20-30 m2 trwa bardzo krótko i wystarczy kilka szczap. Nawiew ciepłego powietrza działa bardzo sprawnie nawet bez DGP. Możliwości zabudowy - w zasadzie bez ograniczeń. Ceny wkładów - analogicznie do możliwości zabudowy :)

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Darek: Farba do płytek to sprytny trik na odnowienie kafelek w łazience czy kuchni. Zacznij od solidnego przygotowania – umyj płytki środkiem odtłuszczającym, usuń brud i lekko je zmatuj papierem ściernym. Wybierz farbę ceramiczną, np. epoksydową, która wytrzyma wilgoć i codzienne zużycie. Nałóż podkład, jeśli jest wymagany, a potem dwie cienkie warstwy farby – wałkiem na dużych obszarach, pędzlem w trudno dostępnych miejscach. Między warstwami zrób przerwę 12-24 godzin. Fugi pomaluj osobno lub zostaw w oryginalnym kolorze dla efektu. To szybka alternatywa dla remontu, dająca nowy wygląd tanim kosztem. Po skończeniu daj farbie kilka dni na utwardzenie, unikając wody. Proste, a efektowne! https://www.nowin.pl/2023/12/21/farba-do-plytek-jak-pomalowac-kafelki-w-lazience-lub-kuchni/
    • Komentarz dodany przez zecia: Pomalowanie kafelek farbą do płytek to ekonomiczny sposób na nową łazienkę lub kuchnię. Najpierw przygotuj powierzchnię – oczyść ją z brudu i tłuszczu (np. benzyną ekstrakcyjną), a potem delikatnie zeszlifuj, by farba dobrze chwyciła. Wybierz farbę przeznaczoną do ceramiki, np. akrylową z utwardzaczem, odporną na wodę i zarysowania. Nałóż grunt, jeśli zaleca producent, a następnie dwie warstwy farby – wałkiem na płasko, pędzlem w kątach. Odczekaj 12-24 godziny między warstwami. Fugi możesz zamalować lub zostawić dla kontrastu, używając cienkiego pędzla. To sposób na szybką zmianę bez bałaganu. Po malowaniu chroń kafelki przed wilgocią przez kilka dni, aż farba stwardnieje. Styl i świeżość gwarantowane!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...