Skocz do zawartości

płytki ceramiczne do salonu, zamiast paneli?


mauricio

Recommended Posts

Co myślicie o zastosowaniu w pokoju dziennym, zamiast paneli, płytek ceramicznych przypominających wyglądem drewno..
Na zdjęciach wyglądają fajnie. Co o tym sądzicie? Miał ktoś już kiedyś styczność z tymi płytkami? Jak z użytkowaniem?
Czy potrafi ktoś porównać je do paneli +/-.

Wiem, że takie płytki oferuje między innymi paradyż http://www.myway-paradyz.com/
Link do komentarza
Cytat

Co myślicie o zastosowaniu w pokoju dziennym, zamiast paneli, płytek ceramicznych przypominających wyglądem drewno..
Na zdjęciach wyglądają fajnie. Co o tym sądzicie? Miał ktoś już kiedyś styczność z tymi płytkami? Jak z użytkowaniem?
Czy potrafi ktoś porównać je do paneli +/-.

Wiem, że takie płytki oferuje między innymi paradyż http://www.myway-paradyz.com/




Własnie jestem na etapie kupowania takich płytek do salonu, w dużej mierze dlatego że mam podłogówkę. Kupuję o wymiarach 98,5 x19,5
Link do komentarza
Cytat

Własnie jestem na etapie kupowania takich płytek do salonu, w dużej mierze dlatego że mam podłogówkę. Kupuję o wymiarach 98,5 x19,5


Przy klejeniu tych płytek zwróćcie uwagę, że nie są one idealnie proste na tej długości - są nieco wypukłe - i nie bardzo nadają się do kładzenia "na cegiełkę pół na pół" - różnice w wysokości w pewnych miejscach mogą dochodzić (skumulowanie różnic krzywizny) do 3 - 4 mm. Najlepiej układać je w "cegieło-zakładki" zachodzące na siebie o 20 cm.
Link do komentarza
Cytat

Przy klejeniu tych płytek zwróćcie uwagę, że nie są one idealnie proste na tej długości - są nieco wypukłe - i nie bardzo nadają się do kładzenia "na cegiełkę pół na pół" - różnice w wysokości w pewnych miejscach mogą dochodzić (skumulowanie różnic krzywizny) do 3 - 4 mm. Najlepiej układać je w "cegieło-zakładki" zachodzące na siebie o 20 cm.


Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy i doświadczenia ,ale różnica 3-4 mm przy płytkach to uważam jakieś nieporozumienie to już chyba pozaklasowe.Co prawda oglądałem te płytki ale dokładnie sie im aż tak nie przyglądałem ani nie wypytywałem sprzedawcę o nie jedynie co dobrze zapamiętałem to ich cena,nie była mała icon_biggrin.gif Lecz aby zweryfikować jak będę w pobliżu tego sklepu z płytkami to nie omieszkam się wypytać o te rzeczy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Osobiście wykonywaliśmy mieszkanie gdzie właściciel miał takie płytki w całym mieszkaniu (wyjątkiem były łazienki). Pomysł praktyczny pod względem czyszczenia na pewno. Ponieważ jednak nie było tam ogrzewania podłogowego bosą stopą sobie nie polatasz icon_smile.gif to tyle.



Dokładnie, płytki w salonie wcale nie są złym pomysłem. Jednak ogrzewanie podłogowe nie zaszkodzi. icon_smile.gif Swoją drogą ciekawe, że wyjątek stanowiły akurat łazienki. Ktoś chciał postawić tendencje na głowie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Co myślicie o zastosowaniu w pokoju dziennym, zamiast paneli, płytek ceramicznych przypominających wyglądem drewno..
Na zdjęciach wyglądają fajnie. Co o tym sądzicie? Miał ktoś już kiedyś styczność z tymi płytkami? Jak z użytkowaniem?
Czy potrafi ktoś porównać je do paneli +/-.

Wiem, że takie płytki oferuje między innymi paradyż http://www.myway-paradyz.com/


Takie płytki posiada w swojej ofercie również Opoczno: Naturale i Metalic
Link do komentarza
Cytat

Wszystko, to zależy od rozmiarów płytek. Przy płytkach układanych karo zużywa się około 10 do 15% więcej materiału. U mnie w salonie lezą płytki z Lazio 60x60 z OPOCZNA w polerze z minimalną fugą w kolorze płytek. Całość tworzy niemal monolityczną powierzchnię.



Mam zakupione takie same plytki do salonu, kuchni ,przedpokoju i lazienki 80x40.
Salon 54m2 z otwarta kuchnia (ponad 20m2)...lazienka( najmniejsza z trzech )5m2... ...i tak sie zastanawiam (mam czas do poniedzialku ) ,co bylo by najodpowiedniejsze ... icon_confused.gif (dom jest "zrobiony" w nowoczesnym stylu ... na pietrze i schodach bedzie parkiet -dab palony ) :bezradny: Edytowano przez Supersaxo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Mam zakupione takie same plytki do salonu, kuchni ,przedpokoju i lazienki 80x40.
Salon 54m2 z otwarta kuchnia (ponad 20m2)...lazienka( najmniejsza z trzech )5m2... ...i tak sie zastanawiam (mam czas do poniedzialku ) ,co bylo by najodpowiedniejsze ... icon_confused.gif (dom jest "zrobiony" w nowoczesnym stylu ... na pietrze i schodach bedzie parkiet -dab palony ) :bezradny:



Skoro powierzchnie się łączą a dom jest w nowoczesnym stylu połóż na prosto.Lazio wtedy wyglądaja przepieknie:)

Cytat

Mam zakupione takie same plytki do salonu, kuchni ,przedpokoju i lazienki 80x40.
Salon 54m2 z otwarta kuchnia (ponad 20m2)...lazienka( najmniejsza z trzech )5m2... ...i tak sie zastanawiam (mam czas do poniedzialku ) ,co bylo by najodpowiedniejsze ... icon_confused.gif (dom jest "zrobiony" w nowoczesnym stylu ... na pietrze i schodach bedzie parkiet -dab palony ) :bezradny:



Skoro powierzchnie się łączą a dom jest w nowoczesnym stylu połóż na prosto.Lazio wtedy wyglądaja przepieknie:)
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o płytki ceramiczne w salonie,to jest to rzadko stosowane rozwiązanie i polecałbym coś innego jak np: panele lub parkiet. Ja mam u siebie podłogę z naturalnego drewna i daje ona dużo ciepła,płytki niestety tego nie zapewniają.



a ja mam i jestem zadowolony....
poza tym ani płytki ani drzewo nie dają ciepła.... Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy i doświadczenia ,ale różnica 3-4 mm przy płytkach to uważam jakieś nieporozumienie to już chyba pozaklasowe.Co prawda oglądałem te płytki ale dokładnie sie im aż tak nie przyglądałem ani nie wypytywałem sprzedawcę o nie jedynie co dobrze zapamiętałem to ich cena,nie była mała icon_biggrin.gif Lecz aby zweryfikować jak będę w pobliżu tego sklepu z płytkami to nie omieszkam się wypytać o te rzeczy.


Jeśli te płytki mają takie krzywizny to lepiej dać sobie z nimi spokój . W dodatku nie bedziesz mógł i reklamować bo producent dopuszcza 3% odchyłkę , natomiast kładzenie ich na równą zakładkę uważane jest jako nie technologiczne , czy jakoś tak . Przy takich odchyłkach wymiarowych suma krzywizn przy kładzeniu na zakładkę naprawdę nie wygląda dobrze . Poz tym ceramika udająca drewno to (wybacz szczerość ) koszmar i tragedia , moja rada -nie idź dalej tą drogą . Miałem podobny problem z Pamesą ale oczywiście nie drewnopodobną . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zobaczcie na aranżacje płytek Imatra. Moim zdaniem rewelacyjnie to wygląda.


Moim zdaniem brzydko,fuga za pstrokata.
Ja będę miał podłogówkę po całosci ale musowo panele w salonie i pokojach.Kafle jedynie we wiatrołapie i kuchni.Czemu tak ? Bo tak ;) Bo w kuchni nie montuje się pralki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem brzydko


Brzydko to mało powiedziane ; podłoga w takim brązie to tragedia . No tak , ale to rzecz gustu nad którym można jednak trochę popracować. icon_biggrin.gif icon_razz.gif. Kiedyś dawno , dawno temu za głębokiej komuny wszyscy chyba lubieli takie klimaty a teraz trudno na to patrzeć . Dostepność i róznorodność materiałów spowodowała że wielu się rozwinęło a inni zostali w tyle . Ewolucja , czy jakoś tak icon_biggrin.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja mam ciemne płytki z ciemną fugą i jest w porządku. Fajnie, że ludzie oceniają wygląd po zdjęciu^^
Mam podłogówkę na całej powierzchni, jak się grzeje to jest cieplutko w nogi, jak się nie grzeje, to prawdopodobnie jest ciepło, więc nie potrzebuję ciepłej podłogi^^
Jak ktoś ma problem z kolorem albo funkcjonalnością, to już jego sprawa.
Każdy będzie chwalił swoje i to norma^^ A paneli na podłogówkę bym nie położyła i tyle.

A co do gustu, to nie rozumiem, co ewolucja ma do kolorystyki. Ja uważam, że tylko zacofani ludzie nie umieją połączyć starych i nowych "trendów".
Link do komentarza
Cytat

Ja mam ciemne płytki z ciemną fugą i jest w porządku.


Ano jakoś tam jest . Ceramika w ciemnych brązach nie wygląda dobrze . Poza tym do tak małych pomieszczeń lepiej nie dawać ciemnej podłogi bo to jeszcze bardziej je pomniejsza .
Cytat

Każdy będzie chwalił swoje i to norma^^


tak , a ty jesteś najlepszym tego przykładem icon_razz.gif

Cytat

kiedy ja urządzałam dom w szarościach każdy pukał się w czoło


jestem za szarościami , ale to nie brązy .
Cytat

To jest ładne co się nam podoba a nie innym


tak , ale obiektywnie - nie . Choć czasem tak jak ma się dobry wyrobiony gust , czy jakoś tak . icon_smile.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Taak,ile ludzi,tyle gustów niech tam sobie każdy ma co lubi i jest zadowolony icon_wink.gif


Tu jest pełna zgoda , ale ja chwalić i cmokać nad byle czym nie mam zamiaru bo nie będę schlebiał "tanim" gustom . He , he . I to jest po pierwsze primo a po drugie primo to daję dobrą radę żeby nie stosować takich rozwiązań . Dlaczego ? , bo sam to przerabiałem u siebie w kuchni , więc chyba raczej wiem co w trawie piszczy . I jeszcze cuś ; nie wiem na czym to polega ale kafle w ciemnym czy też takim zwykłym brązie zawsze będą wyglądać ciepło ale nigdy elegancko . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A kto powiedział, że ja mam małe pomieszczenie w brązach?? 0.0
Salon z kuchnią, gdzie są te płytki ma jakies 60 m2

Zresztą nie rozumiem jak można dyskutować o tym, co się komu podoba.
Z tego co pamiętam temat był o płytkach w ogóle, a nie o ich kolorach, to raz.
A dwa, mogę mieć fioletowe w żółte kropki i to moja osobista sprawa.
Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda, zapraszam do siebie.
Wszystko mam zrobione w starym stylu, ciemne płytki, ciemne meble, ciemne drzwi, nawet żyrandole trafiłam drewniane dwa jednakowe.

Tutaj ciutke widać, ale to jak było na początku. Teraz jest trochę inaczej icon_smile.gif


edit:obrazek Edytowano przez ashantess (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A kto powiedział, że ja mam małe pomieszczenie w brązach?? 0.0
Salon z kuchnią, gdzie są te płytki ma jakies 60 m2


Chyba ja coś w tym stylu powiedziałem bo z projektu wyczytałem :salon-31,3 , kuchnia 11,9 . Więc razem chyba nie 60 . Ja mam salon 48 m i jest absolutnie za mały , a dodam że ma wysokość dwu kondygnacji i jest antresola .
Cytat

Zresztą nie rozumiem jak można dyskutować o tym, co się komu podoba.


myślę że to nierozumienie leży w niechęci akceptacji innych poglądów niż własne .
Cytat

Z tego co pamiętam temat był o płytkach w ogóle, a nie o ich kolorach, to raz.


o zastosowaniu płytek imitujących drewno w salonie , firmy Paradyż ; są brązowe więc jesteśmy w temacie .
Cytat

A dwa, mogę mieć fioletowe w żółte kropki i to moja osobista sprawa.


z ust mi to Szanowna Pani wyjęła , ale wtedy mogą wołać za Panią biedronka .
Cytat

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda, zapraszam do siebie.


niestety nie skorzystam bo przerabiałem te klimaty 20 lat temu .
Cytat

Wszystko mam zrobione w starym stylu, ciemne płytki, ciemne meble, ciemne drzwi, nawet żyrandole trafiłam drewniane dwa jednakowe.


Myślę że taka aranżacja wnętrz w bilansie ogólnym wychodzi na minus dla w sumie dość ładnej bryły projektu na który wydała Pani ponad 0,5 mln PLN . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tu jest pełna zgoda , ale ja chwalić i cmokać nad byle czym nie mam zamiaru bo nie będę schlebiał "tanim" gustom . He , he . I to jest po pierwsze primo a po drugie primo to daję dobrą radę żeby nie stosować takich rozwiązań . Dlaczego ? , bo sam to przerabiałem u siebie w kuchni , więc chyba raczej wiem co w trawie piszczy . I jeszcze cuś ; nie wiem na czym to polega ale kafle w ciemnym czy też takim zwykłym brązie zawsze będą wyglądać ciepło ale nigdy elegancko .


Masz imponujące doświadczenie demo - kafle w kuchni, poza tym trudno dyskutować z kimś tak b. zaangażowanym. Piszesz, że nie podobają Ci się podróby drewna, Twoja sprawa, ale oceny typu "tani gust" to moim zdaniem przesada.
Link do komentarza
Cytat

Chyba ja coś w tym stylu powiedziałem bo z projektu wyczytałem :salon-31,3 , kuchnia 11,9 . Więc razem chyba nie 60 . Ja mam salon 48 m i jest absolutnie za mały , a dodam że ma wysokość dwu kondygnacji i jest antresola .

myślę że to nierozumienie leży w niechęci akceptacji innych poglądów niż własne .

o zastosowaniu płytek imitujących drewno w salonie , firmy Paradyż ; są brązowe więc jesteśmy w temacie .

z ust mi to Szanowna Pani wyjęła , ale wtedy mogą wołać za Panią biedronka .

niestety nie skorzystam bo przerabiałem te klimaty 20 lat temu .

Myślę że taka aranżacja wnętrz w bilansie ogólnym wychodzi na minus dla w sumie dość ładnej bryły projektu na który wydała Pani ponad 0,5 mln PLN .



1. Projekt kontra wykonanie. Powierzchnia płytek - zmierzyłam z czystej ciekawości ma dokładnie 58,5m2.
2. Doskonale się zgadzam, że pan nie akceptuje żadnych innych poglądów.
3. Nie może pan wołać za mną w żaden sposób, bo sobie tego nie życzę.
4. Skoro pan przerabiał klimaty 20 lat temu, może pora sobie wiedzę uaktualnić.
5. Dla pana minus, dla innych plus. W sumie - na szczęście - wiem ile wydałam i wiem na co wydałam. Dziwne, że ma pan czelność mówić o jakichkolwiek minusach nie widząc wnętrza.
Resztę pozostawiam bez komentarza, bo już nie chcę dygresji ciągnąć.

Swoje zdanie powiedziałam i wystarczy.
Przepraszam pozostałych.
Link do komentarza
Cytat

Masz imponujące doświadczenie demo - kafle w kuchni, poza tym trudno dyskutować z kimś tak b. zaangażowanym. Piszesz, że nie podobają Ci się podróby drewna, Twoja sprawa, ale oceny typu "tani gust" to moim zdaniem przesada.


No wiesz , pewno trochę i przesada . Zwróć jednak uwagę na to ,że nie było to skierowane pod żadnym konkretnym adresem ad personam . Ale wiesz nie rozumiem co masz na myśli pisząc "tak b. zaangazowanym" , że niby w co jestem zaangażowany ?. icon_smile.gif

.
Cytat

Dla pana minus, dla innych plus. W sumie - na szczęście - wiem ile wydałam i wiem na co wydałam. Dziwne, że ma pan czelność mówić o jakichkolwiek minusach nie widząc wnętrza.


ashantess - oceniałem tylko po zdjęciach to fakt , ale tylko tak ogólnie więc faktycznie może w realu wygląda to inaczej . Jestem fanem nowoczesnego wystroju więc sama rozumiesz że zawsze będę miał niegatywny stosunek do tego co sama nazwałaś "starym stylem" . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Doskonale się zgadzam, że pan nie akceptuje żadnych innych poglądów.


nie chodzi o poglądy tylko o wygląd który ja faktycznie nie akceptuję i w przeciwieństwie do Ciebie uważam że można dyskutować o tym "co się komu podoba " . Bo widzisz nie jest prawdą że gust jest raz na zawsze nam dany jeden i ten sam na całe życie . W tej materii jestem zdania że nad nim można i trzeba pracować i doskonalić go , jak wszystkie inne elementy składowe osobowości człowieka . Ja przestaję odpowiadać gdy uznaję że jest to zbędne czytanie , co serdecznie polecam . icon_wink.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bo widzisz nie jest prawdą że gust jest raz na zawsze nam dany jeden i ten sam na całe życie . W tej materii jestem zdania że nad nim można i trzeba pracować i doskonalić go ,



Niby racja, ale co ma być wzorcem? Bo tu jakoś mi zalatuje „mój ci jest najpierwszy z najpierwszych”.
I chyba nie mowa tu o guście, a postrzeganiu co się komu podoba - a to jest bardzo delikatna i ulegająca kaprysom (także mody) materia.
To co dzisiaj jest „bezguściem”, jutro może być „trendy”. Tu nie ma reguł - a raczej jest „pęd owczy” i zawsze indywidualność jest w jakiś sposób „napiętnowana”.
Co do meritum – wydaje się, że tu mamy dodatkowy element, taki z półki, „ponoć nie można”.
Tu ewentualny „gust” kształtuje mylny pogląd, że ogrzewanie podłogowe, wyklucza panele i drewno.
Na uwagę zasługuje też fakt, że większość ludzi obawia się kontrastów, w tym np. ciemnej podłogi z jasnymi fugami (lub jasnej z ciemnymi), szufladkując takie połączenie jako (skrajnie) starodawne, lub (skrajnie) nowocześnie – biorąc pod uwagę swój gust.

A gust tak jak dupa, każdy ma swoją – i niech tak pozostanie, bo przecież w różności (dup) jest siła. icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

Niby racja, ale co ma być wzorcem?


Znaczy co brak wzorca więc obowięzuje pełny relatywizm ? . Polemika z relatywistą uczy , że prowadzi to do absurdu , który sam w sobie jest niebezpieczny dla kultury i życia społecznego. Niszczy podstawę budowania czegokolwiek, ponieważ to samo zdanie jest w jednej sytuacji prawdziwe, a w innej jest kłamstwem. Kochany wzorcem są twórcy , kreatorzy i środowiska opiniotwórcze czyli ludzie którzy na tym się znają .Jestem przeciwnikiem takiemu systemowi wartości głoszącemu że wartości estetyczne (piękno,brzydota) czy normy, mają charakter względny i zależą od indywidualnego punktu widzenia. Czy twierdzisz drogi bajbago że nie ma żadnych absolutnych prawd ani wartości ?. Jasne jest że nasze wypowiedzi są warunkowane przez nasz światopogląd i towarzyszące naszemu życiu okoliczności zewnętrzne.Ale to nic nie zmienia .
Cytat

To co dzisiaj jest „bezguściem”, jutro może być „trendy”. Tu nie ma reguł - a raczej jest „pęd owczy”


Owszem są reguły ale problem jest w tym że trzeba umieć je dostrzegać . Nie jest prawdą że dzisiaj bezguście jutro trendy , takie stwierdzenie to bardzo duże uproszczenie , godne ignoranta . Wszystko idzie do przodu czasem tylko korzysta się ze starych motywów czy rozwiązań już raz sprawdzonych , lub umiejętnie przeplata nowe ze starym . Z wielkim naciskiem na umiejętne .
Cytat

Na uwagę zasługuje też fakt, że większość ludzi obawia się kontrastów, w tym np. ciemnej podłogi z jasnymi fugami (lub jasnej z ciemnymi), szufladkując takie połączenie jako (skrajnie) starodawne, lub (skrajnie) nowocześnie – biorąc pod uwagę swój gust

.
Tego to nie wiem czy się obawia ale wiem że często tak robi z opłakanymi skutkami . Natomiast nowoczesne wzornictwo bardzo często sięga do takich "kontrastów"

Cytat

A gust tak jak dupa, każdy ma swoją – i niech tak pozostanie, bo przecież w różności (dup) jest siła. icon_biggrin.gif


Na tym to ja się zupełnie nie znam . Ale chyba wiem jak powinna wyglądać ładna .
Link do komentarza
Cytat

Ale chyba wiem jak powinna wyglądać ładna .



No właśnie do tego zmierzałem w swojej wypowiedzi, która niestety nie w całości zacytowałeś:

Cytat

Niby racja, ale co ma być wzorcem? Bo tu jakoś mi zalatuje „mój ci jest najpierwszy z najpierwszych”.



Bo ładna to Twoim zdaniem i tylko dla Ciebie – a to nie jest wyznacznikiem dla innych.

Na szczęście różne dupy różnym się podobają, a stwierdzenie że wiem jak powinna ładna dupa powinna wyglądać, jest w pewnym sensie aroganckie i mocno ubliżające dla tej dupy, która zgodnie z tym powiedzeniem Twoich kryteriów nie trzyma.

Na szczęście są miłośnicy każdej dupy, bo i kryteria jej „ładności” dla każdego są inne – gdyby było inaczej świat byłby bardzo „czarno biały” a przez to smutny.

Twórcy, kreatorzy, celebryci, itp, kreują wzorce wg. własnych gustów, a nie jakiś innych uniwersalnych wartości.
W sztuce królowała kiedyś potężna dupa i obfite kształty kobiet (Rubens) – wtedy te „szkapy” miały przerąbane. Potem była epoka wąskiej talii i też obfitej dupy . Potem była chłopczyca, a teraz anorektyczka - nie miały dupy tylko kości.

Różnorodność gustów i poprzez to, postrzeganie piękna w sposób indywidualny, jest motorem napędowym dla świata w każdym zakresie.
Oczywiście można tak jak w Chinach – rewolucja kulturalna, która określiła wzorce dla wszystkiego, ale ja tak nie chcę, przeto wołam - niech żyją wszystkie dupy, bo różnorodność gustów sprawia, że każda się komuś podoba i świat się kręci.
Link do komentarza
Jejku!!!! Zostawić Was na chwilę i już takie "ciężkie" komentarze.
demo... Wejdź sobie na forum na innym portalu i zobacz w jakich kolorach ludzie wykańczają łazienki .Brązy są nieśmiertelne.Nie muszą się podobać konkretnie Tobie.Poza tym wypraszam sobie ocenianie mojego gustu jako "tani". Współredaguję portal o lazience.pl ,gdzie jestem również ekspertem . Jeśli 20 lat temu to przerabiałeś??.... to masz dużoooo do nadrobienia.Poza tym wnętrza klasyczne mają swój urok tak samo jak nowoczesne. Nie wiem kto dał Ci prawo oceniania innych. Ode mnie go nie dostałeś!!! Edytowano przez ikaria (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zawstydziłaś mnie – przepraszam za zaśmiecanie icon_redface.gif



Dlaczego?
Te argumenty o dupach są piękne! Nie lubię damskich dupek jak dwa grosze...

Cytat

Na tym to ja się zupełnie nie znam . Ale chyba wiem jak powinna wyglądać ładna .



To Ci się tylko tak wydaje.
Albo jesteś cholernie zadufany w sobie, czyli zwykły narcyz (bez dwóch zdań), albo zupełnie nie masz pojęcia o czym mówisz.
Trochę Ciebie szkoda, bo przynajmniej piszesz w miarę normalnie po polsku (chodzi o gramatykę i ortografię). A to się liczy! Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W odniesieniu do tych „brązów”.

Różni ludzie w różnych dziedzinach kreują, różne „wzorce”, które w jakimś stopniu wpływają (mogą wpływać) na gust – w zasadzie jest to skierowanie owczego pędu na konkretne rozwiązanie, wynikające nieraz z „niskich pobudek kreatorów”.

Dość wspomnieć, że w latach 70 ubiegłego wieku, elegancki mężczyzna ubrany był w ciemny (czarny lub granatowy) garnitur, czarne buty i białe skarpety. W latach 80, moda zamykała się w haśle; „czapka, szwedka i biała skarpetka”. Teraz białe skarpetki, w zasadzie są synonimem „wiochy”.

Zawsze jednak aktualne było powiedzenie, że „frak wygląda dobrze na człowieku, dopiero w trzecim pokoleniu”.

Dokładnie tak samo jest z tymi „brązami” – mody przemijają, a „brązy” będą trwały i skutecznie będą się opierały aktualnym (modnym) trendom. Zawsze będą tak jak ten frak - cichą i stonowaną klasyczną elegancją.
Link do komentarza
Cóż, zjeżdżamy z tematu zajmując się bezproduktywnymi polemikami z Panem demo, który próbuje wszystkim udowodnić, że jest ekspertem od spraw projektowania wnętrz oraz guru estetyki na tym Forum. Na Forum wypowiadają się różni ludzie. Każdy może podzielić się, pochwalić swoimi pomysłami na urządzenie domu i każdy ma też prawo te pomysły skomentować. Nie wiem jednak czemu służyć mają posty podobne do tych poniżej i nawet nie chce mi się ich komentować. Proponuję ich autorowi popracować jednak nad sobą, bo wygląda na to, że bawiąc się w składanie słówek sam został w tyle.

Cytat

Brzydko to mało powiedziane ; podłoga w takim brązie to tragedia . No tak , ale to rzecz gustu nad którym można jednak trochę popracować. icon_biggrin.gif icon_razz.gif. Kiedyś dawno , dawno temu za głębokiej komuny wszyscy chyba lubieli takie klimaty a teraz trudno na to patrzeć . Dostepność i róznorodność materiałów spowodowała że wielu się rozwinęło a inni zostali w tyle . Ewolucja , czy jakoś tak icon_biggrin.gif



Wracając do płytek gresowych o strukturze drewna na podłogówkę przyznam się, że sam miałem wątpliwości, czy będą się dobrze prezentować. Ponieważ w domu mam ogrzewanie podłogowe, a salon jest otwarty na taras wybrałem Serenissima - Timber Summer White. Właśnie je u siebie kładziemy (położone mam już jakieś 2/3 salonu z kuchnią) i coraz bardziej nam się podobają. Płytki są równe, nie odstają nawet pół milimetra mimo, że kładziemy je zakładkę ½. Mam nadzieję, że po ułożeniu całości i sprawdzeniu grzania będę mógł z czystym sumieniem polecić ceramikę drewnopodobną na podłogę w salonie.
Link do komentarza
Cytat

Brązy są nieśmiertelne.


Wiem że są ale odnosiłem się do brązów w postaci imitacji parkietu jak i do pokazanego przykładu . Nie chciałem nikogo obrażać więc ująłęm to dość ogólnie . Nie było to skierowane do wszystkich ludzi i wszystkich brązów , ale podtrzymuję że brąz taki prosty zazwyczaj wygląda mało elegancko , czy jakoś tak . Albo inaczej - trzeba włożyć więcej wysiłku żeby wyglądał dobrze .
Cytat

Nie wiem kto dał Ci prawo oceniania innych.


To prawo to wolność wyrażania poglądów w ramach regulaminu forum.
Cytat

Ode mnie go nie dostałeś!!!


Obejdzie się . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie ma problemu, wywalę foty, tylko chcę skończyć całość.

Nikogo nie udaję demo, w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę. Taki mały kombinator z Ciebie - piszesz posty, później je kasujesz, co wypacza sens dalszych odpowiedzi. Rozmowa z Tobą nie ma raczej sensu, uprawiaj swoje gierki z kimś innym, bo ja nie zniżę się do Twojego poziomu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...