Skocz do zawartości

Pęknięcia fundamentu na strzemionach


Recommended Posts

Cytat

Witam

Dzisiaj miałem wylewane ławy i już wieczorem mam pęknięcia ławy w miejscu strzemion :/
Czy to duży problem??


Raczej tragedii nie powinno być ,prawdopodobnie popękał powierzchniowo beton przy wysychaniu. A czy wodą polewałeś? Zrób jak możesz parę fotek wtedy można będzie bardziej precyzyjniej określić co to za pęknięcia.
Link do komentarza
To co widzę to murarze odwali kaszanę. Za mało dali betonu albo za wysokie strzemiona porobili bo widać wyraźnie jak w niektórych miejscach strzemiona są prawie na wierzchu.To nic nie zmienia ,że podlewałeś po prostu za mało masy betonowej otula strzemiona. Teraz to uważam zrobić dodatkową nadlewkę,ale zanim coś zrobisz to jeszcze z kierbudem porozmawiaj.Z tego co mi wiadomo strzemiona jak i zbrojenie wzdłużne powinny być dobrze otulone przez beton,a w Twoim przypadku to nie chcę Cię straszyć niech decyzję podejmnie Twój kierbud a moim zdaniem to widziałem bardziej schludniejsze wylanie ławy.
Link do komentarza
to niech nie smarują jakąś dżumą bitumiczną i niech nie kładą papy
tylko porządna zaprawa cementowa szerzej, tak aby dobrze "ogaciła" zbrojenie na to pierwsza warstwa bloczków bet, i dopiero na nią izolacja pozioma
skoro w projekcie nie było żadnego zbrojenia, to, fakt, że je dałeś niewiele zmieni
zakładam oczywiście, że wykop i roboty ziemne były zrobione prawidłowo
Link do komentarza
Cytat

Beton wylany rano, a podlewałem późnym wieczorem i dzisiaj rano.
Pęknięcia które widać były już wczoraj i dzisiaj wygląda to tak samo.



Beton był zbyt rozwodniony (zupa) woda wyciekła i beton ostro opadł ,część betonu oparła się na prętach i powstały spękania pod prętami głównymi i strzemionami. Pod tymi prętami są puste przestrzenie będzie stal szybciej korodować (brak otulenia mleczkiem betonowym) za mało betonu zostało też nalane na górze ,"fachowcy" nie uwzględnili tego że beton tyle opadnie .


Tragedii nie ma bo
Cytat

Ogólnie to w projekcie mam ławy bez zbrojenia,


Rozwadnianie gotowego betonu prowadzi do obniżenia jego marki.
Jakiej marki beton był zamawiany? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W projekcie był B15 bez zbrojenia.
Dałem B15+zbrojenie.



Proponuję ukarać finansowo wykonawcę a kier-bud niech odnotuje to w dzienniku i zdecyduje czy dawać beton do badania wytrzymałości .

Na przyszłość proszę nie pozwolić na dolewanie do gotowego betonu który przyjeżdża na budowę większej porcji wody (operator "gruchy" ma wodę w zbiorniku na samochodzie i może dolać na życzenie wykonawcy żeby łatwiej rozlewał się beton w szalunkach ) wykonawca niech kupi sobie wibrator pogrążalny .


Link do komentarza
Cytat

Raczej za wysokie strzemiona, bo po ilości betonu wiem że napewno było ok.

Kurcze jeszcze dobrze nie ruszyłem a już sie musi coś popierniczyć:(




swoją drogą szkoda że nie masz piwnic , na bank miałbym robotę icon_smile.gif.
decyzję powinien podjąć Twój inspektor Nadzoru a nie kierbud wykonawcy
moim skromnym zdaniem to ten beton trzeba wypucować aż się będzie świecił pousuwać wszelkie ciała obce czytaj żwir do najdrobniejszego pyłku - tylko jak to zrobić skoro ława jest niżej niż grunt ?
znaczy obkopać umyć mleczko ściągnąć choćby przez frezowanie wykonać szalunek , dać warstwę zczepną choćby z firmy Sika i nadlać w określonej przez inspektora grubości , potem ładnie to pielęgnować.
i tu wracamy do tematu gdzie szukać oszczędności -
zaoszczędziłeś na szalunkach zalali zupą w dość niestabilnym gruncie jak pokazują zdjęcia - pytanie dla inspektora - jaka jest zawartość betonu w betonie , a jaka jest zawartość tego co tam znaleźć się nie powinno.
jeśli nie masz inspektora to poszukaj takiego którego ekipy określają jako kawał Ch.. lub S..a.
wariant średnio optymistyczny - rozebrać i wylać nowe .
wariant pesymistyczny zostawić jak jest i czekać czy się nic nie obsła
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A z sąsiadami rozmawiałeś?   Dotychczas nie było problemów z faktem, że te ich okna wychodziły niemalże na Twoje podwórko - przynajmniej nic o tym nie wspominasz... Jak zaznaczyłeś - nie masz zamiaru stawiania parkanu, a OGRODZENIE  z siatki - przeciw intruzom... Sąsiedzi, o ile "nie drzesz z nimi kotów", nie powinni protestować... Zostanie bardzo mało przestrzeni na posadzenie kwiatków pod ich oknami, czy chociażby wykoszenie chwastów, albo przejście...   Nie bardzo wiem, co na ten temat mówią przepisy przeciwpożarowe... Tu chyba mogą być problemy formalne...
    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...