Skocz do zawartości

Drzwi wejściowe do 1000zł help


Shaom

Recommended Posts

Witam szukam dobrych i tanich drzwi wejściowych do 1000zł (może trochę przekroczyć jeśli warto ~200zł). Mam na oku drzwi firmy Consalnet oto co o nich pisze (model CAS-108 z katalogu consalnet.com/download/Consalnet_drzwi_katalog_2011.pdf)

rozmiar zewnętrzny: 1020 x 2070,
wewnętrzny: 900 x 2000,
? grubooeć skrzydła 60 mm,
? grubooeć oecianki skrzydła drzwiowego 0,8 mm,
? grubooeć oecianki ooecieżnicy 1,5 mm,
? wypełnienie wełna mineralna,
? próg ze stali nierdzewnej,
? 4 zawiasy regulowane - otwierane na 110°,
dwa zamki,
? klamka z szyldem w kolorze antycznego brązu,
? dodatkowe wzmocnienie skrzydła,
? 3 lata gwarancji na lakier,
? efekt głębokiej struktury drewna,

pod uwagę biorę również CAS-106. Widziałem je albo w IKEA albo w Castoramie nie pamiętam icon_smile.gif To jest dobry wybór czy lepiej od razu o nich zapomnieć. Wiadomo - drzwi kupuje się na lata. Dzięki za rady. Edytowano przez Shaom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ok a ile musialbym przeznaczyć minimum aby mieć jakość nie marketową.


Około 2 tysiaków, ale im droższe tym lepsze icon_lol.gif . Rozglądaj się za markowymi produktami i w razie okazji kupna nie firmowych drzwi będziesz miał skalę do porównania. Nie zawsze marketowe czy nie firmowe są do kitu.
Link do komentarza
Myślę że w okolicach 2000-2500zł możesz zacząć szukać kompromisu między jakością, a ceną.
O górnym pułapie cenowym lepiej nie wspominać, bo nie będzie Ci obiad smakował icon_smile.gif
Istotną role odgrywa tez fakt, czy drzwi są nasłonecznione czy nie.
Stal lubi się nagrzewać i mogą wystąpić problemy z zamykaniem. Problem ten dotyczy także częściowo drzwi z PVC.
Pod tym względem drzwi drewniane mają przewagę. Oczywiście porządnie wykonane, a nie takie co będą się rozsychać i wypaczać.
No i kwestia Twoich fanaberii co do wygładu.
Wiadomo że im bardziej masz wysublimowany gust, tym więcej pieniędzy z kieszeni Ci ubędzie icon_wink.gif
Link do komentarza
Ja kupilem drzwi wejsciowe drzewiane ocieplone za 2tys i sa dobrej jakosci[inna sprawa ze takie same tylko inny odcien widzialem w innym sklepie za 3tys] do kotlowni kupilem drzwi frotex z drzewiana oscieznica i powiem ze ..hmmm jako drzwi wejsciowe bym ich nie polecal..znajomy spec co je zakladal mowil mi ze metalowe pod wplywem slonca rozne dziwne rzeczy sie z nimi robi :(
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam.

Jeśli rozmawiamy o drzwiach wejściowych narażonych na czynniki zewnętrzne czyli słońce, deszcz, wiatr i mróz to można spokojnie zapomnieć o produktach poniżej 3 tyś zł które będą nas przed tymi wszystkimi warunkami chronić. To po prostu nie możliwe.

Wiem że budowanie domu nie jest tanie i proste lecz nie można ciężko zarabianych pieniędzy wyrzucać w błoto!!!!

Konkretne drzwi drewniane to wydatek rzędu 3000-5000 tyś, PCV czy ALU 4000-6000... Skrzydła mają grubość pomiędzy 65 a 90 mm i wypełnione są materiałem izolacyjnym. Posiadają badania potwierdzające ich izolacyjność, odporność na wiatr, itp. i nie chodzi o atesty antywłamaniowe bo to w domkach jednorodzinnych najmniej potrzebny dokument. Wg statystyk policji włamania do domów przez drzwi wejściowe to tylko 3%.

Bardzo ważnym aspektem jest zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń drzwi - konkretne zadaszenie, częsta pielęgnacja - oraz ich prawidłowy montaż.

Drzwi z wytłaczanej stali dobre są do nieogrzewanych pomieszczeń gospodarczych. Jako wejściowe latem będą bardzo się nagrzewać i oddając ciepło dogrzewać wnętrze, zimą natomiast nagminne jest przemarzanie i wychładzanie wnętrza.

JEŚLI JUŻ ZDECYDUJECIE SIĘ NA TAKI TANI METALOWY PRODUKT TO ZAŻĄDAJCIE PISEMNEJ GWARANCJI NA TO ŻE DRZWI NIE BĘDĄ SIĘ ROSIĆ W ZIMIE I ŻE NIE POJAWI SIĘ NA NICH SZRON.
(Jestem pewny że nikt Wam takiej gwarancji nie udzieli... To przeczyłoby prawom fizyki.) Edytowano przez robespierre (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam szukam dobrych i tanich drzwi wejściowych do 1000zł (może trochę przekroczyć jeśli warto ~200zł). Mam na oku drzwi firmy Consalnet oto co o nich pisze (model CAS-108 z katalogu consalnet.com/download/Consalnet_drzwi_katalog_2011.pdf)

rozmiar zewnętrzny: 1020 x 2070,
wewnętrzny: 900 x 2000,
? grubooeć skrzydła 60 mm,
? grubooeć oecianki skrzydła drzwiowego 0,8 mm,
? grubooeć oecianki ooecieżnicy 1,5 mm,
? wypełnienie wełna mineralna,
? próg ze stali nierdzewnej,
? 4 zawiasy regulowane - otwierane na 110°,
dwa zamki,
? klamka z szyldem w kolorze antycznego brązu,
? dodatkowe wzmocnienie skrzydła,
? 3 lata gwarancji na lakier,
? efekt głębokiej struktury drewna,

pod uwagę biorę również CAS-106. Widziałem je albo w IKEA albo w Castoramie nie pamiętam icon_smile.gif To jest dobry wybór czy lepiej od razu o nich zapomnieć. Wiadomo - drzwi kupuje się na lata. Dzięki za rady.





Hej! wiem, że już dawno temu zadałeś pytanie, ale może moja odpowiedz przyda sie komuś innemu.
Ja zakupiłem, rok temu drzwi tej firmy model ZC-42, ogólnie jestem zadowolony, przede wszystkim drzwi są jak na swoje pieniądze zadowalające, w sklepie ciężko znaleźć coś taniego i dobrego. Przy zakupie najważniejszą wg mnie rzeczą jest wypełnienie drzwi, nie kupujcie np. z wypełnieniem ze styropianem czy tez plastrem miodu drzwi zewnętrznych. Chcemy się uchronić od zimna płynącego z zewnątrz a więc wypełnienie drzwi musi być jak najodpowiedniejsze, dlatego zwracajmy na to szczególną uwagę niż na to jak wyglądają estetycznie. Edytowano przez Tobiasz Sz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję że to tylko brak przecinka, bo Termet a Bosch to dwie różne firmy. Jak chcesz iść teoretycznie w coś lepszego, to zapłacisz po prostu więcej za to samo, tylko bardziej markowego. Ja byłem o krok od Wiessmana, ale właśnie dostęp do ustawień serwisowych i kilka tysięcy zł przekonało mnie do Termeta. Vitodens jest według najmniej awaryjnym kotłem gazowym, choć nie wiem czy wartym tych kilku tysięcy więcej. Co do LPG to chyba tylko dysza jest inna i być może ustawienia typu skład mieszanki, a tak to chyba każdy kocioł z zamkniętą komorą jest do tego i tego gazu przystosowany. Ja w swoim Termecie miałem jedną usterkę, co może już świadczyć o jakości części czy wykonaniu. Naczynie przeponowe miało fabrycznie nabite za duże ciśnienie i jakaś rurka była przytkana, ale kocioł cały czas chodził, także nie było tak, że zdechł. Na gwarancji serwisant przyjechał i wymienił naczynie, a tak to śmiga bezawaryjnie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam co do ociepleń mowa tu o zewnętrznym styropianie 15 okna kilkuletnie ale na dole bedzie wymiana tam gdzie jest ich najwiecej na nowe itd .Dach jest z blachodachówki jest tam wata szklana itd. Poddasze jest użytkowe ok 50 m na dole ok 100. Grzejniki Grzejnik stalowe Purmo.Dotychczas jest to ogrzewane ekogroszkiem plus zasobnik na wode 120 l. Co do kotła to myslałem o Termecie Boschu choc nei wiem czy lata na lpg czy tylko na gazie ziemnym oraz np VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF jedynie zasobnik na wode myslałem by podbiąć z ACV SMART 210 litrów np.
    • Jakbyś chciał odrolnić to możesz sprawdzić koszta w kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/
    • Możesz sprawdzić to w 15 sekund w darmowym kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/ 
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...