Skocz do zawartości

ile za projekt ogrzewania podłogowego wodnego


Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

Witam forumowiczów

U mnie taki projekt kosztuje 300 zł netto.
Jeżeli będe również montował instalację na podstawie mojego projektu wtedy zwracam koszt projektu icon_smile.gif




witam pana

czy nadal wykonuje pan projekty podlogowek ?
chcialbym taki projekt zamowic z przeliczeniami itp
prosze o kontakt
najlepiej na priv email: krzyholu@o2.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A jak jest w przypadku ogrzewania za pomocą pompy ciepła ?
Czy tutaj sam projekt jest dodatkowo płatny ? jak to wyglada?


Najlepszym wyjściem będzie jeśli projekt i samą instalacje podłogówki wykona firma która będzie montowała pompę ciepła. Wtedy jedna firma odpowiada za cały układ grzewczy i w razie problemów nie ma zrzucania winy jaden na drugiego. Zazwyczaj firmy takie posiadają większe doświadczenie przy takich instalacjach. Jeśli chodzi o sam projekt to wykona go bezpłatnie każda hurtownia instalacyjna przy zakupie proponowanego przez nich systemu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

CZy ktoś się oreintuje ile może kosztować projekt instalacji wodnego ogrzewania podłogowego dla domu z poweirzchią podłóg ok. 200m2?



Cześć.

W zeszłym roku też miałem podobny problem. Szukałem po internecie (na tym forum też zresztą byłem) aż w końcu udało mi się znaleźć coś sensownego.
Skorzystałem z oferty firmy Ekoheat. Za projekt na 170m2 zapłaciłem niecałe 600zł. Poniżej wstawiłem link do ich oferty na projekt jak interesują Cie szczegóły:
http://ekoheat.com.pl/index.php?option=com...ticle&id=63

Fajna w sumie oferta, bo można kupić też materiały dopasowane pod projekt. Po porównaniu cen materiałów do cen z hurtowni byłem pozytywnie zaskoczony - kupiłem od nich cały zestaw. Materiały też nie made in China tylko z Niemiec mają - sprawdziłem.

Jak zobaczyłem projekcik to przyznam szczerze postanowiłem sam rozłożyć rurki, bo tam jak wół wymalowane co, gdzie i jak. Ostatnia zima ("stulecia") zweryfikowała pozytywnie moje zdolności icon_smile.gif i oszczędziłem w porównaniu z ofertą hydraulika prawie 3000zł. Jedyne do czego hydraulik się przydał to podpięcie zasilania i powrotu do rozdzielacza. Chyba najbardziej podoba mi się to że mam termostaty i system sterowania. Mój sąsiad nie ma i musi walczyć ze śrubokrętem od czasu do czasu:) żeby wyregulować.

A no jeszcze muszę wspomnieć o wadach. Na projekt czekałem 2 tygodnie a miał być tydzień, ale w sumie po zreasumowaniu za i przeciw dochodzę do wniosku że w sumie mogę z tym żyć.
Pozdrawiam.
Nowy.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam,

Jesteśmy firmą, która zajmuje się profesjonalnie takimi projektami.
Nie są to projekty jak wspominane wyżej, czyli wykonane za darmo przez odczytanie rozstawu z tabeli przez hurtownie czy sprzedawcę rur.
Projekty wykonujemy w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło (OZC) dla każdego budynku indywidualnie.

CENY: w zależności od liczby pomieszczeń 200-400 zł

szczegóły na naszej stronie Projekt instalacji grzewczej podłogowej Edytowano przez centino (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, interesuje mnie wykopanie w skarpie podziemnych piwniczek, na wzór tych popularnych na Węgrzech i w Mołdawii (w których trzymano wino). Pytanie jak zrobić to bezpiecznie i sucho, no i czy są w Polsce firmy, które specjalizują się w tego typu realizacjach.  
    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...