Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

tomek731

Uczestnik
 • Posty

  61
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez tomek731

 1. Dziękuję za troskę o moje dochody. Spieszę donieść że są na dostatecznie wysokim poziomie i nie ma powodów do śmiechu a tym bardziej do płaczu. Smutne jest natomiast to że większość tzw Inwestorów dotyczy to też i Pana dobiera produkty i usługi pacząc głównie przez pryzmat ceny stawiając jakość na dalszym planie. To nie wstyd być biednym.
 2. Zapewne w roli bufora występuje podłogówka lub grzejniki. Dalej twierdzę że nie ma rzeczy dobrych i tanich. Albo jedno albo drugie.
 3. Dla domku o pow 150 m2 zaproponował bym pompę 9kW z 300l zasobnikiem c.w.u. i 100l buforem. Dobrej klasy niemiecka pompa ciepła to ok 25 000zł netto za kpl. Odwiert 180m z glikolem i wprowadzeniem do budynku to koszt 15 300zł netto. Projekt prac geologicznych 2 500.zł netto. Podłogówka 150m2 to koszt ok 15 000zł netto + sterowanie ok 250zł netto szt (siłownik do rozdzielacza, termostat pokojowy). Oczywiście sterowanie pokojowe nie jest wymagane. Montaż pompy ciepła 3 000 - 6 000zł netto i zależy od stopnia zaawansowania kotłowni. Jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła typu kompakt bez zasobnika
 4. Dla domku o pow 150 m2 zaproponował bym pompę 9kW z 300l zasobnikiem c.w.u. i 100l buforem. Dobrej klasy niemiecka pompa ciepła to ok 25 000zł netto za kpl. Odwiert 180m z glikolem i wprowadzeniem do budynku to koszt 15 300zł netto. Projekt prac geologicznych 2 000zł netto. Podłogówka 150m2 to koszt ok 15 000zł netto + sterowanie ok 250zł netto szt (siłownik do rozdzielacza, termostat pokojowy). Oczywiście sterowanie pokojowe nie jest wymagane. Montaż pompy ciepła 3 000 - 6 000zł netto i zależy od stopnia zaawansowania kotłowni. Jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła typu kompakt bez zasobnika
 5. Masz rację, traktuj budowlańców jak niemieckie firmy. Proponuję zacząć od wynagrodzenia. Myślę że jakieś 10-12 euraków na godzinkę wystarczy.
 6. Kolektory poziome faktycznie dość ciężko odpowietrzyć i zdarza się że zaczyna spadać ciśnienie w układzie. Jednak zważywszy na czas pracy PC ( 2500 h ) postawił bym na nieszczelność.
 7. Doświadczenie Danfosa w produkcji pomp ciepła zaczeło się kilka lat temu po przejęciu Thermi.
 8. Tak jest ma Pan racje. A ziemia jest płaska.
 9. Pompa działa tylko do -15 st, to troche za mało jak na polskie warunki klimatyczne. Taka pompa być może sprawdzi się we Francji ale w naszym klimacie wybrał bym pompę pracującą przy -25 st. Po co ryzykować i pół zimy dogrzewać się prądem przy COP=1.
 10. Wykonałem wiele instalacji w systemie firmy KAN i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem. Wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. System Steel wyśmienicie sprawdza się w instalacjach solankowych dolnego zródła przy montażu pomp ciepła. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem. Mam zadowolonego klienta, i ja śpię spokojnie.
 11. Najlepszym wyjściem będzie jeśli projekt i samą instalacje podłogówki wykona firma która będzie montowała pompę ciepła. Wtedy jedna firma odpowiada za cały układ grzewczy i w razie problemów nie ma zrzucania winy jaden na drugiego. Zazwyczaj firmy takie posiadają większe doświadczenie przy takich instalacjach. Jeśli chodzi o sam projekt to wykona go bezpłatnie każda hurtownia instalacyjna przy zakupie proponowanego przez nich systemu.
 12. Uważam że 2 metry to stanowczo za mało, proponował bym przynajmniej 7-10 metrów i to najlepiej z innej strony domu niż taras. Hałas generowany przez zewnętrzne jednostki powietrznych pomp ciepła mierzone w odległości 10 metrów od strony wydmuchu to około 30 dB, a przy jednostkach o większych mocach około 40 dB.
 13. 400-450m3/h potrzebują pompy do cwu zasilane powietrzem wentylacyjnym. Pompy ciepła powietrze/woda do co i cwu osiągają przepustowość powietrza rzędu 2000-9000m3/h.
 14. Wydaje mi się że temperatura powietrza 7 - 8 stopni przy której pompa przestaje pracować jest całkowicie wystarczająca. Zadaniem pomp ciepła tego typu jest odzyskanie ciepła z powietrza wentylacyjnego. Najczęściej stosowane są w domkach jednorodzinnych jako alternatywa dla solarów. Nie wydaje mi się zatem aby temperatura powietrza zasysanego przez pompę mogła być niższa niż 8 stopni, przecież nie mieszkamy w iglo. Niska cena pompy związana jest zapewne z bliżej nie określonym krajem pochodzenia w którym została wyprodukowana. Na targach instalacyjnych w Poznaniu przedstawiciele firmy podawali
 15. Jeśli myślimy tylko o higienie to oczywiście poręczniejszy będzie prysznic. Duża wanna z hydromasażem może być natomiast bardzo pomocna przy ewentualnej rehabilitacji.
 16. Hałas na poziomie lodówki osiągają pompy gruntowe (glikol-woda), powietrzne są minimalnie głośniejsze.
 17. Godne polecenia jak większość rzeczy z marketu. Fajny klimatyzator z zasobnikiem zwany pompą ciepła.
 18. Nie było moim zamiarem nikogo zachęcać, nie jestem na etacie w Polsacie. Ale tak sobię myślę że jak bym miał zaawansowaną sklerozę i częstomocz (czy jak to się tam nazywa) to wszech obecne powtórki i reklamy zupełnie by mi nie przeszkadzały.Wiem od znajomych że na innych platformach jest podobnie.
 19. To dość duży dom 240m2, pompę można ustawić gdzieś w piwnicy lub garażu i po hałasie. Do twojego domu 120m2 zaproponował bym pompę LA8AS też z zasobnikiem cwu za jakieś 32 tyś. Traktuj to oczywiście orientacyjnie choć myślę że ani moc pompy ani cena znacząco się nie zmienią. Pozdrawiam.
 20. W podobnej cenie możesz dostać niemiecką pompę DIMPLEX LA16AS z 300l zasobnikiem cwu. Lub LI16TE do montażu wewnątrz budynku też z 300l zasobnikiem.(Pompa powietrzna wewnętrzna jest trochę droższa jakieś 10%)
 21. Dla mnie Inventer jest urządzeniem godnym uwagi, o ile sprawa nieszczęsnych skroplin zamarzających na elewacji zostanie definitywnie wyjaśniona.
 22. Jaska podaj chociaż o jakiej powierzchni dom budujesz i ile osób będzie mieszkać.
 23. Wybrałem Polsat bo mają F-1 z Robertem Kubicą. Z reklamami PRZESADZAJĄ potrafią trwać nawet 20 min. Ale za to jak przegapimy jakiś program to Polsat zadba abyśmy mieli okazje jeszcze przynajmniej z 50 razy się załapać.
×
×
 • Utwórz nowe...