Skocz do zawartości

Brzoza Mała 84 m kw. z Dom-Projekt


Recommended Posts

Witam icon_smile.gif

Zastanawiamy się nad kupnem tego projektu, domek ma być wykorzystywany głównie jako rekreacyjny, całoroczny. Ma mieć ogrzewanie kominkowe, chcielibyśmy aby nie był zbyt kosztowny w budowie. Czy dokonamy dobrego wyboru?

Jeśli ktoś z Was buduje Brzozę Małą albo już zbudował, bardzo proszę o zdjęcia oraz wrażenia z mieszkania w tym domku icon_smile.gif a także jakie mniej więcej są koszty budowy. Proszę też użytkowników forum o opinie o tym projekcie.

Link do projektu:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...rzoza-mala.html


Mam nadzieję, że ktoś się odezwie icon_smile.gif


Pozdrawiam Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
przecież domek ma być ogrzewany kominkiem, więc po co mu kotłownia? skoro domek rekreacyjny-całoroczny, to kominek+prad (kominek nie może byc podstawowym źródłem ciepła)
jako domek rekreacyjny jak najbardziej ok
Link do komentarza
Gosia - a nie może to być parterowy dom? piszesz, że nie chcesz, aby był zbyt kosztowny w budowie, a wiadomo -
schody, strop to dodatkowe koszty...balkon również...
/w sumie po co balkon na działce rekreacyjnej? lepiej chyba na tarasie posiedzieć? icon_wink.gif /

no, chyba że działka mała i musisz iść w górę, bo w szerz nie da rady...

osobiście wybrałabym prosty w budowie, parterowy dom, dach dwuspadowy - żadnych udziwnień, które
zwiększają koszty /wykusze, lukarny itp./ - a o to Ci przecież chodzi
no i taras, duży, do połowy zadaszony - aby mógł być wykorzystywany przy każdej pogodzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Dom parterowy pewnie byłby tańszy, jednak podjęliśmy już w gronie rodzinnym decyzję, że wolimy z poddaszem użytkowym, takie nam się bardziej podobają.
Balkon to w pewnym sensie ozdoba tego domu ale się zastanowimy czy aby na pewno jest niezbędny.

Myślimy jeszcze o projekcie Z34, tylko, że jest trochę większy od Brzozy ale wydaje się prostszy, przez to może byłby tańszy w budowie?
W Brzozie jeśli chodzi o pomieszczenia nic byśmy nie zmieniali ale w Z34 przydałyby się 3 pokoje na poddaszu.

Z34
http://www.z500.pl/projekt/z34,projekt,dom...,w,budowie.html


Jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe niestety odpada, nie ma gazu i raczej dłuuuugo nie będzie icon_sad.gif Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
  Cytat

Domek maleńki ale w sumie nic mu nie brakowałoby ale gdzie on ma kotłownię? Gdzie jest zaplanowane miejsce na piec i jaki ma być? Przesunęłabym kominek bliżej środka domu jeśli się da.

Rozwiń  

A czy dom musi mieć obowiązkowo kotłownię ? icon_eek.gif i piec icon_eek.gif icon_eek.gif ja przy 130 metrach żalowalem powierzchni na kotłownię, a przy takiej to już na prawdę nie ma najmniejszego sensu
Link do komentarza
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi icon_smile.gif, niestety prawdopodobnie wybudujemy coś jeszcze mniejszego i trochę tańszego. Szkoda bo domek uroczy z zewnątrz, pomieszczenia dobrze rozplanowane. Szczególnie podoba się mi i mojej mamie ale trudno, trzeba dokonać wyboru pomiędzy wyglądem a kosztami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość gawel
  Cytat

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi icon_smile.gif, niestety prawdopodobnie wybudujemy coś jeszcze mniejszego i trochę tańszego. Szkoda bo domek uroczy z zewnątrz, pomieszczenia dobrze rozplanowane. Szczególnie podoba się mi i mojej mamie ale trudno, trzeba dokonać wyboru pomiędzy wyglądem a kosztami.

Pozdrawiam

Rozwiń  

A ten widziałaś? http://projekty.muratordom.pl/projekt_maly,20,1,0.htm
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Naturalny wygląd Podkreśla strukturę drewna – słoje i naturalne usłojenie stają się bardziej widoczne i wyraziste. Matowe lub satynowe wykończenie – wygląda bardziej naturalnie niż połysk lakieru. Oddychająca powierzchnia Drewno zachowuje zdolność do oddychania, co pomaga w regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Mniejsze ryzyko wypaczeń przy zmianach temperatury i wilgotności. Łatwa konserwacja i naprawa Nie trzeba cyklinować całej podłogi przy uszkodzeniu – można punktowo odnowić fragment. Regularna konserwacja (np. środkiem do pielęgnacji olejowosków) wydłuża żywotność wykończenia. Przyjemność użytkowania Ciepłe i przyjemne w dotyku – idealne dla osób chodzących boso lub z małymi dziećmi. Mniej śliskie niż lakierowane podłogi. Ekologia i zdrowie Produkty olejowoskowe są często na bazie naturalnych olejów i wosków – bezpieczne dla zdrowia. Brak intensywnego zapachu chemii, przyjazne alergikom.   Osmo to jedna z najbardziej znanych marek oferujących wysokiej jakości olejowoski do podłóg drewnianych (i nie tylko). Produkty tej firmy są bardzo cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby samodzielnie wykańczające wnętrza.
    • Zgadza się, dlatego uważam że w skrajnych przypadkach, czyli pewnie dwie noce w roku lepiej dogrzać grzałką, niż przepłacać za większą pompę i martwić się o taktowanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam człowieka na miejscu. Będzie obserwował.
    • Dziś po południu test obciążeniowy z tego co mi tutaj alert pogodowy wysyła.  
    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...