Skocz do zawartości

Słoneczko I czas start


Recommended Posts

Cytat

Uważam,ze dobrą cenę Ci zaproponował chociaż i te drugie wraz z materiałem też są w przyzwoitej cenie. U mnie murarze za tynki cementowo-wapienne wraz z obróbką okien i montażem parapetów wewnętrznych wzięli 14 zł od m2. Wapienne daje się podobno w starych ,zabytkowych budowlach i są podobno bardzo "zdrowe" ale słabe-kruche i bardzo długo schną.


Witam ja pierwszy raz i mam pytanko, czy będziesz miał strych w swoim Słoneczku???Ja właśnie też się poważnie zastanawiam nad wyborem tego projektu. Czy oprócz drzwi w kotłowni wprowadziłeś jakieś zmiany??? Twój domek wygląda juz pięknie. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam ja pierwszy raz i mam pytanko, czy będziesz miał strych w swoim Słoneczku???Ja właśnie też się poważnie zastanawiam nad wyborem tego projektu. Czy oprócz drzwi w kotłowni wprowadziłeś jakieś zmiany??? Twój domek wygląda juz pięknie. Pozdrawiam


Cześć icon_biggrin.gif
Dzięki za pochwalenie mojego domku,ale ja słoneczka nie buduję icon_biggrin.gif Mam projekt indywidualny, strych też jest i drzwi do kotłowni też są icon_biggrin.gif mam wejście do kotłowni od wewnątrz i od zewnątrz.A że piszę w tym dzienniku nie oznacza,że buduje ten domek i to chyba Cię zmyliło icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam ja pierwszy raz i mam pytanko, czy będziesz miał strych w swoim Słoneczku???Ja właśnie też się poważnie zastanawiam nad wyborem tego projektu. Czy oprócz drzwi w kotłowni wprowadziłeś jakieś zmiany??? Twój domek wygląda juz pięknie. Pozdrawiam



Hej
Dzięki. Będę miał strych, w zasadzie to będę miał tam spiżarnie i jakiś pokój dla siebie do majsterkowania. Wzmocniłem konstrukcje dachu, bindry płatew wszystko troche grubsze.
W zasadzie nie wprowadziłem żadnych większych zmian tylko zlikwidowałem ściany między salonem i jadalnią-kuchnią oraz korytarzem. Powiększyłem sypialnie przesuwając do wewnątrz korytarza.
Dzięki temu sypialnia ma 16 metrów, korytarz 12,5, a salon z kuchnią 46 metrów.
Link do komentarza
Cytat

Hej
Dzięki. Będę miał strych, w zasadzie to będę miał tam spiżarnie i jakiś pokój dla siebie do majsterkowania. Wzmocniłem konstrukcje dachu, bindry płatew wszystko troche grubsze.
W zasadzie nie wprowadziłem żadnych większych zmian tylko zlikwidowałem ściany między salonem i jadalnią-kuchnią oraz korytarzem. Powiększyłem sypialnie przesuwając do wewnątrz korytarza.
Dzięki temu sypialnia ma 16 metrów, korytarz 12,5, a salon z kuchnią 46 metrów.


Dzięki za odpowiedź a mam nadzieję że i mi uda się ruszyć z budową choć jak narazie to przeraża mnie ta cała biurokracja. Studiowałam icon_biggrin.gif koszty, które już poniosłeś-sa całkiem przyzwoite i to tez mnie przekonuje do tego projektu icon_biggrin.gif bo w lotto jeszcze nie trafilam. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odpowiedź a mam nadzieję że i mi uda się ruszyć z budową choć jak narazie to przeraża mnie ta cała biurokracja. Studiowałam icon_biggrin.gif koszty, które już poniosłeś-sa całkiem przyzwoite i to tez mnie przekonuje do tego projektu icon_biggrin.gif bo w lotto jeszcze nie trafilam. icon_biggrin.gif



Pozwolenia, umowy, warunki itp. to najgorsze co może być podczas budowy. Jak sobie przypominam szereg głupot i absurdów, urzędników czekających na kase do kieszeni to cierpnie mi skóra.
Z moich kosztów można jeszcze zejść, uważam, że za dach przepłaciłem jakieś 3 tysie, niepotrzebne domawianie materiałów, zamiast lepszego zamówienia za pierwszym razem, w sumie na całym etapie razem z dachem można spokojnie urwać 5-6 tysięcy.
Jutro przyjeżdżają montować okna. W przyszłym tygodniu drzwi i domek będzie zamknięty
Link do komentarza
Cytat

Pozwolenia, umowy, warunki itp. to najgorsze co może być podczas budowy. Jak sobie przypominam szereg głupot i absurdów, urzędników czekających na kase do kieszeni to cierpnie mi skóra.
Z moich kosztów można jeszcze zejść, uważam, że za dach przepłaciłem jakieś 3 tysie, niepotrzebne domawianie materiałów, zamiast lepszego zamówienia za pierwszym razem, w sumie na całym etapie razem z dachem można spokojnie urwać 5-6 tysięcy.
Jutro przyjeżdżają montować okna. W przyszłym tygodniu drzwi i domek będzie zamknięty


Ja również icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ale juz widać, że domek ma swój urok icon_biggrin.gif Mam jeszcze jedno pytanie napisz mi proszę gdzie umieścisz schody na strych??
Link do komentarza
Cytat

Ja również icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ale juz widać, że domek ma swój urok icon_biggrin.gif Mam jeszcze jedno pytanie napisz mi proszę gdzie umieścisz schody na strych??



Poniżej sytuacja, tak na szybko jednak mam nadzieje, że w miarę jasna.
Wymazałem gumką ściany, które zlikwidowałem, a na czarno ściana, którą przesunąłem.
Zaznaczyłem rozpatrywane i możliwe wejścia na strych.

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Cytat

Bardzo jasna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif a teraz czekamy na zdjęcia.



Zdjęcia sąicon_smile.gif
Zaraz znowu jadę na budowę do środy muszę skończyć elektrykę. Od środy zaczynają robić tynki. Za 2 tygodnie zaczną robić ocieplenie (jak pogoda pozwoli), w tym czasie tata będzie robił wodę i centralne ogrzewanie.
Muszę jeszcze dokończyć ogrodzenie, rozciągnąć siatkę

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Edytowano przez rased (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zdjęcia sąicon_smile.gif
Zaraz znowu jadę na budowę do środy muszę skończyć elektrykę. Od środy zaczynają robić tynki. Za 2 tygodnie zaczną robić ocieplenie (jak pogoda pozwoli), w tym czasie tata będzie robił wodę i centralne ogrzewanie.
Muszę jeszcze dokończyć ogrodzenie, rozciągnąć siatkę
[attachment=11799:SDC10491.JPG]
[attachment=11800:SDC10500.JPG]
[attachment=11801:SDC10495.JPG]
[attachment=11802:SDC10496.JPG]
[attachment=11803:SDC10497.JPG]


Śliczny icon_biggrin.gif też już bym chciała być na takim etapie.
Link do komentarza
Cytat

Śliczny icon_biggrin.gif też już bym chciała być na takim etapie.


Dziękuje icon_smile.gif
Jak już ruszysz to ani się obejrzysz a dom będzie stał.
Ja zacząłem od fundamentów w połowie lipca i miałem sporo przerw ok 2 tygodni między stanem zero a rozpoczęciem ścian, na dachówkę czekałem ponad tydzień i na okna tyle samo.
Najważniejsza to ekipa.
Dom w stanie surowym otwartym postawili mi chłopaki ze wsi za 10 tysi. Miałem obawy, ale jak się okazało porządni ludzie, dobry sprzęt i sporo doświadczenie. Kiero nie miał uwag raz chyba coś kazał poprawić. Inaczej było z dachem super ekipa z polecenia. Jak się okazało na trzeci dzień połowo z 6 osobowej ekipa ledwo trzymała się na nogach tacy byli pijani. Musiałem zwalniać się z pracy bo mój nadzór inwestorski (babcia) nie dawała rady. Kiero musiał przyjeżdżać na budowę czasem dwa razy dziennie, kilka razy kazał robić poprawki.
Za robotę za cały dach wzięli 15 tysi.
Dlatego na budowę wracają Ci sami murarze, będą robić tynki, wylewki, elewacje.
W tej chwili jak już dom jest prawie jest zamknięty upewniłem się, że na mają rodzinę wystarczy, układ jest spoko. Jest jednak rzecz, której żałuje, że nie zrobiłem to garaż.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuje icon_smile.gif
Jak już ruszysz to ani się obejrzysz a dom będzie stał.
Ja zacząłem od fundamentów w połowie lipca i miałem sporo przerw ok 2 tygodni między stanem zero a rozpoczęciem ścian, na dachówkę czekałem ponad tydzień i na okna tyle samo.
Najważniejsza to ekipa.
Dom w stanie surowym otwartym postawili mi chłopaki ze wsi za 10 tysi. Miałem obawy, ale jak się okazało porządni ludzie, dobry sprzęt i sporo doświadczenie. Kiero nie miał uwag raz chyba coś kazał poprawić. Inaczej było z dachem super ekipa z polecenia. Jak się okazało na trzeci dzień połowo z 6 osobowej ekipa ledwo trzymała się na nogach tacy byli pijani. Musiałem zwalniać się z pracy bo mój nadzór inwestorski (babcia) nie dawała rady. Kiero musiał przyjeżdżać na budowę czasem dwa razy dziennie, kilka razy kazał robić poprawki.
Za robotę za cały dach wzięli 15 tysi.
Dlatego na budowę wracają Ci sami murarze, będą robić tynki, wylewki, elewacje.
W tej chwili jak już dom jest prawie jest zamknięty upewniłem się, że na mają rodzinę wystarczy, układ jest spoko. Jest jednak rzecz, której żałuje, że nie zrobiłem to garaż.


Ja mam rodzinkę 2+2 i mam nadzieję że będziemy mieli w słoneczku wystarczająco miejsca icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Super czekam. icon_smile.gif



Niestety wziąłem aparat, ale rozładowany zrobiłem zaledwie trzy zdjęcia.
Zdjęcie salonu, razem z kuchnią wyszedł około 43 metrów

DSC01446.jpg



Zdjęcie między kuchnią, a salonem- zlikwidowane ściany

DSC01446.jpg



I jeszcze jedno, ale to zdjęcie Pani BOSS

DSC01446.jpg



Tynki wyszło mnie drogo, zapłaciłem za 305 metrów robocizna i materiały to kwota 6316.
Piec przyjdzie w środę więc ruszam z centralnym i wodą. W przyszły weekend biorę się za sufity
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Niestety wziąłem aparat, ale rozładowany zrobiłem zaledwie trzy zdjęcia.
Zdjęcie salonu, razem z kuchnią wyszedł około 43 metrów
[attachment=11936:SDC10511.jpg]

Zdjęcie między kuchnią, a salonem- zlikwidowane ściany
[attachment=11937:SDC10513.jpg]

I jeszcze jedno, ale to zdjęcie Pani BOSS
[attachment=11938:SDC10526.jpg]

Tynki wyszło mnie drogo, zapłaciłem za 305 metrów robocizna i materiały to kwota 6316.
Piec przyjdzie w środę więc ruszam z centralnym i wodą. W przyszły weekend biorę się za sufity


Fajny środek myślę ze ja też będę zadowolona ale powiem szczerze chyba troszkę małe jest to okno znaczy wyjście w salonie na taras.Czekam na WIĘCEJ zdjęć.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dziś był kolejny dzień montażu sufitów. Ekipa oczywiście najlepsza. Pierwszy plan mój teściu, drugi mój tata
[attachment=12119:20111127183.jpg]

Wełna przyjdzie w tygodniu.
[attachment=12120:20111127189.jpg]

Parapety zewnętrzne też już zamocowane
[attachment=12121:20111127180.jpg]


Domek wygląda już bardzo poważnie icon_smile.gif śliczny. A jak tam koszty na tym etapie, tak jak planowałeś??? Ciekawa jestem gdzie zdecydowałeś ulokować schody na strych? No i oczywiście czekam na dalsze zdjęcia z środka i z zewnątrz słoneczka. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Domek wygląda już bardzo poważnie icon_smile.gif śliczny. A jak tam koszty na tym etapie, tak jak planowałeś??? Ciekawa jestem gdzie zdecydowałeś ulokować schody na strych? No i oczywiście czekam na dalsze zdjęcia z środka i z zewnątrz słoneczka. Pozdrawiam


Schody narazie zrobilem w pomieszczeniu gospodarczym, jak zdecyduje robić na górze coś bardziej użytkowego to pomyśle.
Wydałem obecnie 150153, 27.
W środku są już sufity elektryka skończona, wytynkowane, do centralnego i wody wszystko już kupione łącznie z piecem (brakuje jeszcze 3 pomp).
Wełna kupiona kłade 15 cm isover supermata i 10 isover unimata.
Jak będzie gotowe centralne, zrobię wylewkę (około 8 tysięcy)
I powoli bede wykanczał.
W tych 150 tysiach jest jeszcze ogrodzenie działki 1500 metrów, 70 metrów płytek, zestaw podtynkowy geberita z przyciskiem, misa-zlew, oświetlenie salonu, paliwo, doprowadzenie wody do działki, i dokumentacja (pozwolenie, projekt, adaptacje, notariusz) prawie 12 tysi.
Ile planuje jeszcze wydać?
Drzwi wewnętrzne 5 szt 4000 zł, parapety wewnętrzne 1000 zł, gładź ok. 2000 zł, podłoga (salon, hol, 3 sypialnie) 7000 zł, podłoga (kuchnia, wiatrołap, łazienka, wc) 5000 zł, wanna, zlew i umywalka, drzwi do prysznica, 3 baterie 5000 zł, kontakty i oświetlenie 3600 zł, farby 2000 zł, płytki do łazienki i na taraz już mam, więc na ściany do kuchni i schody planuje wydać około 4 tysięcy, tynk zewnętrzny 6000 zł.
Od tego momentu oprócz wylewki i tynku nie zmierzam ponosić żadnych kosztów robocizny.
Plan jest taki, żeby w tych 200 tysiącach się zmieścić (dom bez mebli i bajzel za oknem, ale ogrodzony), ale jest to plan, nie cel. Jeśli gdzieś trzeba będzie te nakłady zwiększać to będę to robił.
Na wyposażenie domu bez sprzętów rtv i agd planuje wydać 28 tysi
Na ogarnięcie terenu, oświetlenie domu 17 tysi
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Fajny środek myślę ze ja też będę zadowolona ale powiem szczerze chyba troszkę małe jest to okno znaczy wyjście w salonie na taras.Czekam na WIĘCEJ zdjęć.


Też budujesz Słoneczko?

Cytat

Jest zdecydowanie za małe.


Ja w projekcie miałam szerokość 2,40, ale zmniejszyliśmy do 1,80...powinno wystarczyć.
A jak u Ciebie z wymiarem, rased?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Też budujesz Słoneczko?


Ja w projekcie miałam szerokość 2,40, ale zmniejszyliśmy do 1,80...powinno wystarczyć.
A jak u Ciebie z wymiarem, rased?



Z tego co pamiętam mam 1,8 okna balkonowe. Jest za małe gdybym miał możliwość zrobiłbym większe.

Cytat

Też budujesz Słoneczko?


Ja w projekcie miałam szerokość 2,40, ale zmniejszyliśmy do 1,80...powinno wystarczyć.
A jak u Ciebie z wymiarem, rased?



Z tego co pamiętam mam 1,8 okna balkonowe. Jest za małe gdybym miał możliwość zrobiłbym większe.
Link do komentarza
Niestety mam za daleko.

Po za tym za późno, bo Duży dał tylko po 20cm więcej zbrojenia na wieńcu, więc nawet nie mam jak podkuć. A z jednej strony te 20cm uratowałoby wygląd od środka. Po prostu dodając do wymiarów ściany zapomnieliśmy doliczyć ocieplenie i otwór drzwiowy się przesunął z 120 i 180 na 90 i 210, tak prawie te wymiary bo nie pamiętam dokładnie.

Albo sprawdzaliśmy tylko na pustaku zewnętrznym...nie pamiętam już...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gratki!!! Porządnie wszystko wygląda icon_biggrin.gif . Jedna uwaga przy zagospodarowaniu działki i zrobieniu podjazdu w kontekscie drogi i róznicy poziomów straci sie jeden schodek lub raczej dwa ale to nie tragedia jest z czego "wziąć" icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Czysto, ładnie i porządnie, tylko gratulować icon_smile.gif



Dzięki icon_smile.gif

Cytat

Gratki!!! Porządnie wszystko wygląda icon_biggrin.gif . Jedna uwaga przy zagospodarowaniu działki i zrobieniu podjazdu w kontekscie drogi i róznicy poziomów straci sie jeden schodek lub raczej dwa ale to nie tragedia jest z czego "wziąć" icon_wink.gif



Dzięki. Dokładnie tak, zniknie jeden schodek.
Piasek muszę sprzątnąć.
Zastanawiam się nad bieganiem z taczkami przy równaniu terenu, nie wiem tylko czy starczy mi sił.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...