Skocz do zawartości

Pęknięte ściany


softer

Recommended Posts

Napisano

Witam. Mam problem ze ścianą w pokoju który chce wyremontować, ale najpierw krótka historia domu.
Dom lata 80 kosatka, piwnica parter i piętro, rodzice mieszkają na dole ja urządzam piętro. Problem w trym że dom pękał, a najbardziej pokój który chce teraz wyremontować - ściana pokazana na fotografiach to ściana zewnętrzna. Według znajomego architekta zbadaliśmy problem który leżał w ławach fundamentowych ściany nośnej, ławy miały 25cm icon_eek.gif a ściana była wykonana z pustaka ok 40cm, dlatego dom osiadał środkiem. Niecałe 4 lata temu podkopaliśmy ławy fundamentowe ściany nośnej w piwnicy na głębokość 1m w dół i po 1m na boki, na całej długości domu, wzmacniając dodatkowo ławy od dołu szynami i drutem. Zagipsowałem pęknięcia w kilku miejscach i można powiedzieć że osiadanie ustało.
Pęknięcia ściany zostały i co z nimi zrobić?? myślałem żeby nawiercać otwory i wypełnić pianką lub jakąś zaprawą. Wiem że to kiepsko wygląda i mam z tym problem. Docelowo na pęknięte ściany chcę dać płyty k-g.

4fc3638e9bee1df2m.jpg

dae95789588820dcm.jpg

848aca6d953b8773m.jpg

3 zdjęcie to róg ściany przy suficie, ten najgorszy icon_sad.gif

101ab9a06b997887m.jpg

Za pomoc z góry dziękuję.

Napisano
kolego, że tak powiem myślę że

1/ ważmij ci gruntu dobrego (ct17)
2/ załóż we wolnej chwili klamry spinające ścianę drut 8 mm
3/przybij siatkę reabitza papiakami
4/ wstaw prowadnice t10 (najlepiej w pionie)
5/ niech przyschną dzień
6/ zrób szprycę pędzlem ale do jej wykonania użyj kleju do glazur
7/ na tak rozprowadzoną szprycę (świeżą wilgotną) rzucaj tynkiem i ściągaj - małe połacie i sukcesywnie
8/ zatrzyj i póżniej połóż gładzie
9/robota zakończona kolory do wyboru
10/ lecisz po piwo boś sie zagrzał


przepis na dorą ścianę ma klauzulę tajności jakiekolwiek rozpowszechnienie bez zgody autora poglega przwom autorskim
the_piotr icon_mrgreen.gif
Napisano
Cytat

przepis na dorą ścianę ma klauzulę tajności jakiekolwiek rozpowszechnienie bez zgody autora poglega przwom autorskim
the_piotr icon_mrgreen.gif



a późno - sprzedane......
A tak na poważnie to zaraz będę musiał również podobne prace wykonać...
W nowym domu
Tyle że bijaki autostradowe spowodowały podobny efekt
Wkleję zdjęcia - przy następnej okazji
Napisano
hej bobiczek



moja sugestia przy tak dużym rozsunieciu punkt drugi naj... naj... naj.. jasna........najważeniejszy a starszyzna plemienna powiada że łaczyć z punktem 10 bo inaczej nie będzie trzymać. haa hhaa icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Napisano
W sumie to w powyższych postach masz wszystko dokładnie opisane,wiec pozostaje zabrać się do pracy. Daj znać jak poradziłeś sobie z tymi pęknięciami i czy dobrze poszło. W razie wątpliwości pytaj dalej,chętnie pomożemy.
Napisano
Cytat

kolego, że tak powiem myślę że

8/ zatrzyj i póżniej połóż gładzie


zatrzyj i połóż tapetę z włókna szklanego. Proponuję taką grubszą jedną z plecionek. Taka tapeta wytrzyma i przykryje każde mikropęknięcie tynku. Oczywiście po 2 dniach od położenia trzeba ja pomalować na biało lub dowolnym kolorem jedna z nowoczesnych farb.
A teraz:
10/ lecisz po piwo boś sie zagrzał

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...