Skocz do zawartości

softer

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez softer

  1. 1. przydało by się jakieś zdjęcie kotłowni. 2. Woda CWU ile masz ustawioną na piecu? Ja mam CWU na 55 stopni. 3. Na piecu ustaw stałą temperaturę kotła na 55-60 stopni, przy niskiej temperaturze oszczędzisz trochę opału ale zajedziesz piec (punk rosy + temp. spalin)
  2. Woda zamulona? Najpierw wyciąg pompę. Jak głeboka jest studnia? Może pompa jest za nisko i wciąga muł. Zawór zwrotny możesz dać w piwnicy np. za filtrami. Pozatym błędem jest że instalatorzy dają zawór zwrotny takiego samego rozmiaru jak króciec pompy tz jeśli wyjście pompy jest 1" to zawór najlepiej jak jest 5/4" lub 6/4". Pisze to z własnego doświadczenia. Ja mam wyjście z pompy 5/4 a zawór 2". Pompa śmiga a zbiornik przeponowy nabija mi 50l w 20sekund. Przy zaworze 5/4 trwało to 50s. Fakt jest taki że musisz najpierw wyczyścić wode. Czy woda była zamulona od początku czy to sie stało niedawno? W studni nie powinno być syfu chyba że jest źle zrobiona. Sterownik co opisałeś zarżnie cie pompę jak woda będzie pobierana krótkotrwale. Jak wode ze studni masz do podlewania to możesz go użyć.
  3. Z męskiego punktu widzenia: 1. Prosta w obsłudze, facet wykorzystuje max 3 programy. 2. Bez zbędnych filtrów które się zatykają. 3. Przede wszystkim dostępność części, ich cena i serwis 4. Kup taką w granicy 1k bo droższe mają więcej bajerów które są niepotrzebne. 5. Matka ma 13 lat whirlpool-a ładowaną od góry, który na pewno kiedyś zdechnie ale oprócz amortyzatorów, szczotek łożysk, działa bezproblemowo.
  4. Standardowa ościeżnica ma ok 9cm, można kupić węższe lub pokombinować z listwami wykończeniowymi.
  5. Dziękuję za odpowiedzi, wypadło na płytki. Mam prośbę czy ktoś by mógł wstawić jakieś zdjęcia pralni lub łazienki w piwnicy, może to głupie ale naprawdę jest mało stron z tym tematem.
  6. Witam. Chcę zrobić pralnię w piwnicy, dom lata 80te piwnica wysoka na 220cm, zagłębiona 70cm w ziemi, podłoga betonowa pod nią warstwa gruzu ok 5-10cm. Piwnica jest sucha, nawet otwarty gips po 4 miesiącach się nie zbrylił. Problem jest taki że podłogę mam betonową która po latach użytkowania ma dziury. W przyszłym roku będę odkopywać ściany piwnicy i je ocieplał oraz robił nową izolację + odwodnienie. W pralni chcę położyć płytki a na korytarzu wykładzinę pcv ale o wysokiej ścieralności. I pytanko czy dawać coś pod płytki? jakieś ocieplenie czy sobie darować? i czy mogę pod wykładzinę położyć płytę osb np 7mm w celu wyrównania podłogi. Co byście polecili?? Skuwanie podłogi odpada.
  7. Czyli paroizolacja powinna być położona na betonie? aby od środka nie przedostawała się wilgoć? dobrze kombinuje? Teraz pytanie jeśli do niższej części zdecydował bym się na wdmuchanie materiału izolacyjnego to co byście polecali?
  8. Witam. Remontuje dom który przepisali mi rodzice (kostka lata 80), dom na ostatniej kondygnacji ma beton-dekę oraz dwu poziomowy dach kopertowy (więźbę). Część niższa ma ok 10cm w najniższym punkcie a w najwyższym 50cm, zaś część wyższa odpowiednio 30cm do ok 100cm. Problem w tym że beton-deka ma ok 9cm grubości i nie izoluje dostatecznie dachu przez co nie mogę dogrzać pomieszczeń na górze, zwłaszcza tą niższą część. I teraz co dać na ocieplenie? Myślałem że pod wyższą i niższą część dam wełnę mineralną ok 15-20cm z tym że pod wyższą część wcisnąć wełnę to nie problem natomiast pod niższą mógłbym ją wcisnąć tnąc na kawałki 50x50cm. I tu kilka pytań: 1. Dając wełnę bezpośrednio na strop (beton) muszę stosować paroizolację ? 2. Może lepiej dać styropian? 3. Inne pomysły dotyczące niższej części? Pozdrawiam forumowiczów Roman
  9. Witam. Mam problem ze ścianą w pokoju który chce wyremontować, ale najpierw krótka historia domu. Dom lata 80 kosatka, piwnica parter i piętro, rodzice mieszkają na dole ja urządzam piętro. Problem w trym że dom pękał, a najbardziej pokój który chce teraz wyremontować - ściana pokazana na fotografiach to ściana zewnętrzna. Według znajomego architekta zbadaliśmy problem który leżał w ławach fundamentowych ściany nośnej, ławy miały 25cm a ściana była wykonana z pustaka ok 40cm, dlatego dom osiadał środkiem. Niecałe 4 lata temu podkopaliśmy ławy fundamentowe ściany nośnej w piwnicy na głębokość 1m w dół i po 1m na boki, na całej długości domu, wzmacniając dodatkowo ławy od dołu szynami i drutem. Zagipsowałem pęknięcia w kilku miejscach i można powiedzieć że osiadanie ustało. Pęknięcia ściany zostały i co z nimi zrobić?? myślałem żeby nawiercać otwory i wypełnić pianką lub jakąś zaprawą. Wiem że to kiepsko wygląda i mam z tym problem. Docelowo na pęknięte ściany chcę dać płyty k-g. 3 zdjęcie to róg ściany przy suficie, ten najgorszy Za pomoc z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...