Skocz do zawartości

Zamieszkanie w nieodebranym domu


Recommended Posts

Pytam się bo znalazłam taką wypowiedź :

Cytat

zgłosiliśmy do nadzoru budowlanego, że chcemy zamieszkać w domu w budowie: kierownik budowy wpisał, że: ganek niewykafelkowany, taras niedokończony, podbitka niedokończona, podjazd do wykończenia. Przyszli, sprawdzili i pozwolili zamieszkać w niedokończonym. Trochę się uśmiali, bo to były szczegóły. Teraz musimy tylko raz na dwa lata mieć wpis kierownika, że coś się robi, a jak już się wszystko dokończy, wtedy zgłosimy koniec. Musimy teraz tylko dbać o to, aby tablica informacyjna była czytelna-właśnie wiatr połamał i musimy nową sobie sprawić, pozdrawiam



Link do komentarza
Cytat

Pytam się bo znalazłam taką wypowiedź :


w tym wypadku jedynym wpisem po "częściowym odbiorze" powinien być wpis o zakończeniu wszystkich robót
i zgłoszeniu gotowości do odbioru i nic więcej
a w takim opisanym stanie, to mogli to załatwić od razu ostatecznie, stąd też te śmiechy przedstawicieli urzędu

takie kontynuowanie wpisów w DB opisane w cytacie prowadzi nieuchronnie do tego, co napisał bajbaga - pozbycia się na rzecz Państwa biletów NBP w ilości znacznej
Link do komentarza
teraz tak to wygląda, nie ma już mowy o częściowym odbiorze (no chyba, że nie znalazłem)

Cytat

Art. 59. 1. Właściwy organ wydaje decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego po przeprowadzeniu obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a.

2. Właściwy organ może w pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego określić warunki użytkowania tego obiektu albo uzależnić jego użytkowanie od wykonania, w oznaczonym terminie, określonych robót budowlanych.

3. Jeżeli właściwy organ stwierdzi, że obiekt budowlany spełnia warunki, określone w ust. 1, pomimo niewykonania części robót wykończeniowych lub innych robót budowlanych związanych z obiektem, w wydanym pozwoleniu na użytkowanie może określić termin wykonania tych robót.
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska.

4a. Inwestor jest obowiązany zawiadomić właściwy organ o zakończeniu robót budowlanych prowadzonych, po przystąpieniu do użytkowania obiektu budowlanego, na podstawie pozwolenia na użytkowanie.

Link do komentarza
Cytat

zameldować?
czy oddać do użytkowania chałupy?
bo to dwie różne sprawy
meldunek możesz mieć wcześniej
tu już jest radosna interpretacja urzędników


Dokładnie sąsiadka wygrała ode mnie piwo bo zameldowała się na mojej ulicy okazała mi dowód a dom był dopiero wytyczony i polewała fundament icon_eek.gif icon_mrgreen.gif

Cytat

Znam takich, co ponad 20 lat tak mieszkają. Nie wiem, jak to się ma do prawa i opłat za różne media.



To nie jest konieczne bo lokalizacja posesji np w umowie z RE to albo nr działki albo adres. A dane strony umowy sa z dowodu i masz z adresu dotychczasowego.
Link do komentarza
u nas nie ma chyba mozliwości zameldowania się jak nie ma odbioru - na pismie o nadaniu numeru działce - pisało wyraźnie - nieniejszy dokument nie jest podstawą do zameldowania się...Trzeba było jeszcze raz złożyć wniosek o nadanie numeru budynkowi po odbiorze i dodatkowo dołączyć mapkę z inwentaryzacji geodezyjnej
Link do komentarza
ja mieszkałam krótko bez odbioru bo tylko rok icon_smile.gif Zameldowac się można było bez problemu, zaraz po nadaniu numeru, my się meldowaliśmy w domu nieukończonym bo sprzedaliśmy mieszkanie. Opłaty oczywiście płaci się normalnie bez obaw rachuneczki zawsze przyjdąicon_smile.gif Odbiór zajął nam rok. A to jakieś zaświadczenie okazało sie przeterminowane, a to jakas pieczątka brakująca itp. Teraz mogę o tym napisac bo mam już odebrane:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Sprawdź wszystkie ściany wewnętrzne zwłaszcza nośne czy są też jakieś pęknięcia, jak znajdziesz pęknięcia, to tak jak ktoś  wcześniej tu napisał „brak zgęszczenia pod ławami” Jak nie ma tam pęknięć, a są tylko w ścianach zewnętrznych, to może do tego  przyczynić się np. drenaż opaskowy.   
    • To strasznie mało powinno być 2,8 m na gotowo, będzie się trudno mieszkać na poddaszu zwłaszcza spać tam, w lecie duchota.   I teraz jeszcze jedna kwestia u góry jętek chcesz przybić podłogę zrobić stryszek, jętka ma 16 cm wysokości, jak chcesz upakować gr. 50 cm wełny rozprężnej  między płytą G/K sufitu podwieszanego  a deskami na stryszku?  
    • Dziwnie długie te jętki. Od samej długości mogą się giąć, a gdzie napór krokwi? Zwykle takie długie są kleszcze.   pokaż jakieś fotki, przekrój dachu - to może coś będzie z tego wiadomo.   bez widoku niewiele z tego wiadomo projekt , fotki potrzebne
    • No cóż - napisałem, jak to jest wg zasad. Niemieckich.  to, co migruje z góry na szerokości wykopu pod dren - to mały procent z tego, co migruje zza wykopu. Poza tym - napisałem, że możesz zasypać - ale oddzielając tą nasypaną ziemię czy glinę geowłókniną - w przeciwnym razie zasypana ziemia być może przefiltruje się do kamienia - piasek tym bardziej.   Dren niestety ściąga wodę - takie jest jego zadanie, dlatego lokuje sie go powyżej spodu ławy - ale też odprowadza tę wodę, odwadniając teren. Taka jest zasada.   Przy gruntach szczególnie mokrych robi się nawet dwie opaski, jedna przy budynku, druga trochę dalej od tej pierwszej.   Żwir ma odprowadzać wodę do drenu bezpośrednio na odległości 30, 40 cm - nie 5 metrów.   Kamień może się po pewnym czasie przymulić, szczególnie ten najniżej położony choćby pyłem z samego nasypanego kamienia - i tego nie przetkasz - rurę można, jeśli studnie na to pozwolą.    
    • Przemyśl sprawę dokładnie. Nie wiemy jaka jest wielkość dachu, w jakim regionie obiekt (w różnych regionach obowiązują różne normy obciążenia śniegiem i naporu wiatru) i nie zapominaj, że kiedyś, w Katowicach, pod śniegiem zawalił się dach hali wystawienniczej. Dlatego pytałem o odkształcenia połaci dachowej, które mogą być mało widoczne z zewnątrz, ale wewnątrz dachu powinieneś to zauważyć. Jętki w żadnym przypadku nie powinny się wyginać na boki, bo to znaczy, że zostały wykonane z odpadowego drewna, albo źle zamontowane (niesymetrycznie). Ani do góry, ani na dół. One mają pracować na ściskanie. Zdjęcia coś więcej by dały, dlatego nie działaj pochopnie, tutaj należy sięgnąć do przyczyny, a nie tylko pudrować skutki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...