Skocz do zawartości

Dofinansowania na pompy ciepła


JacekW_BB

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Wrzucam ten post, ponieważ wielu forumowiczów zapewne zainteresuje temat. Ponoć w tym roku planowane są dofinansowania na pompy ciepła. Rząd uznał - zgodnie z jedną z dyrektyw UE - pompę za jedno z odnawialnych źródeł energii, stąd dofinansowania będą możliwe zarówno w ramach PONE (to oczywiście uzależnione będzie od gminy) oraz może w ramach podobnego programu co solary.

Edytowano przez JacekW_BB (zobacz historię edycji)
Napisano
To odpowiedz mi proszę, ile dostanę tego dofinansowania, ale konkretnie, bo w przeciwnym wypadku uznam, że chodzi tylko o reklamę Twojej firmy.
Napisano
Cytat

coś więcej? Ciężko uwierzyć że zrobi się nagle różowo...



Na razie wiem tylko tyle. Wiesz, też wątpię, że nagle będziemy mieć dofinansowania na skalę taką co mieli nasi zachodni sąsiedzi. Ważne, że już jednak coś się dzieje w tym temacie.

Napisano
Cytat

To odpowiedz mi proszę, ile dostanę tego dofinansowania, ale konkretnie, bo w przeciwnym wypadku uznam, że chodzi tylko o reklamę Twojej firmy.


i wtedy z reklamy wyjdzie antyreklama icon_sad.gif
Napisano
Cytat

i wtedy z reklamy wyjdzie antyreklama icon_sad.gif




Już wyszła.
Zakładamy bzdetny temat i dajemy namiary na własną firmę, ciekawe po co, mam nadzieję ze redakcja wytnie to w cholerę.
Napisano
eee tam. Tu (na forum) się wszyscy reklamują. Jedni bardziej subtelniej, inni mniej. Gdybyś chciał wyciąć ten temat, trzeba by było wyczesać tego w cholere.
Napisano
Cytat

No to mamy antyreklamę icon_biggrin.gif Chciałem się tylko podzielić newsem, którego mam od przedstawiciela Viessmanna.



Trzeba było od razu napisać bez danych firmy, temat byłby ok, a tak mam niesmak.
Napisano
Jak to w życiu bywa.
Co co już kupili zapłacili więcej - bo bez "dopalaczy"
Program taki jak dofinansowanie za solary = to ja dziękuję. Nabijanie kasy bankom, ale teraz podnieśli stopy procentowe, więc jeszcze dokładniej trzeba czytać umowy!!! icon_biggrin.gif
Poza tym programu jeszcze nie ma, tak?
Więc jak można go wprowadzić w tym roku?
Napisano
Cytat

eee tam. Tu (na forum) się wszyscy reklamują. Jedni bardziej subtelniej, inni mniej. Gdybyś chciał wyciąć ten temat, trzeba by było wyczesać tego w cholere.




Nie mam nic przeciwko reklamie własnej firmy, ale jest do tego odpowiedni dział.
Napisano
No tak solary to była porażka. Ponoć są już poważne przymiarki do programu. Osoba, z którą rozmawiałem twierdziła, że 2. poł. tego roku jest realnym terminem.
Napisano
Cytat

A czy temat bzdetny? Moim zdaniem interesujący dl wszystkich użytkowników - instalatorów i klientów.



Szczerze?
Będzie to samo co z kolektorami, taniej wyjdzie samemu zamontować, niz brać z dotacją i narzuconym bankiem i narzuconą drogą firmą wykonawczą.
Napisano
Cytat

A czy temat bzdetny? Moim zdaniem interesujący dl wszystkich użytkowników - instalatorów i klientów.



Z tym, że głównie dla instalatorów... no i zapomniałeś o bankach...
Napisano
Na tym, że część inwestycji będzie dofinansowana. Wiem, że banki wezmą swoje, ale byłbym daleki od tego, że na PONE czy innych programach klienci nie korzystają.
Napisano
Cytat

Na tym, że część inwestycji będzie dofinansowana. Wiem, że banki wezmą swoje, ale byłbym daleki od tego, że na PONE czy innych programach klienci nie korzystają.



Korzysta Gmina, bank, firma instalująca, a klient zyska parę stówek, ale ma związane ręce i ma goowno do gadania.
Znam to z własnego podwórka.
Napisano
Cytat

Na tym, że część inwestycji będzie dofinansowana. Wiem, że banki wezmą swoje, ale byłbym daleki od tego, że na PONE czy innych programach klienci nie korzystają.



osobiście nie posiadam aż takich pokładów optymizmu ....
dopłaty do kredytów też miały być superhiperextra - i dla ludzi .... natomiast o tym, że nie dla wszystkich , a nawet dla niewielu - już tak głośno nie było ....
na dzień dobry w PKO dostałam lepsze warunki niż te z dofinansowaniem ..... o czym skrupulatnie przedstawiając dokładną ofertę nie omieszkała poinformować mnie sama pracownica PKO - banku który kredyty z dofinansowaniem miał tak ochoczo udzielać....

natomiast co do reklamy , autoreklamy czy antyreklamy .... po raz kolejny widać czarno na białym , że dzisiejsi forumowicze nie wierzą jak te cielęta w to co ktokolwiek na forum napisze .... więcej ostrożności zalecam - reklamodawcom , bo bardzo łatwo stracić honor jak i kasę którą z założenia miało się przecież zarobić..... icon_wink.gif
Napisano
Kupiłem pompę ciepła "za własne" bez ekstra kredytów i dofinansowań. Ale wykonawca powiedział mi, że bank - ten od "ochrony" chciał za wejście do programu od nich jako od instalatorów ok 10%. I co może myślisz, że końcowy odbiorca, czyli ja nie zapłacę za te "polecenia". Wszystko ma swoją cenę i akurat to ten nieszczęsny klient za wszystko płaci. A pieniądze są moje i zarobione przeze mnie, więc nawet z konieczności wybiorę to co DLA MNIE jest lepsze.
Potem wyliczenia i długi godziny spędzone na symulacjach icon_biggrin.gif a na koniec wszystko do .....y, bo ktoś zaczął "pomagać" ekologii w sumie i tak za moje pieniądze icon_sad.gif które ja na pewno lepiej bym wykorzystał, gdyby mi ich nie zabrano wcześniej...
Napisano
No tak bank od środowiska niestety ma takie warunki współpracy. Wysokość oprocentowania kredytu klienta zależna jest od tego jaką kwotę dopłaci instalator. Zresztą wspominane przez ciebie kredyty obecnie się skończyły. Ponoć w lutym ponownie temat ruszy. Co do dofinansowań, to jednak będę upierał się, że lepiej, zaoszczędzić te parę "stówek". icon_biggrin.gif
Napisano
Wrzucę swoje „trzy grosze” tak dla rozjaśnienia.

1. Od dawien dawna gminy w ramach swoich środków i programów ochrony środowiska, miały możliwość finansowania (dofinansowania) pomp ciepła – w kilku realizowane z różnym skutkiem.
2. 2. Dyrektywa UE taki obowiązek nakładała i nakłada na gminy, – czyli nic nowego w tym zakresie, a raczej odgrzewany kotlet marketingowy bo straszna mizeria finansowa gmin.
3. Faktycznie istnieją przymiarki do „rządowych” programów w tym zakresie, ale nic konkretnego nie wiadomo – wszystko to tylko spekulacje, skwapliwie wykorzystywane przez „producentów” w celach (znów) marketingowych.
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...