Skocz do zawartości

Koty budowy domu - projekt studio Atrium GLX 10


Recommended Posts

Cytat

Czy ktoś może mu doradzić, ile by kosztował stan surowy zamknięty takiego domu jak ten:

Motto GLX 10
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...0-Motto,10.html
KUpiłem do projektu kosztorys, ale kosztorys nieiwele jest wart.



To dość duży i zdeczka skomplikowany domek na dodatek z piwnicami .... ciężko cokolwiek twierdzić , a wróżyć nikt nie chce żeby w błąd nie wprowadzić....
Wszystko zależy : ile weźmie ekipa, z czego budujesz ...... według mnie koszt "systemem gospodarczym" zaniżony ....
Link do komentarza
Ten dom jest bardzo podobno do mojego pod katem wielkosci, bryły i stopnia skomplikowania. http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx. Tylko że mój nie ma piwnic.
Budowa 2008/2009 beton kom H+H i styropian 12 cm, dachówka ceramiczna roben:
-stan surowy około 170 tys
-okna 18 tys (SSZ powiedzmy około 200 tys niecałe z bramą, drzwiami i oknami)
-stan deweloperski 320 tys
-stan całkowicie wykończony pod klucz w średnim standardzie z meblami itp 500 tys
-z kostką i ogrodzeniem 550 tys
Do tego dodaj piwnicę, ale potrzeba ci taka wielka piwnica? Po co? Dużo bardziej sensowny byłby podwójny garaż.
Link do komentarza
Cytat

Ten dom jest bardzo podobno do mojego pod katem wielkosci, bryły i stopnia skomplikowania. http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx. Tylko że mój nie ma piwnic.
Budowa 2008/2009 beton kom H+H i styropian 12 cm, dachówka ceramiczna roben:
-stan surowy około 170 tys
-okna 18 tys (SSZ powiedzmy około 200 tys niecałe z bramą, drzwiami i oknami)
-stan deweloperski 320 tys
-stan całkowicie wykończony pod klucz w średnim standardzie z meblami itp 500 tys
-z kostką i ogrodzeniem 550 tys
Do tego dodaj piwnicę, ale potrzeba ci taka wielka piwnica? Po co? Dużo bardziej sensowny byłby podwójny garaż.



Ja bym raczej namawiał do pojedynczego garażu ale szerokiego, np 5m. Wychodzi taniej niż 2 a i zabawa z pilotem jest prostsza. Moja znajoma na właśnie podwójny wjazd i ostatnio jadą samochodem przyłożyła lampą w drzwi icon_sad.gif Stłukła klosz i idzie to do wyceny icon_sad.gif
Link do komentarza
ja mam tak:75m2 piwnic, 75m2 parteru i około 55m2 poddasza użytkowego. SSZ z oknami i drzwiami zewnętrznymi i bramą garażową 5000x2250 wyszedł mnie około 160tys. (w tym garaż 6x8) Stan surowy w 2009
projekt zacywoany na pewno będzie mieć większy koszt dachu - dodatkowy dach nad garaże, większe skomplikowanie dachu=większa cena) Ja osobiście zlikwidowałbym 2 pomieszczenia gospodarcze koło garażu i powiekszył garaż - skoro jest piwnica, to uważam, że pomieszczeń gospodarczych jest aż nadto...
Link do komentarza
tak czy inaczej myślę że z piwnicą cięzko będzie ten dom wykończyć poniżej 500-550 tys.
Jeśli chodzi o garaż podwójny u nas był to absolutny priorytet. Mieszkamy w górach, zimy są surowe a przez 6 lat z bloku trwała zabawa "w kto pierwszy ten lepszy". Nie zapomnę skrobania szyb o 7 rano z brzęczącym przedszkolakiem w lodowatym samochodzie i niespodzianek z nieodpalającym autem przy -20 st.....Never again. Teraz każdy z nas wsiada do ciepłego suchego samochodu i wyjeżdza bez obaw czy zapali. A duży garaż to miejsce na wszelkie bambetle i ja praktycznie nie mam innych pomieszczeń gosp (garaż i malutka kotłownia). Bramę mamy jedną dużą, każdy ma pilota przy kluczykach, a nasze dwa auta (duże kombi i moje punto) wjeżdżają komfortowo (no chyba bym musiała być pijana żeby zahaczyć ścianęicon_smile.gif Chyba że ma się dwa wielkie suvy, to może być kłopot ale my nie planujemy takich wydatków:)
Ja bym nie oddała za nic podwójnego garażu:) To jest typowy priorytet osób które mieszkały w blokach a chodzą na wczesne godziny do pracy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hierarchia nie jest dziwna, jest zwyczajna. Taka sama jak wszędzie na świecie. Podstawowym dokumentem prawnie obowiązującym są ustawy parlamentarne. I wydane na ich podstawie rozporządzenia. Bo żaden minister nie może edytować rozporządzeń, jeśli ustawa mu tego nie zleca i do tego nie upoważnia. I to są akty prawne, obowiązujące powszechnie! Wszystkich i zawsze.   Natomiast norma państwowa obowiązuje prawnie wtedy i tylko w takim zakresie, w jakim rozporządzenie do niej odsyła. Czy też na nią się powołuje. Są też normy branżowe (w instalatorstwie normy SEP-owskie), które kiedyś obowiązywały, ale to są już dawne dzieje. Teraz są to tylko zalecenia, które można stosować, ale obowiązku nie ma. Chociaż wypadałoby wtedy wiedzieć, dlaczego się od ich postanowień odstępuje.   Z tego powodu wyrobnicy ściśle stosują się do postanowień norm, bo tak jest po prostu bezpieczniej. Nie trzeba rozumieć dlaczego ma być tak, a nie inaczej, wystarcza stwierdzić, że tak stanowi norma.  Ale ci, którzy sami rozumieją co i po co robią, oraz w jakich warunkach, bywa  ze od norm odstępują, bo mają lepsze rozwiązania. I potrafią je uzasadnić.   Cały rozdział do końca. I to dokładnie!
    • Nie trzymam się ale staram się trzymać...już mam przykłady za sobą w swoim mieszkaniu gdzie nie jest to możliwe. Do którego paragrafu, rozdziału doczytać? Możesz zasugerować, czy po prostu do końca?   @retrofooddzięki, teraz b. rzeczowo.  to jak to się ma do tego:? https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf trochę dziwne hierarchia hmmm.   Rozumiem, że dok z linku najważniejszy: "I to jest dokument podstawowy..."
    • No właśnie. Przepisami obowiązującymi w każdej sytuacji, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690, wraz z późniejszymi zmianami.   https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf Instalacji elektrycznej dotyczy rozdział 8, od paragrafu 180. A jednym z najważniejszych paragrafów jest ten z nr 183, ale radzę dokładnie przestudiować wszystkie.   I to jest dokument podstawowy. Bo nawet Polskie Normy nie są dokumentem obowiązującym, a jedynie zalecanym. Od postanowień normy można odstąpić w sytuacjach uzasadnionych. Przykład podałem wyżej. Nie da się prowadzić instalacji w strefach do siebie prostopadłych, jeżeli pomieszczenie ma ściany ukośne. Albo okrągłe. A takie są i wcale nierzadko. Innym przykładem był kiedyś nakaz obejmowania połączeniami wyrównawczymi wszelkich elementów metalowych w łazienkach. A więc literalnie go stosując, należało uziemiać zawiasy szafek, albo klucze w zamkach. Co jest absurdem totalnym.      Całej instalacji nie ma technicznego sensu prowadzić np. w podłodze, bo np. lampy wiszą najczęściej na suficie, albo na ścianach. Ale np. większość instalacji gniazdek wtyczkowych - już tak. Łatwiej i taniej prowadzić ją w podłodze. Nie wszystkie oczywiście, bo musimy mieć na uwadze postanowienia paragrafu 188, pkt 2: § 188.  1... 2. W instalacji elektrycznej w mieszkaniu należy stosować wyodrębnione obwody: oświetlenia, gniazd wtyczkowych ogólnego przeznaczenia, gniazd wtyczkowych w łazience, gniazd wtyczkowych do urządzeń odbiorczych w kuchni oraz obwody do odbiorników wymagających indywidualnego zabezpieczenia.   Bo zasadą jest prowadzenie przewodów w liniach prostych, równolegle do krawędzi ścian i stropów. A odległości,  czyli wymiary w strefach, to już jest wymysł speców z SEP. Natomiast Ty się tego trzymasz, jak rąbka mamusi spódnicy. Niepotrzebnie.        
    • @retrofood Dla mnie pod takim czymś kryją się przepisy:   Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to "...przepisach pomocniczych" to te strefy możemy traktować jako zalecenia...prowadź tak, jeżeli się da... Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem również, że zastrzeżeniem jest, że w prawej stronie przewody/rurki mam co powiedzmy 5cm. Przy prowadzeniu tylko przewodów one byłby obok siebie.     Możesz wskazać jak albo krótko opisać co masz na myśli, może coś pominąłem w tych artykułach. Przy tak ogólnym sformułowaniu mogę rozumieć, że miałem prowadzić całą instalację np.: w podłodze lub w suficie w tedy tak, na pewno bardziej da się uniknąć prowadzenia w większości przewodów w ścianach.  
    • Zgadza się, strefy prowadzenia przewodów są w przepisach pomocniczych, które i tak są nieprecyzyjne. Bo np. na poddaszach nie da się poprowadzić przewodów nie naruszając literalnie tych postanowień. Ale to i tak nie są kwestie zasadnicze. Bo instalacja będzie dobrze i bezpiecznie pracowała, jeśli przewód będzie poza strefą. Tyle, że tam nie możemy później wiercić. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...