Skocz do zawartości

centralny odkurzacz


Elżbieta

Recommended Posts

Napisano
Cytat

Moc silnika niema az takiego znaczenia. Tak samo jak pojemność silnika w samochodzie.

Patrz raczej na siłę ssącą i przepływ powietrza. To tak jak moment obrotowy i moc samochodu.



Moim zdaniem, porównanie jest adekwatne.
Jedni z silnika o pojemności 1,6 wyciskają około 110KM (np. Passat), a inni z takiej samej pojemności około 500KM (np. Jaguar C-X75 ), nie wspominając już o momencie obrotowym.
A w F1 z 2 litrowej jednostki, bez problemów powyżej 750kM
  • 4 miesiące temu...
Napisano
Witam,
Ja też jestem przed decyzją wyboru jednostki centralnej - mieszkamy juz pół roku i pomału dojrzeliśmy do decyzji zakupu jak również wszystkie większe prace pyłowe zostały zakończone i trochę odetchnęliśmy finansowo po budowie i przeprowadzce icon_razz.gif
Ja wybrałam DrainVac pro1 - taki 600airwatów - cenowo wychodzi on najkorzystniej, ale nikt go tutaj nie przytaczał - na co powinnam zwrócić uwagę? przyznam że nasz budżet na OC to właśnie 2,5-3k i mam 5 gniazd w domku i 2 szufelki, więc małe jednostki raczej odpadają.
Czy coś jest z tymi odkurzaczami nie tak? Czy są inne modele innych producentów z podobnymi parametrami i w podobnej cenie? Ja przyznam że sugeruję się aukcjami na allegrogo i tam je porównuję.
Dziękuję za podpowiedź
Napisano
"Panowie a testował ktoś polski wynalazek Profi?
Parametry vs cena rewelacja, ciekawy jestem jaka jest rzeczywistość (użytkowanie, awarie, serwis) "

posiadam takowy ponad rok
użytkowanie - ja opróżniam, żona nie zgłasza zastrzeżeń
awarie - brak
serwis - nie spotkałem
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam,

jestem na etapie szukania centralnego odkurzacza do siebie do domu.
oglądałem kilka firm i skłaniam się ku Borysowskiemu, mają takie jednostki z filtracją cykloniczną, przy zakupie I i IIetapu dają materiały instalacyjne gratis. ktoś ma może ich odkurzacz lub może ma wykonaną niebieską instalację?

pozdrawiam
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
    • W każdym piśmie cytuję art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym : Samowolna zmiana zagospodarowania terenu to pojęcie ukształtowane przez doktrynę i orzecznictwo, do którego stosuje się przepis art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to faktyczna, funkcjonalna zmiana wykorzystywania terenu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.   ŻADEN URZĄD NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO TEGO ARTYKUŁU 
    • Mam kopię pism do powiatowego, do Wojewódzkiego, do gminy... Nieoficjalnie powiedziano mi że nic nie zrobię bo facet ma dobre znajomości. Tak, mam całą teczkę pism. Dla nich nie ma problemu, inwestor jest uprzedzany o terminie wizyty, inwestor wywozi ciężki sprzęt z placu dzień wcześniej więc problemu nie ma. Dziwi mnie to, że nikt nie zwraca uwagi na maile ze zdjęciami, które przedstawiają inny obraz sytuacji. Wojewódzki inspektorat twierdzi, że powiatowy wykonuje czynności zgodnie z procedurami, zachowując terminy na odpowiedź na pisma, mimo iż od roku nie została podjęta w tej sprawie żadna decyzja. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...