Skocz do zawartości

Odkurzacze z filtrem HEPA


Recommended Posts

W obecnych czasach proponujących nam coraz nowsze modele urządzeń, które spełniają skutecznie te same funkcje istniejących na rynku od lat odkurzaczy, nasuwa się refleksja, czy rzeczywiście nowy produkt jest jeszcze w stanie w istotny sposób różnić się od mieszkającego u nas od pięciu lat, w pełni funkcjonalnego odpowiednika. 


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/12063-odkurzacze-z-filtrem-hepa

Link do komentarza
Chyba artykuł na zamówienie. Miałem taki odkurzacz i praktycznie nie nadawał się do użytku. Po krótkim odkurzaniu filtr zapychał się i nie można było odkurzać. Filtr można było myć, ale nie na tym polega odkurzanie by co parę machnięć szczotką rozbierać urządzenie i wkurzać się, a kosztował 4 zwykłe odkurzacze. Wywaliłem go i kupiłem odkurzacz działający na zasadzie cyklona..
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 rok temu...
Witam. Stoję przed wyborem odkurzacza, ale totalnie się na tym nie znam. Jaki parametr filtru hepa powinnam wybrać? Dodam, że będzie to sprzęt do użytku domowego, a mieszkam z alergikiem. Jaki odkurzacz pochłonie, jak największą liczbę zanieczyszczeń i pozwoli żyć w czystości? Pomóżcie
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

A jak to wygląda, jeśli chodzi o sprzątanie sierści zwierząt? Ciekawa jestem czy takie odkurzacze s filtrem HEPA nadają się do tego. Dopiero zaczęłam oglądać różne strony z nimi, aby się zdecydować na zakup. N

Link do komentarza
Dnia 22.10.2014 o 09:44, Gość weronika napisał:

Witam. Stoję przed wyborem odkurzacza, ale totalnie się na tym nie znam. Jaki parametr filtru hepa powinnam wybrać? Dodam, że będzie to sprzęt do użytku domowego, a mieszkam z alergikiem. Jaki odkurzacz pochłonie, jak największą liczbę zanieczyszczeń i pozwoli żyć w czystości? Pomóżcie

W artykule (w pierwszym poście jest link) jest tabela z filtrami. Wystarczy przeczytać. Teraz moc odkurzaczy jest ograniczana z uwagi na zużycie energii. Filtr na wylocie odkurzacza zapewnia jako taki poziom filtracji. Przy uruchomieniu odkurzacza i zapchanym worku i tak w powietrze unosi się "tuman kurzu".

 

Najlepszym rozwiązaniem są odkurzacze przemysłowe i zastosowany tam system filtracji. Moc od 1000W np. Kaercher (to nie reklama bo w każdym supermarkecie budowlanym można spotkać odkurzacz w żółtym kolorze), 1600 W i nawet mocniejsze. Jedyna wada - trzeba ten odkurzacz potem gdzieś "upchać" :)

 

W tych domowych stosowanie filtra HEPA raczej mija się z celem. Lepiej już zadbać o poziom higieny. Alergicy muszą zrezygnować z dywanów (kurzołapek) i często zraszać i zmywać podłogi. Alergik nie musi być też uczulony na kurz a samo słowo Alergia jest tylko synonimem pewnego utrudnienia życia codziennego.

 

Rozwiązaniem uniwersalnym jet odkurzacz centralny ale najlepiej o tym pomyśleć na początku budowy domu. Wszelkie prace adaptacyjne w domu już zamieszkałym też są możliwe.

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jak ktoś ma w domu zwierzaki to radze sie przyjrzeć solidnie parametrom. Jednak moc ssania musi byc minimum te 1200W jak w workowym zilanie. Nie o to przeciez chodzi zeby wyziewać z siebie ducha przy odkurzaniu
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Święte słowa. I tu wkraczają producenci i dostawcy odkurzania centralnego. Wspominałem już o tym. Teraz nawiążę do kolejnego zagadnienia. Odkurzacze przenośne mają ograniczaną moc z uwagi na dziwnie pojęte oszczędzanie energii. Jednostki centralne nadal dysponują mocą ponad 1kW. Temat niby poboczny, ale mały silniczek nie da rady wytworzyć odpowiedniego podciśnienia w instalacji CO.

Odpowiednio dobrana moc to skuteczne odkurzanie, to również krótszy czas odkurzania i w linii prostej - oszczędzamy energię :)

Link do komentarza

Żadnej chmury nie widzę. Może wynika to z tego, że odkurzacz i filtr są regularnie czyszczone, no i nie przeciążane. Nie mam żadnych chodników, kraników i dywaników, będących naturalnym zapleczem dla kurzu, w przedpokoju i kuchni płytki  (po odkurzaniu zmywane na mokro) a w pokojach panele. No i brak dzieci oraz zwierząt, więc żadne tumany kurzu się nie kłębią.

Nikt po mieszkaniu nie biega.

Link do komentarza

Dzień dobry, 

 

Nie zrozumie alergika, ten kto nigdy nie miał alergii, parafrazując stare powiedzenie. Odkurzacze przenośne muszą być wyposażone w wymyślne metody filtracji oczyszczające wydmuchiwane powietrze, bo w przeciwnym wypadku otrzymujemy rozpyloną zawiesinę kurzu zassanego przy sprzątaniu, dodatkowo ogrzaną przez turbinę silnika, więc unoszącą się w pomieszczeniu. Im dokładniejsze filtry zostaną zamontowane w odkurzaczu, tym większy stawiają opór i wymagają częstszego czyszczenia. Dzisiaj sprzedawane odkurzacze przenośne naprawdę mają małą siłę ssania w porównaniu do modeli sprzed wielu lat. W efekcie, żeby w ogóle dało się nimi sprzątać, wyposażane są w obrotowe ssawki lub ssawki o bardzo niskim profilu. W odkurzaczu centralnym, dla odmiany, mamy zastosowany stacjonarny mocny silnik i racjonalną metodę filtracji, dzięki czemu nie trzeba wyłapywać najdrobniejszych alergenów, bo są one po prostu wydmuchiwane na zewnątrz domu lub mieszkania. Sprzątanie przebiega szybciej i dokładniej. Podstawowe modele odkurzaczy centralnych nie są drogie i jeśli jest tylko możliwość techniczna ich instalacji, naprawdę warto je zastosować. Np.: https://sklep.aerovac.pl/produkt/tecno-style-150/

 

Pozdrawiamy

Zespół aeroVac

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Dalej dużą popularnością cieszą się urządzenia typu Split produkowane przez Vacu-Maid w USA. Coraz większym uznaniem klientów cieszą się urządzenia z filtrami kartrydżowymi, np. produkowane przez Sistamair modele Tecno-Style i Tecno R-evolution. Zapraszamy z zapoznaniem się z modelami na naszej stronie https://aerovac.pl/groups/odkurzacze-centralne

 

Pozdrawiamy 

Zespół aeroVac

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość FiltryPlus.pl
Są dwa rodzaje filtrów hepa Filtry zmywalne i niezmywalne. Jeżeli widzimy, że filtr Hepa to „gąbka” w żadnym wypadku nie powinniśmy go myć ani odkurzacz. Badania wykazały, że takie działanie może tylko i wyłącznie zniszczyć nasz filtr aniżeli pomóc.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Własnymi siłami, ma być równo i ponadto jeszcze w piwnicy? Będzie ciężko. Podstawowe pytanie brzmi, czy tam jest już jakaś wylewka? W związku z tym, czy trzeba zrobić nową wylewkę, czy tylko wyrównać starą? W tym drugim przypadku wymagana grubość będzie kilka razy mniejsza, ale trzeba do tego użyć zupełnie innej masy. Tak jak radzi vlad1431, najłatwiej podzielić podłoże listwami lub rurami, które wyznaczą docelowy poziom. W piwnicy, a więc miejscu o potencjalnie dużej wilgotności, tylko masy na bazie cementu. Na szczęście są dostępne rozmaite warianty modyfikowane, które łatwiej się rozprowadza. 
    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Darek: Farba do płytek to sprytny trik na odnowienie kafelek w łazience czy kuchni. Zacznij od solidnego przygotowania – umyj płytki środkiem odtłuszczającym, usuń brud i lekko je zmatuj papierem ściernym. Wybierz farbę ceramiczną, np. epoksydową, która wytrzyma wilgoć i codzienne zużycie. Nałóż podkład, jeśli jest wymagany, a potem dwie cienkie warstwy farby – wałkiem na dużych obszarach, pędzlem w trudno dostępnych miejscach. Między warstwami zrób przerwę 12-24 godzin. Fugi pomaluj osobno lub zostaw w oryginalnym kolorze dla efektu. To szybka alternatywa dla remontu, dająca nowy wygląd tanim kosztem. Po skończeniu daj farbie kilka dni na utwardzenie, unikając wody. Proste, a efektowne!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...