Skocz do zawartości

Ogrzewanie indukcyjne VIN


katee

Recommended Posts

Gówno z tego wynika...
Zero sensownych danych poza fotkami...
Wiesz, ze grzałka zanurzona w cieczy oddaje dokładnie 100% energii elektrycznej w postaci ciepła?
Tu bredzą o "nawet 99%"
To ja wolę zwykłą grzałkę, bo jest "lepsza"

Chcesz grzać prądem?
MASZ DO TEGO ZBUDOWANY DOM?!
Bo jak nie - to wtopa może być spora...

Adam M.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
A ja mysle ze to bardzo dobry pomysł, urządzenie jest niewielkich rozmiarów (nie potrzeba wydzielac pomiesczenia ani wiekszej ilosci miejsca jak w przypadku kotłow). Jesli chodzi o cene to jest bardzo konkurencyjna w stosunku do innych produktów a koszty utrzymania, eksploatacji i samego ogrzewani sa mniejsze jesli bedziemy potrafili dobrze zarzadzac energia.
Link do komentarza
Fizyka ….
Pomyśl sam – przykład:
VIN-3 :
- posiada „kocioł” o wysokości 45cm i średnicy 13cm,
- zamontowano w nim indukcyjny generator,
- ma moc 3kW, i posiada 2527 kcal/h „wydajności cieplnej”.

Czym to się różni od „kotła” o wysokości 45cm i średnicy 13cm, w którym zamontowano zwykłą grzałkę elektryczną o mocy 3kW i „wydajności cieplnej” 2.580 kcal/h ?

Przypomnij sobie ciepło właściwe wody, i oblicz ile wody, i o jakiej temperaturze oba te urządzenia są w stanie ogrzać w tym samym czasie (np. 1 godz.).
Porównaj wynik – i koniecznie opublikuj wnioski. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Grzałka tradycyjna potrzebuje czasu aby nagrzać wode a to urządzenie ogrzewa na bieżąco, zresztą to nie jest grzałka tylko indukcyjny generator, który wytwarza ciepło poprzez rozbijanie cząsteczek wody więc działa na zupełnie na innej zasadzie.


Widze, ze kolega wie o co w tym chodzi.
Na co rozbijane sa czasteczki wody? Na atomy czy jeszcze bardziej? Co sie indukuje i gdzie?
Link do komentarza
Można się domyślać, że zastosowano tam coś na podobieństwo kuchni indukcyjnej.

Cały „myk”, najprawdopodobniej, polega na bardzo małej pojemności tego „kotła” (VIN 3 i 5kW około 4 litrów). W efekcie otrzymujemy „indukcyjny” przepływowy podgrzewacz wody.

Zapewne producent sprzedaje tylko komplety (z pompa obiegową, zabezpieczeniem i sterownikiem).

Znakomity sposób na zarobienie pieniędzy – przy czym, przyznaję, ze znakomitym chwytem marketingowym. icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Z tego co sie dowiedzialem to urządzenie sprzedawane jest tylko ze sterownikami, reszte rzeczy takich jak pompa itp. trzeba dokupić samemu.

Z kolei faktycznie mozna to nazwac indukcyjnym podgrzewaczem wody ale działa on w wiekszym zakresie niz tradycyjne. No i co najwazniejsze nie ma grzalki wiec nie osadza sie kamien, ktory mimo wszystko niszczy podobne urzadzenia grzewcze.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co sie dowiedzialem to urządzenie sprzedawane jest tylko ze sterownikami, reszte rzeczy takich jak pompa itp. trzeba dokupić samemu.

Z kolei faktycznie mozna to nazwac indukcyjnym podgrzewaczem wody ale działa on w wiekszym zakresie niz tradycyjne. No i co najwazniejsze nie ma grzalki wiec nie osadza sie kamien, ktory mimo wszystko niszczy podobne urzadzenia grzewcze.


No a co z tym rozbijaniem atomow?
I dlaczego kamien sie nie osadza?
Czy w garnku na kuchni indukcyjnej nie moze sie osadzic kamien?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...