Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem nowym forumowiczem i mam problem co zrobić. Mam dom który ma gdzieś z 80 lat i nie wiem czy opłaca się jego remontować. Dom składa się z piwnicy, parter, piętro i poddasze. W domu jest do zrobienia dach i izolacja pionowa domu ponieważ w piwnicy jest wilgoć. trzeba tez częściowo powymieniać okna, jest tez mały dylemat co do stropów gdyż one są za Niemca (drewniane).

Mam możliwość zrobienia dobudówki u narzeczonej w domu. Dobudówka jest gdzieś wielkości 100m2 i nie wiem co bardziej się opłaca i jakie są tego koszta, proszę o pomoc pozdrawiam. Edytowano przez janwroc (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jestem nowym forumowiczem i mam problem co zrobić. Mam dom który ma gdzieś z 80 lat i nie wiem czy opłaca się jego remontować. Dom składa się z piwnicy, parter, piętro i poddasze. W domu jest do zrobienia dach i izolacja pionowa domu ponieważ w piwnicy jest wilgoć. trzeba tez częściowo powymieniać okna, jest tez mały dylemat co do stropów gdyż one są za Niemca (drewniane).

Mam możliwość zrobienia dobudówki u narzeczonej w domu. Dobudówka jest gdzieś wielkości 100m2 i nie wiem co bardziej się opłaca i jakie są tego koszta, proszę o pomoc pozdrawiam.


no temat jest bardzo złozony
jesli ten dom jest twój i nie wiaza sie juz zni zadne konsekwencje spłat kredytu czy innyc spadków to oczywiście że warto choćby po to aby zrobic kapitał na przyszłośc
natomiast jesli samo mam wiaze sie z kasa i do tego remont to raczej sobie to odpuscić
Link do komentarza
Cytat

Ten dom jak na razie nie jest mój. Właścicielem jest mama mojej mamy, która jest współwłaścicielem i jeszcze dwie osoby w rodzinie gdzie oni są tez współwłaścicielami.



Człowieku, to z daleka od tego. Są dziesiątki i setki naiwniaków, którzy wpakowali oszczędności w remonty cudzych chat i pod mostem mieszkają.
Link do komentarza
Cytat

Ten dom jak na razie nie jest mój. Właścicielem jest mama mojej mamy, która jest współwłaścicielem i jeszcze dwie osoby w rodzinie gdzie oni są tez współwłaścicielami.


to tak jak pisałem jak bedziesz miał notarialnie że jest tylko twój i w dodatku bez spłaty wspołwłascicieli to dziłaj natomiast jesli masz spłacać czy coś i jeszce miec ileś ludzi obok ciebie co sila rzeczy licza na pięniądze to lepiej wziaśc kredyt i sie w polu wybudowac....
Link do komentarza
Cytat

Jestem nowym forumowiczem i mam problem co zrobić. Mam dom który ma gdzieś z 80 lat i nie wiem czy opłaca się jego remontować. Dom składa się z piwnicy, parter, piętro i poddasze. W domu jest do zrobienia dach i izolacja pionowa domu ponieważ w piwnicy jest wilgoć. trzeba tez częściowo powymieniać okna, jest tez mały dylemat co do stropów gdyż one są za Niemca (drewniane).

Mam możliwość zrobienia dobudówki u narzeczonej w domu. Dobudówka jest gdzieś wielkości 100m2 i nie wiem co bardziej się opłaca i jakie są tego koszta, proszę o pomoc pozdrawiam.




Ten dom to ruina i w dodatku nie twoja remont przewyższy postawienie nowego .
Najlepiej obok postawić a z tego zrobić budynek gospodarczy tymczasowy , a dobudówka do domu narzeczonej też nie twoja bo grunt nie twój to " pałac na lodzie" .

Jeżeli masz pieniądze na dobudówkę lub remont , może da się gdzieś na którejś działce wykroić tyle placu żeby postawić własny domek i załatwić najlepiej za darmo ten teren notarialnie od rodziny na Ciebie zanim zaczniesz tam cokolwiek robić.
Link do komentarza
Cytat

[...]
Mam możliwość zrobienia dobudówki u narzeczonej w domu. Dobudówka jest gdzieś wielkości 100m2
[...]



Co rozumiesz przez "zrobienie" dobudówki? Jej wyremontowanie i urządzenie? Chyba tak, skoro piszesz, że ma ona ok. 100 m2... To możesz zrobić zdecydowanie taniej, niż postawienie nowej, ale musisz mieć świadomość, że mieszkasz u teściów. Ma to swoje dobre strony - opieka nad dziećmi, doglądanie obejścia - ale też, w zależności od charakteru rodziny narzeczonej, może (choć nie musi icon_wink.gif ) mieć dużo gorsze strony icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem nowym forumowiczem i mam problem co zrobić. Mam dom który ma gdzieś z 80 lat i nie wiem czy opłaca się jego remontować. Dom składa się z piwnicy, parter, piętro i poddasze. W domu jest do zrobienia dach i izolacja pionowa domu ponieważ w piwnicy jest wilgoć. trzeba tez częściowo powymieniać okna, jest tez mały dylemat co do stropów gdyż one są za Niemca (drewniane).

Mam możliwość zrobienia dobudówki u narzeczonej w domu. Dobudówka jest gdzieś wielkości 100m2 i nie wiem co bardziej się opłaca i jakie są tego koszta, proszę o pomoc pozdrawiam.




Nie pakuj się w g.....o szczerze ci mówię. Ja dostałem po dziadku w spadku działkę z domem. Fajny dom ale pełno wilgoci. Mówię pozrywam tynki w środku. Wyburzę kilka ścian wstawię podpory itp. No i wszystko fajnie pięknie a tu podczas zbijania tynków okazało się że ściana się sypie i odpadają duże płaty. Wypowiadam kilka razy dobrze znany nam polski zwrot jak coś jest nie teges o k...... no i patrzę na ściany tego domu. Cegły tylko na winklach a reszta jakiś proszek w środku icon_smile.gif No i podjąłem decyzję że nie ma sensu ładować się w takie coś tylko burzyć i budować od nowa. Dużo cegieł ze ścian działowych odzyskałem i wykorzystałem do nowego domu.

Nie pakuj się w remont starego domu!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Jestem nowym forumowiczem i mam problem co zrobić.




Albo inny punkt widzenia tej sprawy.

Zapomnij o domu. Popatrz na działkę. Jeśli jest atrakcyjna, a koszt „nabycia” jej jest mniejszy lub porównywalny z kosztem podobnych działek w okolicy – pomyśl o nowym domu.
Może się okazać, że koszt końcowy wyburzenia i wybudowania nowego domu będzie taki sam (lub nawet mniejszy) niż koszt wyremontowania lub wybudowania tej wspomnianej "dobudówki". Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...