Skocz do zawartości

Meble od tapicera


ashantess

Recommended Posts

Napisano
Mamy znajomego tapicera, który renowuje i buduje sam od podstaw, więc większość mebli zdecydowaliśmy się zamówić u niego. I to był strzał w dziesiątkę.
Meble unikatowe, jakie tylko sobie chcieliśmy, nie jakaś seryjna produkcja. No i wiadomo, cena też niczego sobie. Można wybrać wszystko, co się tylko chce - kolor, kształt, fakturę, materiał... Super.
Polecam wszystkim z okolic Lublina, oto stronka:
Tapicerstwo Lublin
Napisano
Zmieniając tapicerkę,można odnowić stare,wytarte i spłowiałe mebelki...

I za niewielkie pieniążki,mamy coś innego w domku...
Oferta z zakładu z moich stron...

Koszt zmiany tapicerki
1 narożnik
2 fotele
1 pufa
ok 450 - 550 zł. w zależności od wybranego materiału...
  • 4 lata temu...
Napisano
My często korzystamy z usług tapicera. Mamy w domu trzy koty, które regularnie drapią narożnik w salonie, Próbowaliśmy już wszystkiego, ale koty wiedzą lepiej icon_biggrin.gif Pozostaje nam więc tapicer. To zdecydowanie tańsza opcja niż zakup nowego narożnika co pół roku icon_biggrin.gif
Napisano
Cytat

Zmieniając tapicerkę,można odnowić stare,wytarte i spłowiałe mebelki...

I za niewielkie pieniążki,mamy coś innego w domku...
Oferta z zakładu z moich stron...

Koszt zmiany tapicerki
1 narożnik
2 fotele
1 pufa
ok 450 - 550 zł. w zależności od wybranego materiału...



Dzięki. Wiem teraz ile zaoszczędziłem, sam se zmieniając tapicerkę. Wydałem tylko na nowy zszywacz i zszywki, resztę narzędzi juz miałem.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Osobiście sama nie zabrałabym się za przetapicerowanie swoich mebli.

Wszystko jest zależne jaki to model,
ponieważ jeżeli ma się meble tj. ja, czyli z pikowanym oparciem,
to nie dość, że dobrze trzeba umieścić guziki i je też przetapicerować
to jeszcze dobrze naciągnąć materiał, zrobić zakładki..

Koszt zrobienia czegoś takiego u tapicera także jest spory,
dużo wyższy od tego, co poniżej, ponieważ czas na to poświęcony,
także był ogromny.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Ja też jestem zwolennikiem odnawiania mebli, jeśli stare potrzebują jedynie niewielkiej naprawy bądź zmiany elementów to czemu nie. Tańsza inwestycja niż nowy mebel. Zmieniałem już nie raz obszycie krzeseł w jadalni. Zmiana widoczna i nie droga. Cena przede wszystkim zależy od fachowca i od materiału jaki wybieramy. Samemu, czemu nie? Ale po co? W moim przypadku masa zabawy, a efekt raczej niezadowalający by był i mało trwały.
  • 7 miesiące temu...
Napisano

Też raczej wolę odnawianie mebli niż kupowanie nowych. Stare świetnie pasują już do układu pokoju, na dodatek strasznie je lubię, sentyment i te sprawy. A że mam dobrego fachowca w rodzinie, to nigdy nie ma problemu ze zrobieniem tapicerki, itp. Podrzucił nam kiedyś stronę hurtowni tapicerskiej, więc stamtąd wybieramy sobie materiał (a przynajmniej staramy się) i potem on nam wszystko przygotowuje. Dzięki temu w salonie mam piękny, zabytkowy fotel po babci z zupełnie nową, stylizowaną tapicerką :icon_biggrin:

Napisano
Cytat

Też raczej wolę odnawianie mebli niż kupowanie nowych. Stare świetnie pasują już do układu pokoju, na dodatek strasznie je lubię, sentyment i te sprawy. A że mam dobrego fachowca w rodzinie, to nigdy nie ma problemu ze zrobieniem tapicerki, itp. Podrzucił nam kiedyś stronę hurtowni tapicerskiej, więc stamtąd wybieramy sobie materiał (a przynajmniej staramy się) i potem on nam wszystko przygotowuje. Dzięki temu w salonie mam piękny, zabytkowy fotel po babci z zupełnie nową, stylizowaną tapicerką icon_biggrin.gif


A co to za hurtownia? Mają fajne wzory? Podziel się adresem, bo może też bym skorzystał z takiej opcji icon_smile.gif
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cytat

My często korzystamy z usług tapicera. Mamy w domu trzy koty, które regularnie drapią narożnik w salonie, Próbowaliśmy już wszystkiego, ale koty wiedzą lepiej icon_biggrin.gif Pozostaje nam więc tapicer. To zdecydowanie tańsza opcja niż zakup nowego narożnika co pół roku icon_biggrin.gif



Pat_i_kot, a może to złe umiejscowienie drapaka?
Niedawno natrafiłam na bardzo fajny artykuł, gdzie bardzo obszernie jest opisane dlaczego i kiedy kot drapie meble.
Przemyślcie sprawę, bo może przestawienie drapaka załatwi sprawę icon_biggrin.gif

http://ewamebluje.pl/kot-w-domu-zakup-i-um...wienie-drapaka/
  • 9 miesiące temu...
Napisano
Ja ogólnie lubię tapicerowane meble. W zeszłym roku odnawiałam krzesła, w sumie nie znam się na tym - po prostu je rozkręciłam, drewno pomalowałam na biało a tapicerkę (brudną i taką ogólnie fe) po prostu przykryłam nowym materiałem przy pomocy gwoździ icon_biggrin.gif i z dumą się pochwalę, że nikt nie wróżył mi sukcesu a teraz mamy jedyny w swoim rodzaju komplet w jadalni icon_biggrin.gif
Teraz przymierzam się do czegoś takiego - potrzebuję podpowiedzi jak wykonać taki wzór, jak taki efekt uzyskać jak tutaj na zagłówku http://www.aaaameble.pl/lozko-boxspring-998-41skoropodobne
mam łóżko, widziałam tutoriale (i sama też raz coś takiego robiłam), jak zrobić pikowanie "diamentowe". Ale mi się podoba takie - w pikowaniu diuamentowym wystarczyło zrobić otwory na wierzchołkach rombów a tutaj? Jak uzyskać taki efekt - jak to nazwać - szczelin?? czy to kwestia równego zagięcia materiału? czy to jakoś zszyć?? chcę zrobić łóżeczko dla córeczki z takim zagłówkiem (więc tego dużo nie będzie i w mniejszej skali), do tego niewielki baldachim. Ktoś wie? są tutaj specjaliści? ktoś pomoże?

Cytat

Dzięki. Wiem teraz ile zaoszczędziłem, sam se zmieniając tapicerkę. Wydałem tylko na nowy zszywacz i zszywki, resztę narzędzi juz miałem.



ja z braku chęci pójścia do sklepu użyłam gwoździ icon_biggrin.gif i tłuczka do mięsa, bo młotka nie znalazłam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na ostatnim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...