Skocz do zawartości

Elastyczna fuga


Bopet

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?

Jeżeli mam nawiązać do wątku ogrzewania podłogowego to ATLAS (losowo wybrany przykład bez specjalnego wskazania na markę) zaleca fugi ATLAS ARTIS.
W tej grupie produktów jest zarówno fuga cementowa (FUGA ATLAS ARTIS 1-25 mm) jak i fuga epoksydowa (FUGA EPOKSYDOWA ATLAS ARTIS 1-10 mm).

Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.

Wnioskuję, ze różnice w cenach innych producentów między tego rodzaju fugami są zbliżone.

Jeżeli zaś mowa o wspomnianych fugach elastycznych firmy MAPEI. Proponuję zapoznac się z informacjami na temat fug: KERACOLOR FF, KERACOLOR GG, KERACOLOR SF, ewentualnie na temat dodatku do fug FUGOLASTIC.

Informacje znajdziesz TU -> Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego -> Zaprawy do spoinowania - cementowe.
Link do komentarza
Cytat

Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?



Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.



Tanio nie znaczy dobrze .
My Polacy jesteśmy biedni i nie stać nasz na tanie rzeczy .
Dzisiaj większość ludzi chce położyć fugę w kolorze płytek .
A ile czasu jasna fuga na podłodze będzie ładna , 1 , 2 , 3 lata .
A epoksyd będzie miał kolor taki sam cały czas taki sam .
Poza tym jest odporny na wszystkie plamy , zabrudzenia .
Jak kupuje się płytki za ileś tam złotych + do tego dobry klej ( na ogrzewanie podłogowe najlepiej s1 ) to koszty fugi epoksydowej są minimalne .
Link do komentarza
Zacznę od tego, że niczego nie polecam a jedynie wskazuję różnicę w cenach fug epoksydowych i cementowych na przykładzie ATLAS. Wybór należy do Państwa. Biorąc pod uwagę zużycie materiału i powierzchnię w łazience/kuchni do fugowania nie odczujemy tak bardzo wzrostu poniesionych kosztów.

Na rynku jest wielu producentów chemii budowlanej i z pewnością można znaleźć kompromis między nazwijmy to "jakością/przywiązaniem do marki" a ceną.

Bez wględu na markę zauważymy pewną prawidłowość w stosowaniu fug - epoksydowe są dedykowane do stosowania w miejscach szczególnie zagrożonych agresją różnych substancji. Nie będę tu przytaczał kart produktów.

Nikt jednak nie zabroni nam zastosowania fug epoksydowych w naszym mieszkaniu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Racja racja, nikt nikomu nic nie wmusza a jedynie mówi, że to albo to ale po co przepłacać. Faktycznie jak się remontuje mieszkanie w bloku np. to lazienka, wc i załóżmy kuchnia to raptem kilka m2 i tu można z fugą epoksydową zaszaleć ale jak ktoś ma salony to wątpię żeby tak lekką ręką wydał kupę kasy na epoksyd. Tu kasa, tam kasa i każdy wie co dalej.

Zwróćcie moi drodzy uwagę, że przykłady fug MAPEI podane przez REDAKCJĘ wcale nie są epoksydowe. MAPEI ma natomiast ten dodatek do "ulepszenia" fug i to tez ciekawa sprawa. Generalnie jak kilka osób poleca markę to coś w tym musi być. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Otóż to - cenna uwaga przedmówcy icon_smile.gif
Ja wrócę jeszcze do fug Sopro. Z gamy fug elatycznych tego producenta można wybrać te oto produkty: Sopro Saphir? 5 Fuga perłowa 1-5 mm, Sopro Brillant? Fuga perłowa 1-10 mm, Sopro FL-S Fuga szeroka elastyczna 2-20 mm, Sopro FL Fuga szeroka elastyczna z trasem 2-20 mm. Maja one szerokie spektrum stosowania, sa odporne na zabrudzenia, daja satysfakcjonujące efekty wizualne itd. Sopro FL-S i Sopro FL można stosowac na podłogach ogrzewanych

Producent ten ma w swej ofercie również fugi epoksydowe, ale tu potwierdza sie teza, że to są fugi specjalistyczne i "wybitnie" specjalistyczne, więc w zasadzie stosowanie ich w łazience, kuchni etc. nie ma zbytniego sensu.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Właśnie? Czym?




Specjalistyczna - określenie użyte w celu uzmysłowienia pewnego faktu - nie wszędzie jest sens stosowania najdroższych technologii (dedykowanych przeważnie do aplikacji w szczególnych miejscach) - jaki jest sens stosowania fugi epoksydowej tam, gdzie zagrożenie pewnymi substancjami chemicznymi nie istnieje?

Analogicznie - nie ma sensu stosować betonu wodoszcelnego na fundamenty domku jednorodzinnego. Ktoś powie - "to jest beton specjalistyczny". POTOCZNIE.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Kolego co za brednie wypisujesz?




To skoro juz tak konkretnie Kolega się wypowiada o najgorszym syfie, to moze dla równowago Kolega zdradzi tajemnicę najlepszego wyboru. Natura lubi równowagę a forumowicze chętnie skorzystają.

Ja np. jestem bardzo ciekaw, która fuga jest Kolegi zdaniem najlepsza - o ile taka wogóle istnieje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...