Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

wezuwiusz3

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wezuwiusz3

 • Ranga
  Początkujący
 1. wezuwiusz3

  Łączenie płyt k/G

  Kicia jednak głupoty pisze szablonowe ze szkoleń prowadzonych przez kretynów nie mających pojęcia o glazurnictwie,a prowadzący akcję zlecone przez PBP w ramach projektu Kapitał Ludzki, Technolog Robót Wykończeniowych. Zadam tylko jedno pytanie.Ile kleju pod płytkę o wielkości 30x30 klejoną na suficie.Jaka grubość grzebienia. Kicia co Ty na to mi odpowiesz,bo nie znalazłem nic na ten temat na Twoim blogu. Pozdrowienia dla glazurników na obcasach,szczególnie wychodzących na drabinkę bez majteczek
 2. wezuwiusz3

  Łączenie płyt k/G

  Jeżeli Ty do wypełniania szczelin przy ścianie i płytkach używasz silikonu ,w dodatku piszesz bloga i udzielasz porad,to boże chroń nas przed tego typu fachowcami. Akryl do wypełniania spoin.
 3. wezuwiusz3

  Na czym domek rekreacyjny?

  Głębokość na niespójnym terenie nie jest ważna .Ważniejsza jest szerokość. Jeżeli wejdziesz w kopny śnieg w wysokich butach,to i tak bedziesz zapadał się w tym śniegu,ale jak wejdziesz w tzw.rakietach,to będziesz maszerował bez problemu.Głębokość fundamentu zależy od strefy przemarzania,Tutaj też ważne jest żeby wykonać stopę w ziemi szerszą,a filar słupa może być cieńszy.Uniwersalna taka głębokość to jest 50 cm.w ziemi+część naziemna,w zależności jak wysoko ma być wykonany podest. Dadam jeszcze że taki domek nie może być większy bez zezwolenia jak 35m poza miastem i do 30 m w mieście,więc i ciężar takiego domku nie będzie duży,więc nie trzeba tutaj fundamentów jak pod dom.
 4. wezuwiusz3

  Układamy kostkę brukową - poradnik praktyczny

  No nie do końca jest to nie prawidłowy sposób.Wystarczy sobie pooglądać wszelakiej maści poradniki ,gdzie na odbojówkach,czy alejkach w ten sposób pokazane jest jak robi się podbudowę.Na 6 metrów kw.sypie się worek cementu i właśnie grabkami się go miesza z piaskiem. Czy jest to wytrzymałe??.Nie wiem ,jeszcze w ten sposób nie robiłem
 5. wezuwiusz3

  Elastyczna fuga

  Bo Atlas to najgorszy syf jaki wynaleziono.Zakłady powinni zbombardować,a miejsce zaorać i posadzić buraki.
 6. wezuwiusz3

  Na czym domek rekreacyjny?

  Proponował bym zapytać tych co budują takie domki letniskowe,np.zadać takie zapytanie sprzedającemu na Allegro.pl Oni najlepiej się orientuja na tych przepisach.
 7. wezuwiusz3

  Układamy kostkę brukową - poradnik praktyczny

  Gadasz ,jak byś się na tym przynajmniej znał.Na podjazdach się tego nie robi.Można tak zrobić na chodnikach wokół domu .Trzeba jednak wiedzieć ile cementu dać i jak zamieszać .Dajesz ekowłókninę(choć nie koniecznie,można podsypać tłuczniem),sypiesz piasek ,potem na to sypiesz cement(worek na 5 metrów kw ,mieszasz to grabkami powierzchownie .Daje Ci to stabilne podłoże ,a reszta piasku pod spodem jest nie wymieszana,co jest tzw.soczewka piaskową,która właśnie działa jak amortyzator w czasie zimy i nie trzeba żadnej dylatacji.
 8. wezuwiusz3

  Układamy kostkę brukową - poradnik praktyczny

  Kolo,a przeczytałeś dokładnie tekst??,jeśli Cię nie obchodzą spadki i takie tam rzeczy,to jak najbardziej.W końcu napisałeś że chodnik ,a co się tyczy chodnika ,to sypiesz chudziaka na 10 cm,więc to zastąpi Twój chudziak.Wystarczy teraz warstwa ,która by to połączyła.Doradzał bym jednak ponacinanie przynajmniej starej gładzi na chodniku w kratkę ,przy pomocy tarczy diamentowej ,lub do betonu ,żeby lepiej związało nawierzchnię z podkładem .Syp na chodnik z 5 cm wymieszanego chudego betonu i układaj na tym kostkę.
 9. wezuwiusz3

  fundamenty - koszt robocizny

  Za 5 000 za fundament,wykopanie ,wykonanie podsybki żwirowej+podsypka 10 cm z hudego betonu,szolowanie, zbrojenia ,wylanie ławy,zaizolowanie,następnie wymurowanie z bloczków betonowych fundamentu znów izolowanie,ta jak Byś mi na budowie powiedział że dasz mi 5000 zł za tą robotę,to trzeba by było Cię z tego wykopu wyciągać koparką,bo bym Cię tak trzasnął.Chłopie jeżeli Cię nie stać na budowę,to sobie kup namiot,a jak się Chcesz budować ,to Bądż uczciwy.Jeżeli Jesteś taki mądry,to dla czego sam sobie za 5000 nie wykonałeś tych fundamentów.Znalazł sie ekspert do wyceny czyjejś roboty.Co Ty sobie myslisz,że jak ktoś robi na budowie to jest gorszy niż TY??.To bardzo ciężka praca,więc za to trzeba zapłacić,bo każdy budowlaniec na budowie nie tylko pozostawia po sobie robotę ,ale kawałek swojego zdrowia.
 10. wezuwiusz3

  Pytanie o domek drewniany

  Spokojnie .W dodatku zdrowo w przeciwieństwie do blokchałzów.
×