Skocz do zawartości

system nawadniający


Recommended Posts

Cytat

witam, czy ktoś samodzielnie projektował system nawadniający. Można kupić poszczególne elementy, ale czy uda mi sie samodzielnie je poskładać? Czy w tym wypadku należy zgłosić sie do firmy specjalistycznej i co ew. brać pod uwagę w jej wyborze?


dawno temu zajmowałem się systemami ,można na dzień dzisiejszy zrobic samemu ale co moge polecić to sytem rain bird od połowy 90 lat na rynku ,zadnych awarii zadnych problemów
oczywiście aby zrobic system trzeba miec podstawowa wiedze hydraulika i przewody poukładac ze spadem ,pozakładąc odwadniacze ,robiąc instalacje w takli sposób aby zima jej nie uszkodziła ,jest tez system garden ale to jest lipa
wejdziesz na stronę rain bird to tam znajdziesz porady i sobie zamówisz i Ci przyślą a nawet dobiorą wszytkie elementy jedynie tylko wąz 25 lub 32 sobie kupisz i po kłopocie
natomiast jesli nie masz smykałki to znajdz fachowca ale takiego co bedzie miał na swoim koncie zadowolonych klientów
Ja z tego na poczatku lat 2000 zrezygnowałem bo nagle okazało się że wszycy się na tym znają i tanio robią ....
Link do komentarza
Cytat

witam, czy ktoś samodzielnie projektował system nawadniający. Można kupić poszczególne elementy, ale czy uda mi sie samodzielnie je poskładać? Czy w tym wypadku należy zgłosić sie do firmy specjalistycznej i co ew. brać pod uwagę w jej wyborze?



Sprecyzuj dokładnie co chcesz nawadniać i co byś widział w swoim zestawie. Ja nawadniam sobie w szklarni i podlewam całą działkę z jednego systemu. Kupiłem programator firmy Gardena + kilka zraszaczy do podlewania trawy ogródka a w szklarni zamontowałem rurki z małymi zaworkami które nawadniają mi każdą sadzonkę. Zamontowałem w ziemi rurki plastikowe i wyprowadziłem w różnych częściach działki kraniki oraz szybko złączki do węża. Działa i jestem z tego zadowolony.
Link do komentarza
Cytat

witam, czy ktoś samodzielnie projektował system nawadniający. Można kupić poszczególne elementy, ale czy uda mi sie samodzielnie je poskładać? Czy w tym wypadku należy zgłosić sie do firmy specjalistycznej i co ew. brać pod uwagę w jej wyborze?



Jest firma która organizuje szkolenie z z zakresu projektowania i montażu automatycznego systemu nawadniającego profesjonalnej firmy K-Rain.


Systemy nawadniające szkolenia

Mają też sklep gdzie szybko i łatwo można zakupić przez internet wszystkie produkty.
Podobno jak przyjedzie sie do tej firmy to pomagają wykonać projekt takiego systemu.

www.k-rain.com.pl


Polecam firmę bo sam byłem na ich szkoleniu i po jednym dniu nauczyłem się budować systemy. Oczywiście na początku były problemy ale firma dba o to aby klienci nie popełniali błędów podczas projektowania.

Firma posiada sklep gdzie wszystko jest na miejscu.

Polecam.
Link do komentarza
System można zaprojektować samodzielnie. Należy znać ciśnienie robocze, wydatek źródła oraz wymierzyć planowane do podlewania powierzchnie. W zależności od tych parametrów zaplanować ilość i rodzaj zraszaczy oraz linie kroplujące. W zależności od tego podzielić ogród na sekcje pamiętając o tym, że w jednej sekcji mogą pracować zraszacze tylko jednego rodzaju. Wiedząc już ile sekcji planujemy dobieramy sterownik oraz ilość elektrozaworów oraz ich rozmieszczenie. Pozostaje jeszcze dobrać średnice rur doprowadzających wodę oraz kształtek łączących system w całość.

Prościej jest zwrócić się z pytaniem np. do naszej firmy, jeżeli zamawiający zdecyduje się zakupić sprzęt w naszej firmie zaprojektujemy system za darmo.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Ja ponowie pytanie
Mam już w dużej części zagospodarowany ogród ale ponieważ wciąż nam przysychają iglaki na obrzeżach a chcemy żeby szybko i mocno sie rozrosły ( czasu brak też na podlewanie ręczne) ogrodnik nam podpowiedział, żeby założyć jakieś nawadnianie kropelkowe albo dokorzeniowe ( z tym że on sie tym nie zajmuje) - wiecie coś o tym? Czy da się to zrobić samemu? Czy lepiej dać do zrobienia jakiejś firmie? No i jakiej firmy te urządzenia do nawadniania najlepiej się sprawdzają? jakbyście coś podpowiedzieli bede wdzięczna
Link do komentarza
Cytat

można samemu , można z firmą. Zalezy czy ma się czas na kopanie icon_smile.gif

System zaprojektują ci firmy sprzedające elementy do nawodnień za 300 zł (zwrot kwoty przy zakupie w sklepie materiałów)




Dokładnie tak. Jak chcesz porządnego systemu zerknij na Tanake
Częsci do systemów mają b.dobrej jakości , projekty tez robią
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dokładnie tak. Jak chcesz porządnego systemu zerknij na ........................
Częsci do systemów mają b.dobrej jakości , projekty tez robią


Nie musisz się wysilać i doradzać fachowcowi z branży.
A swoja droga to widziałem lepsze systemy nawadniające.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...