Skocz do zawartości

system nawadniający


Recommended Posts

Cytat

witam, czy ktoś samodzielnie projektował system nawadniający. Można kupić poszczególne elementy, ale czy uda mi sie samodzielnie je poskładać? Czy w tym wypadku należy zgłosić sie do firmy specjalistycznej i co ew. brać pod uwagę w jej wyborze?


dawno temu zajmowałem się systemami ,można na dzień dzisiejszy zrobic samemu ale co moge polecić to sytem rain bird od połowy 90 lat na rynku ,zadnych awarii zadnych problemów
oczywiście aby zrobic system trzeba miec podstawowa wiedze hydraulika i przewody poukładac ze spadem ,pozakładąc odwadniacze ,robiąc instalacje w takli sposób aby zima jej nie uszkodziła ,jest tez system garden ale to jest lipa
wejdziesz na stronę rain bird to tam znajdziesz porady i sobie zamówisz i Ci przyślą a nawet dobiorą wszytkie elementy jedynie tylko wąz 25 lub 32 sobie kupisz i po kłopocie
natomiast jesli nie masz smykałki to znajdz fachowca ale takiego co bedzie miał na swoim koncie zadowolonych klientów
Ja z tego na poczatku lat 2000 zrezygnowałem bo nagle okazało się że wszycy się na tym znają i tanio robią ....
Link do komentarza
Cytat

witam, czy ktoś samodzielnie projektował system nawadniający. Można kupić poszczególne elementy, ale czy uda mi sie samodzielnie je poskładać? Czy w tym wypadku należy zgłosić sie do firmy specjalistycznej i co ew. brać pod uwagę w jej wyborze?



Sprecyzuj dokładnie co chcesz nawadniać i co byś widział w swoim zestawie. Ja nawadniam sobie w szklarni i podlewam całą działkę z jednego systemu. Kupiłem programator firmy Gardena + kilka zraszaczy do podlewania trawy ogródka a w szklarni zamontowałem rurki z małymi zaworkami które nawadniają mi każdą sadzonkę. Zamontowałem w ziemi rurki plastikowe i wyprowadziłem w różnych częściach działki kraniki oraz szybko złączki do węża. Działa i jestem z tego zadowolony.
Link do komentarza
Cytat

witam, czy ktoś samodzielnie projektował system nawadniający. Można kupić poszczególne elementy, ale czy uda mi sie samodzielnie je poskładać? Czy w tym wypadku należy zgłosić sie do firmy specjalistycznej i co ew. brać pod uwagę w jej wyborze?



Jest firma która organizuje szkolenie z z zakresu projektowania i montażu automatycznego systemu nawadniającego profesjonalnej firmy K-Rain.


Systemy nawadniające szkolenia

Mają też sklep gdzie szybko i łatwo można zakupić przez internet wszystkie produkty.
Podobno jak przyjedzie sie do tej firmy to pomagają wykonać projekt takiego systemu.

www.k-rain.com.pl


Polecam firmę bo sam byłem na ich szkoleniu i po jednym dniu nauczyłem się budować systemy. Oczywiście na początku były problemy ale firma dba o to aby klienci nie popełniali błędów podczas projektowania.

Firma posiada sklep gdzie wszystko jest na miejscu.

Polecam.
Link do komentarza
System można zaprojektować samodzielnie. Należy znać ciśnienie robocze, wydatek źródła oraz wymierzyć planowane do podlewania powierzchnie. W zależności od tych parametrów zaplanować ilość i rodzaj zraszaczy oraz linie kroplujące. W zależności od tego podzielić ogród na sekcje pamiętając o tym, że w jednej sekcji mogą pracować zraszacze tylko jednego rodzaju. Wiedząc już ile sekcji planujemy dobieramy sterownik oraz ilość elektrozaworów oraz ich rozmieszczenie. Pozostaje jeszcze dobrać średnice rur doprowadzających wodę oraz kształtek łączących system w całość.

Prościej jest zwrócić się z pytaniem np. do naszej firmy, jeżeli zamawiający zdecyduje się zakupić sprzęt w naszej firmie zaprojektujemy system za darmo.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Ja ponowie pytanie
Mam już w dużej części zagospodarowany ogród ale ponieważ wciąż nam przysychają iglaki na obrzeżach a chcemy żeby szybko i mocno sie rozrosły ( czasu brak też na podlewanie ręczne) ogrodnik nam podpowiedział, żeby założyć jakieś nawadnianie kropelkowe albo dokorzeniowe ( z tym że on sie tym nie zajmuje) - wiecie coś o tym? Czy da się to zrobić samemu? Czy lepiej dać do zrobienia jakiejś firmie? No i jakiej firmy te urządzenia do nawadniania najlepiej się sprawdzają? jakbyście coś podpowiedzieli bede wdzięczna
Link do komentarza
Cytat

można samemu , można z firmą. Zalezy czy ma się czas na kopanie icon_smile.gif

System zaprojektują ci firmy sprzedające elementy do nawodnień za 300 zł (zwrot kwoty przy zakupie w sklepie materiałów)




Dokładnie tak. Jak chcesz porządnego systemu zerknij na Tanake
Częsci do systemów mają b.dobrej jakości , projekty tez robią
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dokładnie tak. Jak chcesz porządnego systemu zerknij na ........................
Częsci do systemów mają b.dobrej jakości , projekty tez robią


Nie musisz się wysilać i doradzać fachowcowi z branży.
A swoja droga to widziałem lepsze systemy nawadniające.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...