Skocz do zawartości

Kto myje okna przed świętami?


Recommended Posts

Gość Anonim
Zwyczaj mycia okien i sprzątania przed \"wiosennymi\" świetami pochodzi z żydowskiego zwyczaju oczyszczania (koszerowania domu) przed świętem Purim. Po prostu mlodsza religia buduje na starszej...
Link do komentarza
Mam żelazną zasadę, że mycie okien odbywa się wyłącznie powyżej 10o C. Jeżeli przed świętami jest chłodniej to okna pozostają nieumyte i nawet najbliższa rodzina przestała się temu dziwić. Wyznaję zasadę, że święta to atmosfera, a nie głównie porządki.

Należę do osób, które nie znoszą prac domowych. Najlepiej jak pani sprzątająca umyje. Nauczyłam też swoich panów (niestety tylko młodszych) i do mnie należy jedynie ostateczny szlif.

Pozdrawiam czyścioszków
Link do komentarza
Ja myję okna, kiedy tego wymagają... albo nawet kiedy już od dłuższego czasu tego wymagają hihi. Nie ma reguły- czasem raz na miesiąc a czasem raz na dwa miesiące. W kuchni okno myję praktycznie co tydzień.
Podobnie jak acia, uważam że święta nie są po to żeby myć okna i sprzątać! Nie ukrywam jednak,że zawsze z nadejściem wiosny chętniej sprzątam i w domu i w jego obejściu icon_smile.gif
Link do komentarza
Patrzę na te okna swoje
Ot tak, od niechcenia
Szkło… skojarzenie, winko moje
Czy przeźroczystość coś zmienia?
Otwieram … i nie jest źle
Czy myjąc wyjdę na szajbusa?
Cholera co ja od tych okien chce?
Może pod nimi zrobią dyngusa
Koniec z końcem więc wypiłem
Troszkę poczułem bluesa
Będzie trucie, że nie myłem
…e , przestawię pod okno palemusa
Otworzę drugą… bo to mnie wzrusza
I tu nadeszła ta wredna chwila
Na oknie plamy jak mapy z globusa
Ścieka guano jakiegoś pterodaktyla
Szybko się obróciłem tyłem
Oj jak dobrze, że nie myłem
O jak dobrze, że nie myłem
O jak dobrze, że wypiłem
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...