Skocz do zawartości

Porotherm DRYFIX - zaprawa w piance


Recommended Posts

Napisano

Firma Wienerberger wprowadziła na rynek system Porotherm DRYFIX – innowacyjną technologię pozwalającą na murowanie pustaków za pomocą specjalistycznej zaprawy w piance. To pierwszy tego typu system na polskim rynku materiałów budowlanych, który sprawdził się już w innych krajach np. Austrii czy też Czechach.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/aktualnosci/11109-porotherm-dryfix-zaprawa-w-piance

Gość Pan Tadeuszek
Napisano
witam, odkrywanie Ameryki w Polsce :-) ja już taki domek postawiłem w tamtym roku ! Parter domku powstał w jeden dzień ! Polecam moja stronę z budowy www.domekzwidokiem.republika.pl.
Napisano
Cytat

witam, odkrywanie Ameryki w Polsce icon_smile.gif ja już taki domek postawiłem w tamtym roku ! Parter domku powstał w jeden dzień ! Polecam moja stronę z budowy www.domekzwidokiem.republika.pl.


Galeria pobieżnie ale zaliczona icon_smile.gif Widok cudowny - zazdroszczę lokalizacji. Szkoda tylko, że architektura domku nie wykorzystała uroków skarpy - tutaj mam mały niedosyt, ale nie o tym miało być. Mam nadzieję, że dowiemy się coś więcej na temat kosztów, bo to chyba interesuje wszystkich icon_smile.gif
Napisano
Cytat

<strong>Firma Wienerberger wprowadziła na rynek system Porotherm DRYFIX – innowacyjną technologię pozwalającą na murowanie pustaków za pomocą specjalistycznej zaprawy w piance. To pierwszy tego typu system na polskim rynku materiałów budowlanych, który sprawdził się już w innych krajach np. Austrii czy też Czechach.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/aktualnosci/11109-porotherm-dryfix-zaprawa-w-piance



To chyba żart???

Wyżej opisana zaprawa jest do produktów, przed którymi Wienerberger.pl "chroni" nasz rynek i wielce Szanownych Klientów.
Mur z T-9 czy T-8 Czy T50 i plan - spowodowałby znaczny spadek sprzedaży gazu. A do tego dopuścić nie można!!!!!!

Błagam nie róbcie kpin z ludzi - sprzedaż kleju bez "cegieł" jest kpiną !!!

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

Poroton_T8.htm

poroton_T9.htm

DSC01446.jpg

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

Poroton_T8.htm

poroton_T9.htm

Gość Pan Tadeuszek
Napisano
nie za bardzo kumam, o co chodzi temu gościowi z ostatniego wpisu ? Pianka jest i owszem tylko do produktu wienerbergera , ja stawiałem z porotermu Profi , idealnie szlifowany na wymiar jako warunek zastosowania pianki ...
Napisano
Cytat

Pianka jest i owszem tylko do produktu wienerbergera


Zgoda! Ale tych produktów wienerbergera, do których jest pianka do nas się nie sprowadza. Mało tego... przedstawiciel wienerbergera wypowiedział się w temacie, że jeszcze minimum dwa lata będzie chronił polski rynek przed :
Cytat

Załączony plik
POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf ( 79.97K ) Liczba pobrań: 3
Poroton_T8.htm ( 28.67K ) Liczba pobrań: 5
poroton_T9.htm ( 28.62K ) Liczba pobrań: 1

Gość Pan Tadeuszek
Napisano
kolego , mylisz się i to bardzo ! poroterm profi z którego ja wybudowałem dom jest na naszym rynku oficjalnie juz 2 lata ! Tak samo poroton T8 i T9 mogłem też oficjalnie kupić w wielu hurtowniach .Wpisz w google i znajdziesz wiele hurtowni z tymi materiałami . Inna sprawa że świadomie wybrałem profi 30 po 5,40 brutto zamiast T8 po 20,30zł bo jakoś nie wierzę w ścianę jednowarstwową . Myśle że niepotrzebnie bijesz pianę :-) ps wiedziałem że profi się buduje na piance dlatego zrezygnowałem z kleju dostarczanego z paletami ( wtedy ) .Zaryzykowałem ale było warto, na mojej stronie zobaczyć można że całyparter domu powstałw jeden dzień !.
Napisano
Również nie wierzę w ścianę jednowarstwową (tu się zgadzamy) - musi być choć troche wełny z folia od środka . T8 i T9 to nawet w przybliżeniu minimum nie spełniają . Ti.Plan też trzeba doiziolować do 0.1W/m2 xK i paroizolacja zabezpieczyć.
Czy może Szanowny Pan podać namiar gdzie sprzedawali Ti.plan (czy trez T50i-plan)
Gość Pan Tadeuszek
Napisano
akurat o to co prosisz to nie wiem , bo mnie to nie interesowało , ale żeby nie być gołosłownym e-cegly.pl/index.php?sess_id=4a4d50e069c46bb7f4661997446ca113&producer_filter=3 tam kupisz T8 i T9..
Gość Pan Tadeuszek
Napisano
jednak jesteś gościu upierdliwy :-) jak ktoś chce to może sobie nawet z Ameryki auto sprowadzić ! tym bardziej z Niemiec pustaki , powodzenia.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

nie za bardzo kumam, o co chodzi temu gościowi z ostatniego wpisu ? Pianka jest i owszem tylko do produktu wienerbergera , ja stawiałem z porotermu Profi , idealnie szlifowany na wymiar jako warunek zastosowania pianki ...



z tym idealnie szlifowanym jeżeli chodzi o Wienerberger to bym nie przesadzał... icon_mad.gif
Ten system nie jest taki dobry ! Hulający wiatr w ścianie tylko dlatego że pianka nie dekluje powierzchni pustaka to bardzo duży minus !
Jeżeli chodzi np. o pustak gr. 25 cm, to Wienerberger posiada znacznie gorsze właściwości pustaka od konkurencji ! Wienerberger: Współczynnik przenikania ciepła U=0,95 W/m2K EDER : Współczynnik przenikania ciepła U=0,80 W/m2K Jest to spora różnica 16%,a co za tym idzie bardzo duże różnice w późniejszych kosztach ogrzewania domu.
W przypadku grubości 44mm to Winerberger ma 0,30 U=0,80 W/m2K a Eder 0,22 U=0,80 W/m2K . icon_cool.gif
Dla pozostałych grubości są podobne różnice na korzyść Edera.
Lepszy jest pustak szlifowany na klej. Film pokazowy :
http://mobau.wrzuta.pl/film/3MSdX6Sqj2N/mo...szlifowany_eder
Więcej szczegółów na oferty na stronie http://mobaupolska.pl oraz na stronie producenta http://polski.ziegel-eder.de/produkty.html

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Widziałem reklamy, ale reklamy to... Dobrze zobaczyć zjęcia z prawdziwej budowy i te równe ściany. Marzę o równych ścianach.
Sama pustak z tą pianką wyglada jak ciasteczko icon_wink.gif
Chętnie poczytam o tym systemie więcej po twojej relacji Panie Tadeuszek. A widoki wspaniałe, gratuluje wyboru działki.
  • 4 miesiące temu...
Gość realista
Napisano
reklamy, reklamy.... jak ktoś nieświadomy i naiwny to wszystko kupi. Co ty "jimt" piszesz o równych ścianach i ciasteczku. Może kładzie się szybko ale co do właściwości cieplnej ściany można dyskutować. O wiele lepsze właściwości przenikania ciepła ma ścian zbudowana z pustaka szlifowanego i to najlepiej super jakości
  • 2 miesiące temu...
Napisano
My bedziemy z tego budowac na pomorzu !!! Nie boimy sie nowosci i po to one sa zeby je wykorzystywac :-)...
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Na tegorocznej Budmie - pierwszy raz było więcej izolacji od wewnątrz niż chorych ociepleń od zewnątrz!!!!
Wienerberger – na stawiane od lat pytanie – kiedy będzie można kupić porotherm Ti.Plan – TO NIE JEST TOWAR NA POLSKI RYNEK!!!!
Proszę eksperta z firmy by wyjaśnił DLACZEGO. Gościu na Budmie nie potrafił!

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

Napisano
Nie jest prawda, że w Polsce nie są dostępne „ciepłe” bloczki – wbrew pozorom jest ich sporo, różnych firm.

Natomiast prawdą jest, ze buduje się ściany z „byle jakiego” materiału i byle jak – bo ocieplenie (nieważne czy od wewnątrz, czy od zewnątrz) i tak wszystko „zniweluje”.

Pośrednimi „winowajcami” takiego stanu rzeczy są producenci wełny i styropianu, którzy w sposób jednoznaczny „preferują” i reklamują taki sposób budowania .

Po drugiej stronie są jednak koszty, bo „ciepłe” bloczki wymagają od ekipy dokładności i fachowości w danym segmencie robót budowlanych – a to kosztuje, bo taki wykonawca jest droższy od „przysłowiowego” Pana Kazia.

Teoretycznie same bloczki, nie wychodzą drożej niż byle jaki bloczek + ocieplenie, ale jak doliczymy do tego elementy systemowe (np. dedykowane nadproża) to koszty zdecydowanie wzrastają.

W zasadzie można powiedzieć, że to mizeria finansowa inwestorów, jest bezpośrednią przyczyną, że „ciepłe” bloczki nie mają wzięcia.
Napisano
Nie chodziło mi o same bloczki tylko o ten bloczek ( Ti. PLAN) NIE MOŻNA GO KUPIĆ) i o wypowiedź:
przedwczoraj na budmie : ten towar nie jest na polski rynek
i wcześniejszą, przedstawiciela Wienerbergera na nasz kraj ze spotkań w Agorze (Mądry buduje 2x lepiej) :
Jeszcze co najmniej dwa lata uda nam się chronić polski rynek przed tym wyrobem.
i prosiłbym o komentarz przedstawiciela...
Napisano
nie jestem przedstawicielem,
ale skomentuję
i co ku...rcze z tego?

bez tego nie da się dobrze budować?
osobiście nie jestem wcale przekonany, że jest to takie super rozwiązanie
no, ale skoro proferuje to TB i bez tego nie może pochwalić się żadną inwestycją,
to będę gardłował za wporwadzeniem tego na rynek,
pozostaje kwestia do jakiego typu zaliczyć - czy z ociepleniem od wewnątrz, bo fizycznie wewnątrz pustaka coś siedzi no i koronny argument - bez tego żyć TB nie może żyć
czy do ocieplenia z zewnatrz, bo mur ogranicza po zewnętrznej gabaryty pomieszczeń,
czy wkońcu do ocieplenia centralnego (bo w środku)- ale co wtedy z niecerntralnym-zadaniowym, he unsure.gif
Napisano
Cytat

Tak się zastanawiam, dlaczego akurat uparł się Pan na ten produkt – a może nie wie Pan ile kosztuje?
Z moich informacji wynika, że bloczki na 1m2 - to koszt ponad 550zł !!!!!!


Ja się uparłem??? Przecież to nie moje " ten produkt nie jest dla Polski" " będziemy chronić polski rynek przed tym produktem". A co do ceny - dlaczego pan uważa, że nawet drożej nie może być w ofercie? Mało tego - na budmie widziałem sprzedawali piankę do klejenia Ti.Plan . Muszę przyznać, że się ubawiłem gdy gościu kleił nią zwykłe pustaki i zachwalał jej ( pianki ) izolacyjność. Spytałem się nawet czy cieplej byłoby w d... gdyby szyć stringi z futerka.
Napisano
A kto niby zabrania dostaw do nas?

Za taka cenę wybuduje Pan 3m2 ściany o lepszych parametrach – przy czym do tamtych bloczków należy jeszcze doliczyć transport.

Jakoś dziwnie jestem spokojny o to, że gdyby znalazł się chętny na te bloczki, to bez problemów można je ściągnąć.

Nie wiem od kogo Pan usłyszał takie bzdurne zdanie, bo to zakrawa na jakieś „embargo” niezgodne z prawem unijnym.

Dla chętnych, cennik i warunki :

http://www.bdb.at/Content/download/pdf/350...010_fin_low.pdf str. 13

Napisano
Cytat

A kto niby zabrania dostaw do nas?

Za taka cenę wybuduje Pan 3m2 ściany o lepszych parametrach – przy czym do tamtych bloczków należy jeszcze doliczyć transport.

Jakoś dziwnie jestem spokojny o to, że gdyby znalazł się chętny na te bloczki, to bez problemów można je ściągnąć.

Nie wiem od kogo Pan usłyszał takie bzdurne zdanie, bo to zakrawa na jakieś „embargo” niezgodne z prawem unijnym.

Dla chętnych, cennik i warunki :

http://www.bdb.at/Content/download/pdf/350...010_fin_low.pdf str. 13


Byli chętni i nie kupili... nawet w Austrii. Odesłano do dealera w kraju. Szanowny Panie – nie jestem „miłośnikiem” tego materiału ( uważam, że izolacja termiczna zaczyna się od 0.1W/m2 x K czyli tam gdzie przestaje się opłacać centralne), ale nikt mi nie chciał odpowiedzieć dlaczego ten towar nie jest na polski rynek … Jeszcze co najmniej dwa lata uda nam się chronić polski rynek przed tym wyrobem. Dlaczego nie ma tego w ofercie firmy?
Czy mimo wszystko mógłbym doczekać się wyjaśnień od "źródła" a nie Pańskich, raczej luźnych, dywagacji?
Napisano
TO SE KUUUUU...RDE NAPISZ DO NICH OŚLA ŁĄKO!!!
jak pragnę zdrowia - jełop do kwadratu
może zadaj pytanie na pudelku? tam z pewnością przedstawiciel dostrzeże twe zaparciowe problemy
  • 5 miesiące temu...
Napisano
a ja tak zamierzam budowac sciany zaczne stawiać pewno w pazdzierniku to murarze uporają się w 2 tyg z stropami...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli szukacie sposobu na dekoracyjne i trwałe wykończenie drewnianych podłóg, mebli czy ścian – warto zwrócić uwagę na bejce olejne OSMO. To produkty, które zdobyły uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników domowych ceniących naturalne składniki, jakość oraz ekologiczne podejście do wykończenia wnętrz. Czym jest bejca olejna OSMO? Bejca OSMO to profesjonalny, barwiony podkład do drewna na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki brakowi wosków w składzie, bejca daje ogromne możliwości w zakresie intensywności koloru – od delikatnego podkreślenia struktury drewna po intensywne, nasycone barwy. Co istotne, nie tworzy na powierzchni warstwy lakieru – pigmenty wnikają głęboko w drewno, wyrównując jego odcień i podkreślając naturalne usłojenie. Gdzie można stosować bejcę? Bejce OSMO przeznaczone są wyłącznie do zastosowań wewnętrznych, idealnie sprawdzą się na: drewnianych podłogach, deskach i parkietach, stopniach schodów, blatach, meblach, ścianach i sufitach z drewna, a także na zabawkach dziecięcych i przyborach drewnianych – po wyschnięciu są całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku. Jak działa? Bejca sama w sobie nie jest pełnoprawnym wykończeniem – to etap barwienia, który należy zabezpieczyć woskiem twardym olejnym OSMO. Takie połączenie daje nie tylko wyjątkowy efekt wizualny, ale również trwałość i odporność na codzienne użytkowanie. Dlaczego warto? Naturalne składniki: cztery rodzaje oczyszczonych olejów roślinnych i wysokiej jakości pigmenty. Możliwość pracy z utwardzaczem – istotne dla profesjonalistów. Idealne do przestrzeni komercyjnych, gdzie czas to pieniądz – powierzchnia może być gotowa do użytku już następnego dnia. Ogromna paleta kolorów – od klasycznych odcieni drewna po nowoczesne, designerskie barwy. Podsumowanie Bejce olejne OSMO to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają naturalnych i trwałych produktów do barwienia drewna. Ich elastyczność, ekologiczny skład oraz profesjonalne właściwości użytkowe czynią je wyborem godnym uwagi – zarówno w domach, jak i w przestrzeniach komercyjnych.
    • Albo tylko znajdował się w miejscu, obok którego uderzył piorun. Bo piorun może zabić również z dalszej odległości, to zależy od okoliczności wyładowania atmosferycznego.  A do artykułu polecam ten temat   Jak sprawdzić, czy instalacja odgromowa jest niezbędna?
    • Komentarz dodany przez Paweł: Zgadza się, uderzenie pioruna jest rzadkie, ale nie niemożliwe. Wczoraj ogłoszono śmierć Auduna Groenvolda, norweskiego olimpijczyka w narciarstwie dowolnym, który został uderzony przez piorun podczas wycieczki do domku letniskowego.
    • W Polsce każdego roku burze powodują szkody warte miliony złotych. Zniszczone urządzenia, pożary dachów i porażenia prądem to realne skutki, które dotykają nie tylko właścicieli domów na odludziu. Czy wiesz, że piorun może spalić sprzęt, nawet jeśli uderzy kilometr od twojego domu? Sprawdź, jak skutecznie i tanio zabezpieczyć dom przed burzą. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/116255-piorunochron-chroni-dom-przed-burza
    • Komentarz dodany przez inżynier Mirek: Niestety w artykule zapomniano o podstawowym zadaniu jaki ma spełniać dach - szczelność, pełna ochrona przed warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim opadami, aby wnętrze budynku było bezpieczne. Każdy wie, że obecnie układane dachówki, blachodachówki, blacha czy inne pokrycia dachowe nie są szczelne. Zwłaszcza w narożach, koszach praktycznie nie ma szans na szczelne wykonanie pokrycia. Dlatego ważne jest aby pod tą dachówką, blachą, blachodachówką wykonać w 100% szczelną warstwę. Niestety membrany paroprzepuszczalne nie nadają się do wykonania takiej szczelnej izolacji. Mają bardzo małą odporność na promieniowanie UV, przeważnie 2-3 miesiące, a najlepsze do 6 miesięcy. To nic w porównaniu do pap czy membran bitumicznych, które mają odporność na kilka a nawet kilkanaście lat. Poza tym podczas układania takiej membrany paroprzepuszczalnej często dochodzi do naderwań, rozdarć, które ciężko załatać. A poza tym trzeba pamiętać, że każda membran jest przebijana przez setki gwoździ, którymi przybijamy kontrłaty i łaty. A każde przebicie membrany paroprzepuszczalnej gwoździem to dziura, która jest potencjalnym miejscem przecieku wody. Przy papach nie ma takiego problemu - gwóźdź przebija papę, ale bitum uszczelnia się wokół tego gwoździa i nie ma zagrożenia, że woda będzie przeciekała. A co do paroprzepuszczalności to oczywiście jest ona ważna i potrzebna, ale tylko w niektórych przypadkach. Ogólnym założeniem jest, że izolacja termiczna nie może być narażona na zawilgocenie. Skoro od strony pomieszczenia ocieplenie jest chronione folią paroizolacyjną, która ma za zadanie nie przepuszczać wilgoci, pary wodnej to izolacja termiczna jest dobrze chroniona od spodu (od strony wnętrza budynku). A od góry ? No właśnie, żadna membrana paroprzepuszczalna nie ochroni izolacji termicznej przed wilgocią a nawet wodą. Potrzebna jest szczelna izolacja, która daje 100% gwarancji szczelności. Dlatego stosowanie membrany paroprzepuszczalnej montowanej tylko na krokwiach to igranie z wilgocią. A zawilgocona izolacja termiczna to strata ciepła, bo wilgotna izolacja termiczna przepuszcza ciepło. A to kosztuje. Więc to, że deskowanie i dobra papa czy membrana bitumiczna nieco zwiększają koszt budowy, to w bardzo krótkim czasie ten koszt zostaje odrobiony przez oszczędność na ogrzewaniu. I na koniec coś, co żadna membrana paroprzepuszczalna nigdy nie wytrzyma. Chodzi o ostatnio występujące gwałtowne burze i mocne porywy wiatru. Nie ma roku abyśmy w mediach nie widzieli tragedii ludzi, którzy doświadczyli zerwania dachu. Jak wygląda zerwany dach wykonany w wersji ekonomicznej to chyba każdy widział. Zerwana dachówka, blacha, membrany paroprzepuszczalnej praktycznie nie ma, widać strzępy ocieplenia. A deszcz pada i zalewa wnętrze. Tragedia. Natomiast dach wykonany w technologi pełnego deskowania po zerwaniu dachówek, blachy pozostaje sprawny i nadal zabezpiecza wnętrze przed deszczem. Takie pełne deskowanie z dobrą papą czy membrana bitumiczną jest praktycznie drugim dachem. Czy wobec tego stać nas na ekonomiczny dach z membraną paroprzepuszczalną? Czy jednak lepiej wybrać bezpieczne rozwiązanie dachu z pełnym deskowaniem i papą lub membraną bitumiczną? Odpowiedź jest prosta. Każdy potrafi wskazać bezpieczne rozwiązanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...