Skocz do zawartości

jadalnia


Supersaxo

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
nie chcę zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj:
Chcę odnowić pokój 11 m2, do tej pory miałam takie meble pożal się Boże, komuna zabita dechami (sztucznymi). Myślałam o czymś klasycznym, ale boję się, że mój pokój jest na to za mały. Potrzebuję do niego łóżka, szafy, biurka, ze dwóch krzeseł / taboretów i jakiś mały stolik. Drewno, tylko drewno się liczy!
Moim marzeniem jest styl Shabby Chic, ale to pozostanie na zawsze mrzonką... Pewnie coś nowoczesnego, ale o klasycznej linii, żadnego stołka na jednej nodze, czy 'eklektycznego' stołu. Pomożecie? icon_smile.gif

Kurczaczki, właśnie zauważyłam, ze to jadalnia, ale może i tak znajdzie się jakaś dobra dusza, zlituje i pomoże icon_smile.gif
Link do komentarza
Jak ci się marzy Shabby Chic, to kup jeden, dwa stylizowane meble na Allegro (np. komodę i krzesło) i przemaluj z przecierkami. One zrobią ci klimat. Resztę mebli wybierz możliwie lekkich i prostych, żeby nie zagracić pokoju, mogą być białe lub w naturalnym kolorze drewna. Do tego dodatki - na łóżko narzuta i parę poduszek, na okno zasłona, lampka z fikuśnym abażurem i gotowe.
Za stolik kawowy służyć może np. kuferek - przy okazji coś w nim schowasz. Albo spraw sobie stoliczek składany, który gdy niepotrzebny, wrzucisz pod łóżko.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A może jednak postawić na coś bardziej oryginalnego niż okrągły stół i parę krzeseł? Może spodoba Ci się taka stylizacja w drewnie:
Brak obrazka
z jednej strony wygląda nowocześnie, ale jednak też przytulnie i klasycznie. Może to być bardzo ciekawy pomysł na jadalnie właśnie.



A co w niej oryginalnego? Ława zamiast krzeseł - niezbyt wygodne, zwłaszcza tylko jedna.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

U mnie w domu to jest rozwiązane w ten sposób, tj. mamy dużą przestrzeń, gdzie jest mała kuchnia, część salonowa i jadalniana. Stół i krzesła mamy od stolarza z małej miejscowości w Wielkopolsce, na krzesła mówi "holenderskie", bo sporo ich eksportuje.

kuchnia_jadalnia_na_bud24.JPG



Ten stolik wraz z krzesłami sprawia wrażenie ścisku. Cała aranżacja jest jednak całkiem przyjemna icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...