Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
ecocsg

mycie szyb i elewacji wodą zdemineralizowaną

Recommended Posts

EcoCSG świadczy jako jedna z niewielu w Polsce usługi mycia schodów ruchomych i chodników unikatową technologią co powoduje perfekcyjne wyczyszczenie jak i impregnacje wydłużającą ich żywotność. Nasza firma świadczy również usługi mycia szyb, elewacji i innych powierzchni unikatowa technologia mycia woda zdemineralizowana. Zapobiega to uszkadzaniu i rysowaniu powierzchni mytej jak również nie niszczy środowiska naturalnego jednocześnie oszczędzając Państwa czas i pieniądze.

Chętnie wykonamy dla Państwa pokaz!
Zapraszamy do współpracy!!

www.ecocsg.pl

DSC01446.jpg

Cytat

EcoCSG świadczy jako jedna z niewielu w Polsce usługi mycia schodów ruchomych i chodników unikatową technologią co powoduje perfekcyjne wyczyszczenie jak i impregnacje wydłużającą ich żywotność. Nasza firma świadczy również usługi mycia szyb, elewacji i innych powierzchni unikatowa technologia mycia woda zdemineralizowana. Zapobiega to uszkadzaniu i rysowaniu powierzchni mytej jak również nie niszczy środowiska naturalnego jednocześnie oszczędzając Państwa czas i pieniądze.

Chętnie wykonamy dla Państwa pokaz!
Zapraszamy do współpracy!!

www.ecocsg.pl

Jestem naprawdę zaskoczony i pachnie mi to albo podpuszczaniem dla żartu albo naciągactwem. Technologia mycia wodą zdemineralizowaną icon_eek.gif . Niby dla czego mycie zwykłą wodą miało by rysować lub uszkodzić mytą powierzchnię a wodą zdemi to nie??? przecież jedna woda od drugiej różni się zawartością jonów (Ca, Mg, Fe, Si, SO4, PO4....) w formie rozpuszczonej. Kompletnie nie widzę związku. Przepraszam za szczerość ale to wielka podpucha. Ludzie!!! icon_lol.gif

Cytat

Jestem naprawdę zaskoczony i pachnie mi to albo podpuszczaniem dla żartu albo naciągactwem. Technologia mycia wodą zdemineralizowaną icon_eek.gif . Niby dla czego mycie zwykłą wodą miało by rysować lub uszkodzić mytą powierzchnię a wodą zdemi to nie??? przecież jedna woda od drugiej różni się zawartością jonów (Ca, Mg, Fe, Si, SO4, PO4....) w formie rozpuszczonej. Kompletnie nie widzę związku. Przepraszam za szczerość ale to wielka podpucha. Ludzie!!! icon_lol.gif

jesteś w bardzo dużym błędzie !!!
Nikt nie mówi, że zwykła woda porysuje szyby, woda zdemineralizowana ułatwi mycie, nie pozostawia smug !
Do mycia w/w wodą niezbędne jest specjalne urządzenie. Poczytaj w googlach o puraqleen

Cytat

jesteś w bardzo dużym błędzie !!!
Nikt nie mówi, że zwykła woda porysuje szyby, woda zdemineralizowana ułatwi mycie, nie pozostawia smug !
Do mycia w/w wodą niezbędne jest specjalne urządzenie. Poczytaj w googlach o puraqleen

Właśnie że mówi, icon_smile.gif temat nie jest zbyt rozciągnięty więc nie trudno znaleźć potwierdzenie (w pierwszym poście)

Cytat

...unikatowa technologia mycia woda zdemineralizowana. Zapobiega to uszkadzaniu i rysowaniu powierzchni mytej jak również nie niszczy środowiska naturalnego jednocześnie oszczędzając Państwa czas i pieniądze.

Logika jest prosta, skoro woda zdemi pozwoli uniknąć porysowania to znaczy że zwykła może to zrobić. A to że są specjalne urządzenia to czego to dowodzi bo nie wiem? Acha... jeszcze jedno jak to się ma do ochrony środowiska? - bo również jest o tym mowa.

Kogoś poniosła fantazja z tym rysowaniem szyb przy zwykłej wodzie. Jest to nie możliwe !
Wodą zdemineralizowaną myje sie o wiele łatwiej i szybciej. (mówie o myciu szkła przy dużych powierzchniach, czyli myciu elewacji szklanych.)
Co do samej ochrony środowiska to ma sie to tak, że przy myciu wodą zdemineralizowaną nie ma konieczności uzywania środków chemicznych. Oczywiście zależy to od stopnia zabrudzenia szkła.

Cytat

Kogoś poniosła fantazja z tym rysowaniem szyb przy zwykłej wodzie. Jest to nie możliwe !
Wodą zdemineralizowaną myje sie o wiele łatwiej i szybciej. (mówie o myciu szkła przy dużych powierzchniach, czyli myciu elewacji szklanych.)
Co do samej ochrony środowiska to ma sie to tak, że przy myciu wodą zdemineralizowaną nie ma konieczności uzywania środków chemicznych. Oczywiście zależy to od stopnia zabrudzenia szkła.

Agata&Sebastian jestem ciekawy dlaczego używając wody zdemi nie trzeba używac detergentów? Przecież to jest zwykła wodo o obniżonej zawartości minerałów. Brud czy tłuszcz wymaga użycia środków powiorzchniowo czynnych. Mimo wszystko nie wierzę w różnicę to czysty marketing.

Cytat

Słuchajcie, wypowiadałem się już na różne tematy szczególnie budowlane (na tym forum) nie będąc budowlańcem więc i wypowiedzi mogły być różne (bardziej lub mniej trafne) icon_biggrin.gif . Jednak w tym wypadku mogę coś powiedzieć bo jestem chemikiem z zawodu pracującym w ciężkim przemyśle chemicznym (nie budowlanym) . Dejonizacja, o której piszecie nie polega na rozszczepieniu cząsteczki wody na na jony (H+ i OH-) bo te, będąc jonami o przeciwnych znakach przyciągają się i woda w tekim stanie nie istnieje (chyba że na papierze w postaci wzorów). Demineralizacja polega na usunięciu jonów na żywicach jonowymiennych. Przepraszam, ale dla mnie to naciągactwo z wykorzystaniem wyrazów nie używanych potocznie w słowniku więc mogą robić wrażenie. Ile kosztuje taka usługa?

pozdrawiam

Cytat

Słuchajcie, wypowiadałem się już na różne tematy szczególnie budowlane (na tym forum) nie będąc budowlańcem więc i wypowiedzi mogły być różne (bardziej lub mniej trafne) icon_biggrin.gif . Jednak w tym wypadku mogę coś powiedzieć bo jestem chemikiem z zawodu pracującym w ciężkim przemyśle chemicznym (nie budowlanym) . Dejonizacja, o której piszecie nie polega na rozszczepieniu cząsteczki wody na na jony (H+ i OH-) bo te, będąc jonami o przeciwnych znakach przyciągają się i woda w tekim stanie nie istnieje (chyba że na papierze w postaci wzorów). Demineralizacja polega na usunięciu jonów na żywicach jonowymiennych. Przepraszam, ale dla mnie to naciągactwo z wykorzystaniem wyrazów nie używanych potocznie w słowniku więc mogą robić wrażenie. Ile kosztuje taka usługa?

pozdrawiam

Ja wprawdzie nie jestem chemikiem, ale pracowałem kiedyś tam, gdzie używa się wody całkowicie zdemineralizowanej, niemal chemicznie czystej. Czyli na stacji dializ, gdzie woda oczyszczana jest końcowym procesem podwójnej odwróconej osmozy, a jej jakość jest stale kontrolowana. I miałem do takiej wody swobodny dostęp. I wiem, jak ona myje.

Dlatego również uważam, że to zwykłe nabieranie gawiedzi na prima-aprilisowy (lekko spóźniony) żart.

ecocsg naczytał się o łatwiejszym praniu w miękkiej deszczówce i po dodaniu kilku "mądrych" wyrazów próbuje to sprzedać jako technologię XXII wieku.
Ot i cała prawda.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam Na wstępie pragnę wszystkich forumowiczów serdecznie powitać.   Mój problem z którym trafiłem na forum dotyczy zakupu oraz podziału działki budowlanej 21a. Mianowicie wspólnie z bratem planujemy zakup działki ( osobne kredyty na zakup działki i budowę domów) oraz postawienie dwóch domów jednorodzinnych. Z racji tego, że zakup działki jak i budowa domów ma być sfinansowana za kredyt dowiedzieliśmy się w banku iż lepiej będzie podzielić działkę na dwoje i w takiej formie dokonać zakupu. Dogadaliśmy się wiec z właścicielem, który wynajął geodetę wydzielił granice podziału ( zalacznik1) i złożył wniosek. Ku naszemu zdziwieniu po 3 tyg dostaliśmy decyzje ODMOWA. Pan urzędnik uzasadnił soja decyzje powołując się na miejscowy plan zagospodarowania i na ten  wpis. ( zalacznik2).  Pan geodeta natomiast, powołując się na jedna z ustaw (nie pamietam ktora) powiedział, że działkę i tak da się podzielić ale dopiero w tedy gdy jeden z nas kupi cała działkę i postawi na niej dom do stanu zamkniętego z doprowadzonymi mediami. Tutaj powstaje moje pierwsze pytanie: czy taki podział faktycznie jest możliwy? Jeżeli jednak takie rozwiązanie jest możliwe to powstaje problem ponieważ jeden z nas będzie musiał zaciągnąć kredyt najpierw na działkę a później na dom natomiast druga osoba będzie musiała czekać na postawienie domu a wiadomo ile to trwa. Tutaj nasuwa mi się drugie pytanie: czy ma ktoś inne szybsze i lepsze rozwiązanie? Za wszelka pomoc, podpowiedzi i rozwiązania bardzo dziękuje.       
    • Nie wiem jakie masz doświadczenie w aranżacjach i wykonywaniu remontów łazienek, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, że często nie ma możliwości wykonania takiego walk-in ze względu na usytuowanie takiego czegoś jak trójnik na pionie kanalizacyjnym, do którego kierowany jest odpływ tego odwodnienia... a zarządca budynku nie zezwala na ingerencję w instalacji kanalizacyjnej... I wtedy pozostaje tylko ten brodzik w kabinie
    • Gość Gosia
      Za trendami na pewno podąża sklep HomeDome.pl - jest tam tak ogromny wybór że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jeszcze nie spotkałam się, żeby nie mieli w ofercie czegoś co sobie wymyśliłam. Produkty w dobrych cenach, wysokiej jakości i wizualnie też naprawdę okej. Zawsze jak przychodzą do mnie znajomi to pytają skąd mam daną rzecz, dlatego polecam sprawdzić :D
    • No proszę - nie wolno mieć nawet niektórych podobnych poglądów - znaczy zenek do mhtyla i odwrotnie.  Gdyby mieli te poglądy takie jak uroboros lub demo - byłoby OK!. Piękny wniosek!  Przywołanie do porządku budzi opór u oskarżonych o nieodpowiednie poglądy, nazwanie dyscyplinujących: jest naganne  no pewnie, lepiej się podporząkować i przeprosić za wolnomyślność. Ja bym nazwał  brakiem tolerancji i narzucaniem swych oglądów jako jedynie słusznych. Te epitety to jedynie delikatny protest przed takim dyktatem.
    • demo napisał:   takich jak wysokość do szerokości o trzecim wymiarze - czyli głębokości - nie wspominał...     A ja zaraz będę ADWOKATEM demo          
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...