Skocz do zawartości

Karyna

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Karyna

 1. Można coś takiego dorobić już do gotowej instalacji? Ile by coś takiego mogło kosztować i jak dużo kucia w ścianie będzie to wymagało?
 2. Chcę przemalować ściany w pokoju, które obecnie są w kolorze wrzosowym (mocny fiolet). Chciałabym ten pokój rozjaśnić, tylko jak to zrobić żeby nie malować każdej ściany kilkanaście razy zanim do końca pokryje stary kolor?
 3. Chcemy odsłonić belki na poddaszu, podobnie jak na zdjęciu. Nie przewidujemy raczej okien dachowych. Jak w takim wypadku odpowiednio ocieplić poddasze?
 4. Chcę ogrzewać dom wyłącznie poprzez kominek w salonie i rozprowadzeniu rur po ścianach. Wobec tego będę potrzebować czegoś wydajnego do podgrzewania wody użytkowej. Co sprawdzi się najlepiej? Domek ma mieć ok 70 m2.
 5. Mam do ogrzania pomieszczenie ok. 20 m2 + łazienka. Chcę żeby był to piec gazowy. Za rok chcę go przenieść do domku 70 m2. Czy jest taka szansa, żeby dostać model pieca, który będzie sprawdzał się w tych dwóch miejscach? Jaką powinien mieć moc?
 6. Warto przeczytać. Pozdro. http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,21938559,dieta-pudelkowa-to-samo-zdrowie-sanepid-skontrolowal-40.html
 7. Przyszły upały i nie jestem w stanie wytrzymać na poddaszu. Jest okropnie duszno. Mam tam tylko okna dachowe. Jest jakiś sposób żeby się z tym uporać? Tanio?
 8. Oczywiście chodziło mi o izolację termiczną, ponieważ sprzedawca wspomniał, że ciepło ucieka nie tylko przez skrzydło. Tu akurat nie mam się o co martwić, bo skrzydło jest wysokiej jakości. Co jeszcze mogę zrobić żeby wszystko było zrobione jak należy?
 9. Chcę otynkować dom od środka - odświeżyć go takim sposobem jak to robili nasi dziadkowie. Babcia zawsze bieliła wapnem, po czym ściany miały lekko niebieski odcień. Jak uzyskać taki efekt i jakiego wapna użyć?
 10. Chciałam zabezpieczyć cokół obłożony piaskowcowymi płytkami. W hurtowni sprzedawca polecił środek hydrofobowy. Czy mam rozumieć, że to służy do zaimpregnowania kamienia i będę spokojna, że po deszczu nie będzie widać zacieków i zabrudzeń?
 11. Czy parowanie okien to normalne zjawisko czy mam się zacząć martwić? Woda skrapla się i leci na parkiet. Jak się tego pozbyć?
 12. Mam w domu okno dachowe serii FT, cz jest jakiś sposób na umycie jego zewnętrznej części bez ryzyka uszkodzenia okna?
 13. Trawa cytrynowa i kocimiętka na parapecie też będą jak znalazł Chociaż nie wiem czy mieszkańcy Mazur uznają to za wystarczające
 14. Ostatnio u sąsiada robili okna w domu, wspominał coś o ciepłym montażu. Może to o to chodzi?
 15. Ostatnio, podczas otwierania popsuła mi się brama garażowa. Dodam, że jest to brama WIŚNIOWSKI. Otworzyła się mniej więcej do połowy i dalej nic nie mogłam zrobić. Po przyjeździe panów serwisantów okazało się, że jakaś część w prowadnicy pękła i zablokowała ją, dlatego nie mogłam otworzyć ani zamknąć bramy ręcznie. Brama jest stosunkowo nowa, bo ma niecałe 2 lata. Czy jest to częsty przypadek? Jak temu zapobiegać żeby nie było więcej takich sytuacji?
 16. Jaki jest koszt odkurzacza centralnego i montażu? I gdzie to najlepiej zainstalować?
 17. O co chodzi z tymi gniazdami? Coraz więcej znajomych decyduje się na odkurzacze centralne, ale nie wiem w końcu jaka ilość gniazdek będzie ok. Dom jest piętrowy, ma 5 pokoi, metraż 153 m2. I czy odkurzacze centralne są głośniejsze od tradycyjnych? Mam malutkie dziecko i drugie w drodze, wolałabym wiedzieć
 18. Z tego co widzę proponowane przez Państwa okna są 3-szybowe. W zeszłym roku rodzice wymieniali okna i z tego co wiem mają one tylko 2 szyby, czy to był błąd? Jaka jest różnica w utrzymaniu ciepła w przypadku jednych i drugich?
 19. Czy jeśli będę myć ramy okienne podczas zwykłego mycia okien, czyli "od czasu do czasu", to zapewni większą trwałość farby, czy raczej przyspieszy jej blaknięcie? Są jakieś specjalne środki do czyszczenia, które przedłużą trwałość farby?
 20. Witam, chciałabym rozbudować poddasze. Jak zrobić to prawidłowo, aby w przyszłości było cicho i ciepło. Dom jest położy na wolnej przestrzeni, dlatego martwię się, że przy silnych wiatrach może to przeszkadzać domownikom. Będę wdzięczna za rady.
×
×
 • Utwórz nowe...