Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Na jednej ze ścian doszło niestety do pochlapania herbatą, nie było dużo tych śladów, ale chciałam odmalować ten fragment samodzielnie, jako że miałam farbę w domu tą samą, którą niedawno był robiony remont. Po odmalowaniu w jednym miejscu zrobiła się duża plama, która jest ciemniejsza niż pozostała powierzchnia dolnej ściany, pomimo malowania jednostajnie całej tej powierzchni. Zaznaczę, że ten element jest bardziej "płaski" i nie mas takiej struktury ściany jak reszta. Jest to mieszanie świeżo po remoncie i niestety bardzo rzuca się to w oczy. Może to głupie pytanie sierotki Marysi, ale jestem totalnie zielona w te sprawy a może jest jakiś sposób, żeby to chociaż trochę wyrównać bez konieczności robienia całości. Z góry dzięki za pomoc!
  3. Dzisiaj
  4. Tak, ma rację, gdzieś już tu temat ten był poruszany, poszukaj.
  5. Wczoraj
  6. Cześć wszystkim, jestem nowy na forum i szukam porady. Ostatnio zastanawiam się nad możliwością zaprojektowania wymarzonego domu od podstaw i trafiłem na ofertę firmy New-House. Oferują oni kompleksowe wsparcie w projektowaniu domów we współpracy z doświadczonymi architektami, co wydaje się świetną opcją dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad każdym aspektem swojego projektu. Z tego, co widzę, New-House zapewnia nie tylko indywidualne podejście do projektowania, ale także profesjonalne doradztwo na każdym etapie – od wyboru stylu i układu domu, aż po optymalizację kosztów budowy. Dzięki temu można stworzyć projekt w pełni dostosowany do swoich potrzeb, jednocześnie korzystając z wiedzy i doświadczenia ekspertów. Czy ktoś z Was korzystał z tej oferty lub współpracował z New-House przy projektowaniu domu? Jakie są Wasze wrażenia? Czy warto rozważyć współpracę z nimi?
  7. Dobry wieczór, jestem nowa na forum, niezbyt obeznana, także z góry dziękuję za wyrozumiałość. Mam do wyremontowania mieszkanie, powierzchnia 39m2, aktualnie z rozkładem: pokój (z lewej), łazienka po środku i kuchnia z prawej. Załączone zdjęcie to układ funkcjonalny pani projektantki. Planuję podgrzewać wodę piecykiem gazowym, zlokalizowanym w łazience (dotychczas był bojler elektryczny) i przenieść aneks kuchenny do salonu. Jestem po spotkaniu z kominiarzem, który wyznaczył mi komin, do którego mogę podpiąć junkers w łazience i temat jest dla mnie zrozumiały. Problem pojawia się przy montażu płyty gazowej. Mianowicie, Pan dodał, że jest jakiś przepis, który nie pozwala na montowanie kuchenki gazowej w aneksie kuchennym, bo domyślnie jest to pokój użytkowy (użył argumentu, że przebywa się w nim dłużej niż 4h, a niby w osobnej kuchni mniej niż 4h i to jest ta różnica. Jeżeli coś mylę to przepraszam). Co prawda wyznaczył mi wentylację w tym pokoju (kratka nr 1) i dodał, że mogę tę kuchenkę tam zamontować, ale raczej na własną odpowiedzialność. Chciałabym się wcześniej upewnić, co do tych zapisów? Czy faktycznie coś takiego istnieje? Zapytałam go tak o, czy w ramach kontroli gazowej, którą on sam przeprowadza co rok, podważyłby tę płytę, powiedział, że ON nie, ale ktoś inny mógłby mieć "ale". Nie rozumiem z tego już nic :>
  8. Tu może być problem ich zniechęcenia. A tu bardzo duże koszty dojazdów. Nam nic nie mówi, ile ostatecznie Pan zapłacił za te mebelki na wymiar, czy za dużo, a może za mało za wykonaną już pracę. Może lokalny stolarz dokończy. Pewno cena za te mebelki z fakturą powinna być jeszcze większa. Może oni już umoczyli w tym „meblowym” interesie. US ich nie zmusi do dalszej współpracy z tym klientem, będzie wręcz odwrotnie. A gdzie tu do jakiejś gwarancji czy rękojmi.
  9. z szacunem - można to wszystko ograniczyć, Ty/Wy się z kasą nie liczycie za bardzo, to widać, nie może to być wyznacznikiem dla zwykłych śmiertelników
  10. widzisz, to synonim dzisiejszych czasów, wydana decyzja PRAWOMOCNA, a ktoś pierdnął i galareta w gaciach, ja bym się nie przejmował, ale to trudna decyzja bo to nie moja kasa jakie masz oficjalne pisma z urzędu, ktoś coś każe wstrzymać? boisz się jav,?
  11. Oczywiści. Postrasz, że pójdziesz i czekaj na reakcję. Ale niezbyt długo czekaj. Jak nie poprawią i nie dokończą, to ja bym się nie wahał. Bo jeśli Ty pójdziesz do US, to Ty nie bekniesz, ale oni tak.
  12. Zgadza się, mam decyzję ostateczna. Pani w urzędzie przez tydzień nie widziała, że na dzienniku podawczym leży odwołanie. Z uśmiechem mnie poinformowała, że w takim razie decyzja jest nieważna i ona musi skierować sprawe do wojewody. Tak sobie czekam od lipca... Edit. Dla mnie bez znaczenia kto cofnął pozwolenie. Może i urzędniczka zrobiła to bezprawnie ale ponieważ odwołanie było złożone w terminie to ktoś prędzej czy pozniej by to wstrzymał. Generalnie jest cyrk i zastanawiam się co mogę z tym zrobić skoro nie mogę budować przez błąd urzędnika.
  13. masz Decyzję OSTATECZNĄ? prawomocne to są wyroki, to inna bajka; jeżeli masz, to wstrzymać może tylko PINB (?) i to na podstawie mega istotnych przyczyn, a nie refleksu sąsiada wstrzymanie ostatecznej decyzji to jak orzeczenie Izby Kontroli Nad... w sprawie dotacji dla biudulów, dramatyczna ostateczność
  14. Dziękuję za odpowiedź! Jednak wydaje mi się że artykuł (bardzo pomocny) ale powinien zostać zaktualizowany? Zdaje się że po roku 2020 została znowelizowana ustawa Prawo budowlane, która (tak mi się wydaje i dlatego też umieściłam moje pytanie) stwierdza (tutaj już bez wyjątków), że art. 34 ust. 3 pkt 3 lit. d) projekt techniczny obejmujący: w zależności od potrzeb - dokumentację geologiczno-inżynierską lub geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych. Wszystko wskazuje na to, że 19 września 2020 r. Ministerstwo Rozwoju wydało nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Na tej podstawie wprowadzono zmiany do Pb. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych określa, że opinię geotechniczną opracowuje w przypadku obiektów budowlanych WSZYSTKICH KATEGORII GEOTECHNICZNYCH. Kategorię określa się w zależności od stopnia skomplikowania środowiska geologicznego (określa projektujący na podstawie opinii geotechnicznej). Zależnie od kategorii geotechnicznej budynku, I kat (większość budynków jednorodzinnych) - wystarczy opinia geotechniczna; II kat i kolejne to już wchodzenie w dokumentacje geologiczno-inżynierskie i ta kwestia, z tego co wyczytałam, rzadko dotyczy budynków jednorodzinnych (tylko w przypadku kwestii problemowych). Czy wiecie coś więcej w tej sprawie?
  15. Komentarz dodany przez monter oczyszczalni z doświadczeniem: Przerabianie starego szamba na przydomową oczyszczalnię jest nieopłacalne i nielegalne, zanim się na to zdecydujesz warto obejrzeć film na ten temat. Film jest tu 👇👇👇 https://www.youtube.com/watch?v=r1cP0-n2_PM&list=PLUL9bkUsNt3Q89vOTDOfB7FNUp1G-dWKU&index=114
  16. a to najpierw musze ich oficjalnie o nią poprosić chyba?
  17. To ich poinformuj, że idziesz do urzędu skarbowego. I powiesz, że usługodawca nie wystawił faktury
  18. dzięki, zaczynam rozumieć jak to powinno funkcjonować i na co zwrócić uwagę u siebie
  19. witam na aplikacji fixly znalazłem wykonawcę zabudowy kuchennej, wszystko wyglądało super na początku, był kontakt, ekipa kilkukrotnie przyjeżdżała, za każdym razem wykonując cześć robót, zacząłem zgłaszać uwagi do niektórych elementów do poprawy, ekipa cześć z nich poprawiła. Niestety obecnie kuchnia jest skończona na około 80%, wiele rzeczy jest do wymiany i poprawy a ekipa nie odbiera, nie odpisuje, okazało się że są spod Krakowa to kilkaset km ode mnie. Zapłaciłem im do tej pory wszystko oprócz 1 tysiąca i podejrzewam że uznali że poprawki i przyjazd wyjdzie ich drożej niż ten tysiąc złotych. Żadnej pisemnej umowy nie mamy, Pytanie jakie mam opcje z prawnego punktu widzenia? Adres, NIP i nazwę firmy znam. Mam historię smsów, maili i rozmowy na fixly ale czy to jest jakiś dowód?
  20. Dziękuję za odpowiedź. Tak myślałem, że będzie bardzo ciężko. Skonsultuje się jeszcze z prawnikiem ale raczej marne szanse.
  21. Niestety, raczej to drugie, czyli bardzo trudno będzie cokolwiek uzyskać. Wymagałoby to wykazania przed sądem, że inwestor (czyli pan) poniósł konkretne szkody lub utracił określone korzyści w wyniku niewłaściwego działania urzędu. Poza poświęconym czasem, wysiłkiem i pieniędzmi na prowadzenie takiej sprawy to już samo wykazanie wysokości poniesionych strat będzie dość trudne.
  22. Polecam ten artykuł: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/dzialka/a/460-czy-warto-wykonac-badania-geotechniczne
  23. Dzień dobry wszystkim. Czy orientujecie się czy przed zakupem / budową domu trzeba wykonać wiercenia geologiczne / geotechniczne? Pewnie przed zakupem działki po prostu warto żeby wiedzieć co się kupuje? Natomiast przed budową? Czy pozwolenie na budowę będzie warunkowane tym, że geolog wykonał jakąś dokumentację? Dziękuję za odpowiedź!
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...