Skocz do zawartości

Co grozi za palenie śmieci w domowych piecach?


Recommended Posts

Gość czerwony łeb
Cytat

To może dalibyście zarobić na ten dobry opał i nikt nie będzie palił śmieci. Jak pracownik zarabia 2000 zł a tona węgla kosztuje 880 zł to jak to wypośrodkować?


Przeprowadzić się ? Wywalić węgiel i ocieplić chalupe ?
Ja płacę za ogrzewanie 500zł za sezon w domu 118m2 bez węgla ?
Czynsz w mieszkaniu 52m2 miałem 500 zl to kto Ci broni iść na mieszkanie ? Nie stać Cię na czyste grzanie bez węgla to idź tam gdzie będzie taniej a nie trujesz ludzi. Siebie możesz ale nie mnie.
Syf z komina masz doprowadzony do środka domu ? Edytowano przez czerwony łeb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

A czym palą dostarczając ciepło do bloków? Czystym paliwem? Nie rób jaj. Człowieku elektrownie palą węgiel! Skąd się urwałeś?


W domach grzejacych weglem sa instalowane filtry wszelkiego rodzaju,żeby jak najmniej trucizny poszło w powietrze ?

"Remont bloków ma utrzymać moc wytwórczą elektrowni na poziomie 1800 MW i wydłuży ich żywotność do 2030 roku.
Inwestycja ta polega przede wszystkim na budowie nowych instalacji ekologicznych. Na całej długości istniejących bloków powstaną: nowe kanały spalin, stacja demineralizacji wody, dwie instalacje odazotowania spalin i oczyszczalnia ścieków procesowych"
Edytowano przez czerwony łeb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dawny POLAM obecnie REMONTOWA przy ul .Suchej w Gdańsku spala w nocy i wcześnie rano toksyczną chemię. Dym jest tak duszący że rzygać się chce. Obok zakładu jest przedszkole i teren gdzie ROBYG chce postawić osiedle mieszkaniowe. Sprwa była już zgłaszana do UM Gdańsk, straży miejskiej ale wszyscy mają to nawalone bo po przyjeździe na miejsce o 12 w południe już nic się nie dymi. POzdrwaiam Adamowicza , całe PO w Gdańsku i zapraszAm na inchalacje do Letnicy na ul. Suchą w godzinach nocnych i porannych. Mam nadzieję że decydenci którzy mają to w dupie dostaną raka płuc i poczują na własnej skórze przyjemność wdychania spalanych chemiikaliów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...