Skocz do zawartości

plamy na drzwiach wejściowych


Recommended Posts

Kupiliśmy drzwi wejściowe drewniane firmy Dallas.
Po każdym deszczu zostają na nich plamy (jasniejsze przebarwienia, zacieki) ale po jakimś czasie wysychają. Kolejny deszcz i znów to samo. Skoro to drzwi wejściowe-zewnętrzne powinny być odporne na różne warunki atmosferyczne, więc reklamowaliśmy drzwi. Sądzimy, że je źle zakonserwowano, albo nie przeszły jakiegos procesu produkcyjnego. Czekamy na odpowiedź sprzedawcy.
Dodam, że rodzice mają drzwi tej samej firmy od 2 lat i wszystko z nimi jest ok i żadnych problemów nie było.
Czy te drzwi można jeszcze naprawić (np. pokryją je jakimś środkiem) czy lepiej zażądać nowych?
Nie chciałabym za jakiś czas wymieniac drzwi, te mnie i tak sporo kosztowały: zarówno pieniędzy jak i nerwów.
Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Nad drzwiami jest zadaszenie, ale czasami tak wiatr zawieje razem z deszczem ze pozostawia plamy.

Tak jak pisałam, drzwi tej samej firmy 2 lata wcześniej zakupione w podobnych-wnet w identycznych warunkach zamontowane i na nich nie ma plam!

Czy jest to wina producenta?

Link do komentarza
  Cytat

Nad drzwiami jest zadaszenie, ale czasami tak wiatr zawieje razem z deszczem ze pozostawia plamy.

Tak jak pisałam, drzwi tej samej firmy 2 lata wcześniej zakupione w podobnych-wnet w identycznych warunkach zamontowane i na nich nie ma plam!

Czy jest to wina producenta?

Rozwiń  

Z tego co piszesz... najwyraźniej trzeba reklamować. Najwyżej dowiesz się, co jest grane?
Link do komentarza
W odpowiedzi na reklamację producent stwierdził, że drzwi nie mają wad... według niego drzwi są dobre, ale muszą wyschnąć i po pewnym czasie nie będą się na nich pojawiać plamy!
Co Wy na to?
Dodam, że drzwi zostały zamontowane już ponad m-c temu, teraz jest mróz, więc plam nie ma, ale jak będzie deszcz znów mogą wystąpić. Co byście na moim miejscu zrobili?
Czy producent ma rację?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Kompaktowe Hydrofory WZ Smart służą do automatycznego zaopatrzenia w słodką, zimną, czystą wodę pod ciśnieniem. Znakomicie sprawdzą się do nawadniania bądź dostarczania wody z ujęć studziennych lub innych źródeł do budynków. Hydrofory WZ Smart przeznaczone są do zastosowań wszędzie tam gdzie ich parametry hydrauliczne i techniczne są właściwe i zgodne z oczekiwaniami użytkownika. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/instalacje/puls-branzy/51675-wz-smart-750-1100-hydrofor-do-nawadniania-i-ujec-studziennych
    • jeśli sąsiad nie chce współpracować to zostaje Ci nadzór budowlany i / lub sanepid, sąsiad musi ich wpuścić , na 100% liczy że odpuścisz temat jak u was rury były  zostawione przez dewelopera ? przy ścianie ?  w wniosku podaj dane zarządcy nadzór skontaktuje się z nimi o projekt itd, czy były zgodny na zmiany itd. podaj również dane dewelopera. Czy macie w regulaminie że jest zakaz wkuwania,jeśli tak to dołącz go do wniosku. jeśli dźwięki "szumy wody" które przenikają z lokalu sąsiada do twojego dochodzą do 52 decybeli to grubo...w takich warunkach nie jesteś w stanie wypocząć. zerknij też tutaj jest parę osób z tym samym problemem: https://forum.murator.pl/topic/263975-wkuwanie-rur-w-ścianę-mieszkanie-w-nowym-bloku/page/2/
    • Szybko się wymienia, ale i całą noc, a i czasem 3/4 dnia stoi nieużywana, więc ciepło ucieka, a j.w. 150zł to żadne pieniądze, a pianką obawiam się że szczelnie nie zaizoluję. Wełną będzie opatulony. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka Kiedyś spróbuje. A jak nie, to syn jest dobry z matematyki, więc mi pomoże. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • W poście #59 na pierwszym zdjęciu pokazałem, że rury wentylacyjne do obu łazienek mają biec poziomo, ponad jętkami (ponad ociepleniem), jedna ok. 2m., druga ok. 1,5 m. Może zabezpieczę je lepiej, jeśli poprowadzę te odcinki rur w warstwie ocieplenia pod jętkami ? Może nie zabezpieczy ich to całkowicie przed wychładzaniem bo jak wentylator będzie wyłączony, to zimne powietrze może tam dojść ale lepsze to niż nic.  Odcinki w całkowicie zimnej strefie, ponad ocieplonym sufitem, będą miały wtedy po mniej niż metr, łatwiej będzie je porządnie ocieplić grubą warstwą wełny mineralnej. Co o tym sądzisz ?   Tu ocieplę wszystko, co wystaje poza ocieplenie poddasza. Czy jako otulinę powinienem zastosować piankę poliuretanową, czy mogę dać warstwę wełny mineralnej i na zewnątrz tego jeszcze owinąć to szczelnie folią ?    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...